Sari la conținut

Marton Szilveszter - la 18 ani campion est european si national de end


Postări Recomandate

Sezonul 2009 a fost cel mai prolific din cariera satmareanului Marton Szilveszter, care dupa ce a devenit la sfarsitul lunii septembrie campion est european de enduro si-a adjudecat in weekendul 10-11 octombrie si titlul national.

 

2344.jpg

 

 

Dupa ce in perioada 3-4 octombrie a participat la competitia hard enduro organizata de clubul XM Raid, Marton a venit la ultima etapa din Campionatul National de Enduro pregatit sa lupte pentru titlu. Aceasta s-a desfasurat la Poiana Pinului, in judetul Buzau, organizatorii pregatindu-le enduristilor un traseu apreciat de Marton ca unul foarte rapid.

 

Prin rezultatul obtinut in acest an, Marton duce mai departe traditia clubului Perpetuum Mobile - Satu Mare pentru care au concurat si Laszlo Olah si Mani Gyenes cand si-au obtinut titlurile nationale.

 

Marton Szilveszter (campion est european si national la clasa E1):

“Ma bucur mult ca am reusit sa obtin aceste titluri, mai ales ca in Romania la ultimile doua etape am avut prilejul sa concurez in aceeasi clasa cu Romeo Duicu (singurul roman care a terminat Dakarul din America de Sud) si Laszlo Olah (fost campion national de enduro). Imi doresc foarte mult sa repet performanta si in 2010, cand mi-am propus sa particip si la cel mai dur raliu hard enduro din lume, Red Bull Romaniacs. Iar pentru acest an trebuie sa le multumesc pentru intelegere colegilor si profesorilor de la Liceul Kolcsey din Satu Mare.”

 

Pentru mai multe informatii accesati blogul lui Marton Szilveszter.

 

3649.jpg

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepi de mic, castigi de mic. Bravo lui!

 

Asa sper sa fac si eu cu copii mei, cand oi avea: motoare de mici, si in fiecare weekend ii plimb, si la 18 ani, castiga si ei! Felicitari inca o data lui Marci! :cheers:

 

Felicitari tanarului campion. Trebuie sa ne mandrim cu el.

 

P.S

 

Mi-am amintit o gluma: :hug:

 

"- Cum te cheama pui de dac ?

- Attila.

"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...