Sari la conținut

Plase anti-furt genti textile


Postări Recomandate

si chiar credeti ca patentul cuiva nu poate sa rupa plasele alea...?

mi se par o mare tiganie, s-au inventat coburile intre timp

 

 

pt cei care fac mult off road, gentile textile sunt mult mai utile decat coburile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei care fac mult off road, gentile textile sunt mult mai utile decat coburile :D

 

Ce spui tu nu are sens, deoarece:

- da, vrei sa zici ca pe off, daca faci buf un cob il rupi pe cand panza de paianjen rezista...

- dar,

cand mergi pe off, de obicei nu mergi pana la mama dracului si nu ai nevoie de atata bagaj.

cand mergi in excursii lungi (vezi afganistan, india, turcia) iti pui coburi pentru ca in plasele alea nu ai loc destul si nici sunt safe. (+ daca ploua faci muci tot gabajul tau pretios.

 

La mersul pe off un topcase micut si un rucsac sunt suficiente. Si daca tot mergi pe off, nu cred ca ai nevoie de incuietoare ca nu vine ursu sau veveritza sa-ti fure bagajele...

raman la parerea ca sunt tiganie.

 

Mai bine le legi cu sarma, +ca aia e gratis. (cine are)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu au plase dar au genti textile :D

Mesaj completat

plasa aia e mai mult pt confortul tau psihic :rolleyes:

ok, da ai dreptate.

eu ma refeream strict la plase ca sunt porcarii

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refeream strict la plase ca sunt porcarii

 

Am o curiozitate. Ai avut vreodata asa ceva? Ai folosit vreodata plase d-astea? Sau ai vreo cunostinta care ti-a povestit despre plasele astea?

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o curiozitate. Ai avut vreodata asa ceva? Ai folosit vreodata plase d-astea? Sau ai vreo cunostinta care ti-a povestit despre plasele astea?

Nu, si nici nu ma intereseaza sa am asa ceva. Sunt niste procarii complet inutile.

Hai te rog explica ce utilitate au atunci cand ai coburi sau genti textile.

Sau daca nu ai nici coburi si nici genti de ce ti-ai cumpara tampenii de-alea si nu genti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ultima iesire, de acum 3 saptamani plasa aia mi-ar fi fost foarte utila.

 

TDM-ul meu este echipat cu coburi si topcase, dar chestiile care mi-au ocupat mult spatiu a fost sacul de dormit si o saltea goflabila care au stat intr-un sac de la louis si prins cu chingi de motor. avand in vedere ca traim in romania, ori unde opream trebuia sa imi tin motoru sub supraveghere.

 

plasa ai consider ca mi-ar fi fost foarte utila.

 

my 2 cents :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, si nici nu ma intereseaza sa am asa ceva. Sunt niste procarii complet inutile.

Hai te rog explica ce utilitate au atunci cand ai coburi sau genti textile.

Sau daca nu ai nici coburi si nici genti de ce ti-ai cumpara tampenii de-alea si nu genti.

 

Plasele astea nu sunt concepute sa pui bagajele direct in ele. Plasele astea se pun peste gentile textile, scopul lor fiind acela de a asigura gentile impotriva hotilor. Sunt facute din cablu otelit si se inchid cu cifru sau ceva gen lacat. Sunt plase antifurt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am inteles.

 

Acuma vreau sa-mi ziceti de cate ori ati oprit undeva la o cafea sau ati lasat motocicleta nesupravegheata si v-a furat cineva ceva de pe ea.

Ma gandesc ca peste noapte (cort, motel) toata lumea isi ia bagajele inauntru..., nu?

 

Eu oriunde ma duc las tot ce e pe ea, inclusiv geaca cand mi-e lene sa o car, iau ce e de valoare (aparat foto, acte, etc) din tankbag si restul las pe ea...

(Asta si in Romania, si n-am patit sa-mi dispara nici macar cheile din contact, pe care le uit frecvent) (la asta cu lasatu ma refer la pauza de papa, intrat in magazin, stat la o bere.. :rolleyes:, etc)

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, si nici nu ma intereseaza sa am asa ceva. Sunt niste procarii complet inutile.

Hai te rog explica ce utilitate au atunci cand ai coburi sau genti textile.

Sau daca nu ai nici coburi si nici genti de ce ti-ai cumpara tampenii de-alea si nu genti.

 

EXPILICATIE

 

MERG F MULT SINGUR SI INTERN SI EXTERN

AM O GEANTA TEXTILA DE 92 DE LITRI

PESTE EA PUN PLASA

 

STII CE NASOL E SA AJUNNGI INTR.O BENZINARIE SA VREI SA TE PISI SI SA NU AI CUM SA TII MOTO SUB OBSERVATIE

 

O MAI LAS LA.. VEDEREA UNEI CAMERE DE FILMAT DIN BENZINARIE

DAR DACA VINE SI IMI IA CEVA DIN EA CE SA FAC CU IMAGINILE

 

ASA CA PLASA E FOARTE BUNA SI UTILA

 

CA MINUS AS PUTEA SPUNE CA E ANEVOIOS SA SCOT SI SA BAG CEVA IN EA LA GRABA

 

ACUM DACA INCEPI SA MA IEI LA INTREBARI DE CE AM TEXTILA SI NU AM COBURI

 

ITI ZIC SA.MI DAI DIFERENTA DE LA 450 LA 2000 EURO

SA.MI PUN SI EU COBURI CE NAIBA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAI MATALUTA NUMA COBURI DE 2000 EURO POTI PURTA??/

 

EU NU INTELEG DE CE TREBUIE SA TINETI MOTOCICLETA SUB OBSERVATIE CHIAR SI CAND TE PISI...

CHIAR ASA SE FURA CA IN CODRU??

Mesaj completat

Cam tarziu...

Cred ca mai toata lumea si-a dat seama despre ce e vorba citind doar titlul topicului...

nICIODATA NU E PREA TARZIU.

DE PORCARII, TOT PORCARII SUNT, DACA VINE UNU CHITIT SA FURE, TAIE SI MAMA PLASEI, FURA SI MOTOCICLETA CU TOT CU STALPUL DE CARE E LEGATA, ASA CA "PARANOIA" VOASTRA" NU E JUSTIFICATA ABSOLUT DELOC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...