Sari la conținut

Plase anti-furt genti textile


Postări Recomandate

EXPILICATIE

 

MERG F MULT SINGUR SI INTERN SI EXTERN

AM O GEANTA TEXTILA DE 92 DE LITRI

PESTE EA PUN PLASA

 

STII CE NASOL E SA AJUNNGI INTR.O BENZINARIE SA VREI SA TE PISI SI SA NU AI CUM SA TII MOTO SUB OBSERVATIE

 

O MAI LAS LA.. VEDEREA UNEI CAMERE DE FILMAT DIN BENZINARIE

DAR DACA VINE SI IMI IA CEVA DIN EA CE SA FAC CU IMAGINILE

 

ASA CA PLASA E FOARTE BUNA SI UTILA

 

CA MINUS AS PUTEA SPUNE CA E ANEVOIOS SA SCOT SI SA BAG CEVA IN EA LA GRABA

 

ACUM DACA INCEPI SA MA IEI LA INTREBARI DE CE AM TEXTILA SI NU AM COBURI

 

ITI ZIC SA.MI DAI DIFERENTA DE LA 450 LA 2000 EURO

SA.MI PUN SI EU COBURI CE NAIBA

 

 

scumpa rau geanta ta textila .

 

 

Mesaj completat

PAI MATALUTA NUMA COBURI DE 2000 EURO POTI PURTA??/

 

EU NU INTELEG DE CE TREBUIE SA TINETI MOTOCICLETA SUB OBSERVATIE CHIAR SI CAND TE PISI...

 

 

in romania da se fura. i sa furat lu unu casca de sub plasa elastica cand s-a dus sa bage benzina ... asta in bucuresti pe dorobanti deci plm

 

iar la 1200gs are curu asimetric si coburi pt sitemul ala de prindere nu gasesti decat la touratech si BMW si evident costa o caruta de bani. nu stiu daca 2000 de euro dar 1000 sigur ii costa.

 

acum tu tot te incapatanezi si ii dai inainte ca e o porcarie desi ti s-au expus si explicat motivele pt care unii isi doresc asa ceva.

 

si in plus e inventata si fabricata in tari civilizate (mult mai civilizate ca romania) unde nu tre sa iti faci griji ca ti se fura de pe motor. dar oare aia de ce le-au inventat? fabrici si vinzi un produs pt care nu e cerere??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXPILICATIE

 

MERG F MULT SINGUR SI INTERN SI EXTERN

AM O GEANTA TEXTILA DE 92 DE LITRI

stricta curiozitate: geanta aia are chiar 92l sau e gresala de scriere? suna foarte interesant.

 

plasele anitfurt nu sunt sa lasi mobra parcata o saptamana dar se poate intampla sa opresti in alta parte decat la benzinarie, sa intri intr un magazin satesc, bodega, manastire, etc si un drac de copil sa plece cu casca, geaca sau altceva.

eu daca as avea bani mi-as lua. cablul e destul de gors (la modelul ce l-am vazut si cred ca merita).

 

revenind: geanta aia are 92l ? ca sunt curios eu acum, daca da, vreau si eu un link cu modelul :rolleyes:

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite geanta

ca sa intelegi de ce costa atat

si e prinsa de moto

 

 

touratech si se intelege pretu. e foarte misto, arata excelent dar nu astia atat de multi bani pt o geanta textila ( e mai mult decat o treime din TDMul meu =)) ).

 

oricum sa o stapanesti sanatos

Mesaj completat

stricta curiozitate: geanta aia are chiar 92l sau e gresala de scriere? suna foarte interesant.

 

plasele anitfurt nu sunt sa lasi mobra parcata o saptamana dar se poate intampla sa opresti in alta parte decat la benzinarie, sa intri intr un magazin satesc, bodega, manastire, etc si un drac de copil sa plece cu casca, geaca sau altceva.

eu daca as avea bani mi-as lua. cablul e destul de gors (la modelul ce l-am vazut si cred ca merita).

 

revenind: geanta aia are 92l ? ca sunt curios eu acum, daca da, vreau si eu un link cu modelul ;)

 

bafta

 

 

da are 92 de litri, a scris corect. este imensa

 

nu o gasesc decat pe aia de 80L http://www.touratech.com/shops/001/product...ac024d88438ab0b

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai te rog explica ce utilitate au atunci cand ai coburi sau genti textile.

 

Uite un exemplu de care m-am lovit de mai multe ori in plimbarile mele: am si coburi si topcase, sunt in tura deci sunt pline. Ajung undeva unde vreau sa vizitez, este incomod cu echipament si eventual destul de cald. Imi pun echipamentul intr-un sac sau rollbag pe care la randul lui il pun in plasa de otel, incuiat/legat de motocicleta. Alta viata!

 

De asemenea, daca as pleca la un drum mai lung cu cort si echipamentul adiacent cele 3 cutii nu-mi ajung asa ca roll-bag-ul il voi asigura cu aceasta plasa de otel.

 

Recunosc, nici eu nu inteleg logica sa iei genti textile si apoi sa platesti cele doua plase de otel, avand in vedere ca unele de calitate nu sunt ieftine; este mai ieftin si mai logic, cred, sa iei din start doua cutii mai ieftine ca si model/firma care cred ca sunt mai eficiente decat textil+plasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine e chitit sa-ti umble in gentile textile iti umbla si daca le ai asigurate cu plasele acelea.., un patent gasesti daca te uiti mai atent si pe marginea drumului, eu am genti textile si oriunde merg cu ele le las sub supravegherea cuiva si basta! Daca nu e nimeni la care sa le pot lasa in grija inseamna ca nici de furat nu are cine! Spunea cineva ca la ploaie se fac muci, nu e adevarat, intr-ale mele nu intra gram de apa! Sunt mai avantajoase decat coburii de enspe mii de ori! Ma rog, unii prefera sifonierul dupa ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite un exemplu de care m-am lovit de mai multe ori in plimbarile mele: am si coburi si topcase, sunt in tura deci sunt pline. Ajung undeva unde vreau sa vizitez, este incomod cu echipament si eventual destul de cald. Imi pun echipamentul intr-un sac sau rollbag pe care la randul lui il pun in plasa de otel, incuiat/legat de motocicleta. Alta viata!

 

Da, ai dreptate, m-am lovit si eu de problema asta, si indeosebi geaca nu aveam unde sa o las... castile le leg cu lantul pe care il am permanent cu mine, sau daca sunt singur o leg in locasul ei la trusa de scule, iar geaca o las pur si simplu peste bord, m-am gandit pana la urma cine o sa fure un jaf de geaca, si pana acum nu au aparut amatori...

In plus am alarma si la cea mai mica miscare la motocicleta incepe sa urle...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Eu o sa folosesc doua bucati de lant cu lacat, pentru momentele cand o sa las mobra cu tot cu bagaje, de genul: esti intr-un oras, vrei sa vizitezi ceva si o lasi undeva intr-o zona populata - iar bucata de lant e ca sa sperie potentialii ciorditori :lol: plus ca am si alarma cu perimetru.

 

Sper sa nu am probleme happy-big-smile-017.gif

 

9211320_bb80a74be7_o.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite un exemplu de care m-am lovit de mai multe ori in plimbarile mele: am si coburi si topcase, sunt in tura deci sunt pline. Ajung undeva unde vreau sa vizitez, este incomod cu echipament si eventual destul de cald. Imi pun echipamentul intr-un sac sau rollbag pe care la randul lui il pun in plasa de otel, incuiat/legat de motocicleta. Alta viata!

 

De asemenea daca as pleca la un drum mai lung cu cort si echipamentul adiacent cele 3 cutii nu-mi ajung asa ca roll-bag-ul il voi asigura cu aceasta plasa de otel.

Interesant ideea cu plasa de otel si eu m-am lovit de mai multe ori de acest obstacol cu ehipamentul, de obicei echipamentul las in pensiune, camping, incuiat, dar sunt momente unde chiar nu ai ce sa faci(de ex la Plitvice am lasat 5 echipamente full cu cizme, manusi tot pe si langa mobre in parcare, eu mi-am uitat si mobilul in geaca si am fost si sunat intre timp de 3 ori, nu a disparut nimic, dar nu te poti baza pe asa ceva intotdeauna).

 

Poti sa dai un link cu ceva preturi, modele.

 

Mersi!

Mesaj completat

Nu am fost atent la primele pagini, intre timp am gasit niste modele si preturi.

Mesaj completat

Nu-s ieftine deloc :lol:

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...