Sari la conținut

guma Metzeler


Postări Recomandate

Va salut ! . mi-am alaturat de curand un cauciuc Metzeler 6 days extreme , din pacate doar pe spate si vreau sa stiu (pe ce am dat bani), ce stiti despere firma asta , sunt bune , ce minusuri si plusuri are , il folosesc in noroi (pe vremea asta e multa umezeala pe meleagurile mele) , in nisip , pe iarba, drumuri forestiere etc ,.off-road...... Va multumesc!

post-43179-1256933171_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa-ti spun doar de firma.. Metz fac printre cele mai bune cauciuace.. cel putin pentru touring, de modelele off-road nu as sti ce sa-ti spun. Sincer, n-am prea auzit sa vorbeasca cineva de ele, de obicei certurile se poarta pentru diferite modele de Mitas-uri..

 

Sper sa nu se dezminta firma, si sa revii cu review-uri cat mai pozitive! (si mai ales fara evenimente neplacute!!) :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fac ceva extrem cu el deci sper sa ma tina , o sa va povestesc cum se comporta, weekendul asta ma duc la plimbari (singur ca nam prieteni cu motoare)

 

Eu folosesc Karoo, pentru off si on road. Se tin ff bine. Despre 6Days am auzit numai de bine, desigur numa pe off road. Daca te stii cit de cit, restu' face cauciucu'. Gaz sa-i dai!!!! :kiss:

Link cu o scurta descriere:

http://www.metzelermoto.com/web/catalog/mo...atalog/off_road

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multe modele de exc-uri au venit echipate din fabrica cu 6 days..singurul dezavantaj este ca dupa 3 iesiri serioase l-ai chelit complet.Nu contesta ca are super aderenta si compozitia moale te scoate din cacao,dar prea se toceste repede..daca as fi pilot de curse si as avea cauciucuri la dispozitie nu as merge decat cu 6 days-ul asta,asa folosim mitas-uri C10 si C12 cate 1000 de km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri, o fost prima iesire cu el , merge in noroi bine, trage fain si nici nu aluneca daca drumul e inclnat lateral de exemplu pe marginea unui sant nu aluneca lateral .Multam de pareri , eu l-am gasit la un pret bun deci am dat banii ce ceva bun. o sa va mai povestesc cum se comporta in diferite locuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multe modele de exc-uri au venit echipate din fabrica cu 6 days..singurul dezavantaj este ca dupa 3 iesiri serioase l-ai chelit complet.Nu contesta ca are super aderenta si compozitia moale te scoate din cacao,dar prea se toceste repede..daca as fi pilot de curse si as avea cauciucuri la dispozitie nu as merge decat cu 6 days-ul asta,asa folosim mitas-uri C10 si C12 cate 1000 de km

Lasa Stef, ca voi mergeti cu ele si fara crampoane (le-am vazut la baieti atunci la Brezoi). Pana la urma daca sti sa mergi cat de cat, cum de altfel stiau si baietii, orice guma e buna. Eu daca nu vreau performanta, ma multumesc si cu maxxis maxcross IT sau SI, si nu le mai schimb decat cand sunt tocite. Dar de curiozitate sa testez atat cauciucul cat si povestile, la primavara o sa incerc si un Michelin S12. 

Editat de alesckool
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa care vei adauga inca o confiramre la "povestea s12"......

legat de 6 days, este f buna, omologat FIM, pentru cei pentru care detaliul asta conteaza, aderenta buna, insa foarte moale si cu probleme de grip dupa ce se mai toceste putin.pentru ca are crampoanele mici, durata de viata este cred eu destul de mica. pentru hobby enduro rider cred ca exista variante mai bune, anumne cauciucuri dedicate motocrosului. insa printre gumele FIM cred ca este in top 3.

pentru roata fata, este cauciucul pe care il prefer, ultimele 3 gume asta au fost. este moale, se toceste relativ rapid insa cred ca nu are rival pentru aderenta pe toate tipurile de teren.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa care vei adauga inca o confiramre la "povestea s12"......

legat de 6 days, este f buna, omologat FIM, pentru cei pentru care detaliul asta conteaza, aderenta buna, insa foarte moale si cu probleme de grip dupa ce se mai toceste putin.pentru ca are crampoanele mici, durata de viata este cred eu destul de mica. pentru hobby enduro rider cred ca exista variante mai bune, anumne cauciucuri dedicate motocrosului. insa printre gumele FIM cred ca este in top 3.

pentru roata fata, este cauciucul pe care il prefer, ultimele 3 gume asta au fost. este moale, se toceste relativ rapid insa cred ca nu are rival pentru aderenta pe toate tipurile de teren.

 

:kiss: foarte bun la aderenta dar se duce foarte repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama mama, deci e bun cauicucul , (si e dela de firma cum ziceti voi care are si detaliul FIM), deci imi place cum merge in noroi , am apucat sa merg si pe asfalt vreo 2 km si nu vibreaza si face zgomot ca alt model ce l-am avut inainte, merge super ce mai........ dar daca se toceste rapid nu-i problema , il schimbam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...