Sari la conținut

Yamaha Xj


MaDoG
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si daca tot se schimba ... sti cumva cat costa un set d pastile si de unde pot comanda

 

pai ca sa le schimbi, trebuie sa masori intai jocul, ca sa poti sti ce pastile (dimensiuni) sa comanzi. exista in manualul de reparatie un tabel pt calculul dimensiunilor. poate nu este nevoie sa le schimbi pe toate.

ca pret, sunt in jur de 8-10 euro bucata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am schimbat uleiul dar nu am schimbat si filtrul.Am gresit?

Da, dar te iertăm :P

Iacătă neÂşte poze:

Am observat că la a mea carena e din mai multe bucăți Âşi faza asta am mai văzut-o doar pe motoare roÂşii(?).

 

...

 

Macea...

post-9423-1214806671_thumb.jpg

post-9423-1214806704_thumb.jpg

post-9423-1214806730_thumb.jpg

post-9423-1214807125_thumb.jpg

post-9423-1214807165_thumb.jpg

post-9423-1214807265_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ca sa le schimbi, trebuie sa masori intai jocul, ca sa poti sti ce pastile (dimensiuni) sa comanzi. exista in manualul de reparatie un tabel pt calculul dimensiunilor. poate nu este nevoie sa le schimbi pe toate.

ca pret, sunt in jur de 8-10 euro bucata

 

asa si io le masor cu lera da?

mersi mult si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masori jocul cu lera, vezi ce pastila (dimensiunea) e instalata in locul respectiv si cu ajutorul tabelului determini ce pastila trebuie sa pui in loc.

dimensiunea pastilei este gravata pe spatele acesteia (partea dinspre arc). pastila nu se poate scoate decat cu ajutorul unei scule speciale care preseaza arcul, sau daca scoti axa (axele) cu came...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat becul de far (Philips) cu unul Osram (nu mai Âştiu modelul-30 de ron la Ariciu-pt. arădeni)Âşi diferența e uriaÂşă!Vede cam dublul distanței celui original iar pata de lumină este omogenă Âşi dispersată inclusiv pe laterale.Nu consumă mai mult, e standard H4 55/60 W.Recomand tuturor up-grade-ul, este o investiție în siguranță, singurul dezavantaj fiind că cei din față îmi fac flash-uri, dar pt. mine asta înseamnă că sunt văzut, deci e bine.Am testat lumina inclusiv în paralel cu "sora" ei din poze, deci nu e ceva singular.

Sora ei:

post-9423-1214988088_thumb.jpg

post-9423-1214988121_thumb.jpg

post-9423-1214988149_thumb.jpg

post-9423-1214988175_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masori jocul cu lera, vezi ce pastila (dimensiunea) e instalata in locul respectiv si cu ajutorul tabelului determini ce pastila trebuie sa pui in loc.

dimensiunea pastilei este gravata pe spatele acesteia (partea dinspre arc). pastila nu se poate scoate decat cu ajutorul unei scule speciale care preseaza arcul, sau daca scoti axa (axele) cu came...

azi lam desfacut sai fac tacanitu ..... si cand in colo piesele in el is ca noi nici macar zgariete si trebe sa-mi schimb lantu de distributie . nu stiu la alti da la mine i tare subtire lantu cica la 30de mii se schimba lantu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

or fi piesele ca noi dar sunt uzate pe toata suprafata, de aia nu prea poti sa iti dai seama (ma refer la pastile)

nu stiu la cat trebuie schimbat lantul de distributie, dar pt a face asta, ia in considerare ca trebuie sa demontezi motorul pana la ultima bucata. operatiune consumatoare de timp si bani. plus piesele de rigoare.....lant, intinzator, ghiduri de lant, garnitura de chiulasa (cel putin), etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

or fi piesele ca noi dar sunt uzate pe toata suprafata, de aia nu prea poti sa iti dai seama (ma refer la pastile)

nu stiu la cat trebuie schimbat lantul de distributie, dar pt a face asta, ia in considerare ca trebuie sa demontezi motorul pana la ultima bucata. operatiune consumatoare de timp si bani. plus piesele de rigoare.....lant, intinzator, ghiduri de lant, garnitura de chiulasa (cel putin), etc

 

poi totusi trebuia sa fie vreo diferenta la pastile da nus nici macar putin zgariate . poate sa fie altceva ? io nu cred altceva ....nu ar avea ce

 

drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut cineva modificare tobe din 2 in 1 la Diversion ?????????????????

Am o toba de CBR 600 si nu stiu ce sa fac s-o modific sau s-o la-s balta.

 

io zic sa o lasi balta, e prea mult de munca si nu merita

diversionul se aude f frumos si cu tobele de fabrica, plus ca mie imi pare o mobra "echilibrata" cu tobe pe ambele parti

dar e doar parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva un manual pentru xj600s din 99??sau unde pot sa gasesc?

 

gata:) de astazi sun posesorul unei superbe motocilete xj600s din 99:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva un manual pentru xj600s din 99??sau unde pot sa gasesc?

 

gata:) de astazi sun posesorul unei superbe motocilete xj600s din 99:)

 

Am pus linkul mai sus, pt . anii 92-99, sper să-ți fie bun.

Poze, poze!Apropo, mai puneți poze!

 

in sfarsit imi vine si mie motoru un xj600s din 1999 :kiss::):D

 

 

vreu si eu mai multe date despre el:)????

Să vă stăpâniți sănătoÂşi!Vrem Âşi noi mai multe date!Kilometri, stare, de unde, cum Âşi eternul:"Cât e halatul, cât e?"(dacă nu e confidențial)...Âşi poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o prietena care are motoreta asta, eu i-am gasit-o si am indemnat-o sa si-o ia, desi e incepatoare si multi mi-au zis ca e prea grea pt inceput bla bla chestii d-astea. pana una alta, se descurca de minune cu ea si n-are niciun fel de probleme. :kiss:

 

intrebarea mea ar fi ce cauciucuri i s-a potrivi cel mai bine? voi ce v-ati pus pe ele, majoritatea? o sugestie ceva? multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :blbl: :burnout:

 

Draguta motoreta si fata si copilul! :D .. daca sunt toate ale tale ai grija de tine pt copilu' ala :unsure: .. sa-ti creasca mare & sanatos!

 

asta stiu, intrebam de marca de pneuri... raport calitate-pret, samd.

 

 

Anvelope moto XJ

 

 

Si eu urmeaza sa-i schimb guma pe spate, pana cum n-am schimbat niciuna. Poate iti stiu spune astia mai cu vechime :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...