Jump to content
Sign in to follow this  
MaDoG

Yamaha Xj

Recommended Posts

salut,ceva poze cu jiglerul principal si pe unde este,nu am umblat acolo,cum se masoara

gaturile de carburator le am luat pentru modelul de 60 cai,nu are nici o limitare in cantitatea de aer intrata in carburator

https://www.ebay.com/itm/4-New-Yamaha-XJ600-XJ-600-SECA-II-MIKUNI-CARB-CARBURETOR-MAIN-JET-102-5/302696283426?epid=3017702099&hash=item467a1abd22:g:1oUAAOSw-PFaebVn:rk:2:pf:1&vxp=mtr&frcectupt=true

castiga ceva cai?

Edited by b_robert87

Alea-s. Alea sunt standard. Le vezi in paharel. Mai ai si idle jet, lunguiete, tot in paharel. Dar, daca nu ai scule si nu te pricepi sa reglezi, nu te baga ca nu faci din ea racheta. 

Va salut ! Am nevoie de carenajul din fata  ( nu toata carena, doar aripioarele alea, deflectoare de vant ) pt Yamaha XJ600s. Știți de unde as put face și eu rost de ele sau cei care le-ați făcut cafe Racer poate mai aveți plasticele astea...
Tel 0765655512 sau aici. Mulțumesc.

IMG_20190117_163755.jpg

Screenshot_2019-01-17-16-00-16-867_com.android.chrome.png

IMG_20190117_115154.jpg

Salutare as avea si eu nevoie de aripioarele respective 0756418792. Am mai fost găsit pe undeva pe aici un tutorial pentru schimbat ulei si semering in furcă fata, nu mai dau de el daca ma poate ajuta cineva va rog, sau un atelier in zona cj floresti daca stiti. Bineinteles am nevoie si de un electrician,problema este ca in momentul in care pun contactul becul de la ulei nu se aprinde, becul este ok verificat, bulbul din baie este la loc dar mai departe nu stiu unde sa ma uit sau cum sa il verific.Momentan nu este ulei in motor influenteaza ? Restul luminilor din bord functioneaza. Multumesc mult

Posted (edited)

Buna,

De aporximativ un an sunt posesor de categoria A si al unui Xj600 S. Fostul proprietar i-a dat carenele jos si a transformat-o in naked, si sincer mie imi place mai mult asa.

Daca ma puteti ajuta sa imi spuneti unde as putea gasi un bord de xj 600 N? Ca cel din imaginea atasata. Caut de cateva luni si nu gasesc niciunde 😕

xj600ngauge.jpg

Edited by EgriAlex

incearca pe ebay sau pe boonstraparts.com