Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

* mne. sunt din Bucuresti. ;)

au si Harleyuri... ;)

Ma gandesc ca au treaba cu Dacii! Gata m-am prins am crezut ca faci referie la cei de la mare! Si stiu ca esti din Bucuresti ca doar ne-am intalnit la Manowar :D cand era sa te fure organizatorii! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* da, bey, da nu m-au furat, ca aveai tu legitimatie.. :laugh:

 

nu au lupii nimic de-a face cu dacii. sunt lupi si atat. vesta lor are pe spate un lup cu capul inspre ...stele ;) si haladuiesc prin tara, cu haita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, bey, da nu m-au furat, ca aveai tu legitimatie.. :laugh:

 

nu au lupii nimic de-a face cu dacii. sunt lupi si atat. vesta lor are pe spate un lup cu capul inspre ...stele ;) si haladuiesc prin tara, cu haita.

Pai nu e clubul DAC Motors?

Apoi nu legitimatia ne-a scos ci spiritul de cooperare si explicatiile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu e clubul DAC Motors?

Apoi nu legitimatia ne-a scos ci spiritul de cooperare si explicatiile!

 

* Nu - ca sa-ti raspund la intrebare.

(lupul dacic e ..alt lup)

 

aaaa, pai esti tare la improvizatie, am vazut ;) si eu cooperez, cand am cu cine, imi amintesc perfect cat de rigid a fost nenea ala si baiatul in uniforma de la firma de paza. cooperarea si explicatiile au fost doar din partea noastra. :laugh:

 

hai sa ne facem club! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Nu - ca sa-ti raspund la intrebare.

(lupul dacic e ..alt lup)

 

aaaa, pai esti tare la improvizatie, am vazut :laugh: si eu cooperez, cand am cu cine, imi amintesc perfect cat de rigid a fost nenea ala si baiatul in uniforma de la firma de paza. cooperarea si explicatiile au fost doar din partea noastra. ;)

 

hai sa ne facem club! :D

Adevarul e ca stiu sa improvizez pentru ca si meseria mea ma indeamna sa fac asta, mai ales ca meseria mea se refera exclusiv la lucrul cu oamenii vi si uneori morti!

Eu am deja un club exclusivist(doar chopper, crusier and custom) dar acceptam fete si femei pe motoare de genul asta! ;) se numeste Ugly Bears, deocamdata ne limitam doar la atat pentru ca ne e bine asa! Deci fara MC, RC and stuff! E mai mult fratie intre prieteni care au trecut prin multe impreuna!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* asta e tot ce conteaza!

Sa stii ca da - asta trebuie sa fie pe primul loc tot timpul!

Din momentul in care incep banii sa fie pe primul loc incepe totul sa se naruie si sa apara anumite diferente intre membrii,

si crede-ma ca am vazut faze de genul cu banii la cluburi din zona!

In plus vrem sa vedem ce iasa din asta!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha.. apropos de meseria ta. In weekendul asta eram la un chef mai restrans. Pizduline, iarba, vitamine, prafuri si cam tot ce ar trebui ca sa spui ca nu lipseste nimic. Un amic de al meu e fost politzai si prima data participa activ la asa ceva asa ca spune perla pt care am ras toata noaptea. Ceva de genul "daca ati sti voi bah de cate ori am filat chefuri de genul asta din masina toata noaptea" buahahahahahahah La un moment dat era beat lumina asa ca l-am bagat intr-o masina parcata afara in fata casei si un labagiu o inceput sa urle prin geamul deschis "dormi in post ofiter, bla bla bla...." Nu trebuie sa va zic ce ochi o deschis.... hehehehehehe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha.. apropos de meseria ta. In weekendul asta eram la un chef mai restrans. Pizduline, iarba, vitamine, prafuri si cam tot ce ar trebui ca sa spui ca nu lipseste nimic. Un amic de al meu e fost politzai si prima data participa activ la asa ceva asa ca spune perla pt care am ras toata noaptea. Ceva de genul "daca ati sti voi bah de cate ori am filat chefuri de genul asta din masina toata noaptea" buahahahahahahah La un moment dat era beat lumina asa ca l-am bagat intr-o masina parcata afara in fata casei si un labagiu o inceput sa urle prin geamul deschis "dormi in post ofiter, bla bla bla...." Nu trebuie sa va zic ce ochi o deschis.... hehehehehehe

 

:laugh: ;)

 

priceless!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am si eu niste prieteni lupi. si sunt de-ai nostrii, din Romania ;)

dar nu primesc fomei... :laugh:

 

Interesant este - conform spuselor lui Sonny Barger in cartea lui - ca au existat candva membrii Hells Angels femei. Legea asta cu MC-urile exclusiv masculine - cel putin la nivel de membrii cu drepturi depline - a aparut - istoric - mai recent.

Editat de Darth Wraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha.. apropos de meseria ta. In weekendul asta eram la un chef mai restrans. Pizduline, iarba, vitamine, prafuri si cam tot ce ar trebui ca sa spui ca nu lipseste nimic. Un amic de al meu e fost politzai si prima data participa activ la asa ceva asa ca spune perla pt care am ras toata noaptea. Ceva de genul "daca ati sti voi bah de cate ori am filat chefuri de genul asta din masina toata noaptea" buahahahahahahah La un moment dat era beat lumina asa ca l-am bagat intr-o masina parcata afara in fata casei si un labagiu o inceput sa urle prin geamul deschis "dormi in post ofiter, bla bla bla...." Nu trebuie sa va zic ce ochi o deschis.... hehehehehehe

Tare faza, inseamna ca respectivul a fost lovit tare de toate cele!

Oricum ma bucur ca nu-s politist ci jandarm! Oricum multa lume nu face diferenta si daca ar fii sa vorbesc desprea asta a-si avea multe de zis (un exemplu Jandarmeria are traditie mai veche ca Politia in Romania cel putin, al doilea ar fi ca noi suntem militari ei nu)!

Iar cu privire la "iarba, vitamine, prafuri" a-si avea vreo doua povesti sa iti spun dar nu o fac! Atat doar iti zic ca nu le agrez (tigari, prafuri, iarba si vitaminele) Mai bine beau o tarie, o bere si e mai sanatos si efectul e la fel de distractiv!

Noi nu avem masini in dotare ca sa putem vegeta, lucrez foarte multe pedestru' (adika mers pe jos la greu)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant este - conform spuselor lui Sonny Barger in cartea lui - ca au existat candva membrii Hells Angels femei. Legea asta cu MC-urile exclusiv masculine - cel putin la nivel de membrii cu drepturi depline - a aparut - istoric - mai recent.

 

 

* asta da, ...auzisem si eu. sau am vazut intr-un film.

mai recent, ihm, cam de cand e misoginismul iar la moda ;)

nu-i bai. eu n-am idei fixe, ma adaptez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai trebuie sa va ganditi la un lucru - cred ca am mai spus asta undeva... Nu stiu cate femei ar putea sa apere un patch. Cand ai culorile pe spate esti tinta tuturor cluburilor rivale si mai ales a prospectilor lor - cei mai spurcati. Nu vad cum o femeie ar putea putea apara culorile.

Asta nu inseamna ca nu exista misoginism... dar e in limite "normale"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai trebuie sa va ganditi la un lucru - cred ca am mai spus asta undeva... Nu stiu cate femei ar putea sa apere un patch. Cand ai culorile pe spate esti tinta tuturor cluburilor rivale si mai ales a prospectilor lor - cei mai spurcati. Nu vad cum o femeie ar putea putea apara culorile.

Asta nu inseamna ca nu exista misoginism... dar e in limite "normale"

 

* asta da!

chiar ma gandeam, daca intru in vreun club, trebuie sa ma apuc din nou de sport, serios adica. si de arte martiale, ceva mai combativ, ...ca d-alea pasnice am facut ;)

stiu ca femeile care calaresc choppere au oricum o "structura" mai robusta (fizic si psihic), pe asta mizam... dar nu e obligatoriu.

eu raman la ideea de RC chicks, gata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, vezi ca ne dau afara din forum, ca n-avem voie cu arme aici :)

 

acuma, serios, ma gandesc ca armele au facut intotdeauna parte din "a way of living" a chopperistului. am revazut recent "Easy Rider" si finalul m-a enervat cumplit. cum dracu sa mori asa, impuscat de un sofer imbecil care te arunca la marginea drumului, in praf? eu nu inteleg de ce in film nu au avut arme la ei, ptr. ca in viata reala au avut tot timpul. ma rog, regizorul...

 

in alta ordine de idei, ce arme prefera chopperistii? arme albe sau de foc? ...eu imi doresc de mult un cutit d-ala de desant, de care nu au decat in armata. trebuie sa mai caut. p-aici n-am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, vezi ca ne dau afara din forum, ca n-avem voie cu arme aici :)

 

acuma, serios, ma gandesc ca armele au facut intotdeauna parte din "a way of living" a chopperistului. am revazut recent "Easy Rider" si finalul m-a enervat cumplit. cum dracu sa mori asa, impuscat de un sofer imbecil care te arunca la marginea drumului, in praf? eu nu inteleg de ce in film nu au avut arme la ei, ptr. ca in viata reala au avut tot timpul. ma rog, regizorul...

 

in alta ordine de idei, ce arme prefera chopperistii? arme albe sau de foc? ...eu imi doresc de mult un cutit d-ala de desant, de care nu au decat in armata. trebuie sa mai caut. p-aici n-am gasit.

Eu prefer bata de baseball :) si sunt multe modele care sunt foarte folositoare! Dar si pumnul e eficace daca stii sa-l aplici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa scula barbate... de pokerist... hehehehehh.

Cocanul e scula de baza, unul mic ergonomic exact cat trusa de scule. Am si un briceag cu lama scurta cat sa nu-mi fie frica sa dau cu el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pune, bre, o poza, sa vedem si noi sculele :)

 

P.S. asta-i cutitul pe care mi-l doresc eu. pot sa il comand in state, dar nu stiu cum e cu vama. ma mai uit.

post-17655-1280490105_thumb.jpg

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pune, bre, o poza, sa vedem si noi sculele :)

 

P.S. asta-i cutitul pe care mi-l doresc eu. pot sa il comand in state, dar nu stiu cum e cu vama. ma mai uit.

 

 

Asta nu-i bun? Il iei din Romania si-i vreo 200 de lei parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pune, bre, o poza, sa vedem si noi sculele :)

 

P.S. asta-i cutitul pe care mi-l doresc eu. pot sa il comand in state, dar nu stiu cum e cu vama. ma mai uit.

cria, daca tot zici ca umblii prin vestul europei, eu mi-am luat anul trecut doua jucarii foarte faine din austria de la Faaker see; in oras am gasit un magazin cu cazarmament american. aveau uniforme, gamele, tot felul de prostii, aveau si ceva puscoace si cutite. Shith & Wessos. foarte faine, intre 50 si 100 de euro. fara unul am ramas in aeroport (stiu, stupid, am uitat de el in rucsac si m-au trecut toate caldurile cand ma cauta vamesu in geanta, il vedea pe monitor dar nu isi dadea seama pe unde e). era ceva de geul asta:

post-19213-1280505662_thumb.jpg

(ce preturi au astia la cutite in state, daca ajung acolo luna viitoare imi iau doua de necaz).

totusi, cred ca cel mai bun e ciocanul. cutitul e arma alba, ciocanul e ciocan. daca la o incaierare doar scoti cutitul poti avea probleme, pe cand cu ciocanul poti sa iesi la buleala direct, nu se considera arma alba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu-i bun? Il iei din Romania si-i vreo 200 de lei parca.

 

* depinde din ce-i facut. eu nu-l iau ca sa sperii ciorile, ci ca sa-mi fie de ajutor cand am nevoie.

 

uite, ca sa intelegi exact ce vreau, cutitul pe care-l caut are urmatoarele proprietati:

"The knife issued to all US Military pilots! It's one of the best and most versatile all-around survival knives made. 5" carbon steel blade is parkerized to eliminate glare. The top of the knife's blade has a saw-tooth edge for sawing through branches, and the hardened steel hexagonal butt is ideal for hammering and pounding. You can even convert this knife to a spear by lashing it to a pole through its two-hole blade guard. This knife also features a non-slip leather handle and its leather sheath features a pouch with sharpening stone. Nylon cord included. Comes with manufacturer's warranty. Made in the USA. "

 

mai e si asta, pe care il folosesc cei de la marina, dar e mai greu, mai lung...

 

 

 

la cutitele din Romania nu stiu daca primesti vreo garantie si ma feresc de produse contrafacute.

post-17655-1280506861_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era sa omor un om cu un cutit. Va las pe voi sa va ginditi la faza asta.

Apropo , daca va luati cutite , credeti ca aveti curaj sa dati cu el ? Ok , curaj aveti , dar puteti sa dati in asa fel sa nu omoriti omul ? Nu vorbesc in basini sau "pe nas" , intreb doar. Era sa omor un fraier odata si acum eram la puscarie. Nu imi e de fraieru' ala , imi e de mine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...