Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • 4 months later...
  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ahoi!

 

De vanzare un bilet la AC DC pret 135 + transport prin Posta Romana!

Detalii la 074475352 intre orele 14-22!

Toate bune!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Apai hai sa va zic un mare "of" de-al meu.

O gramada de barbati si baieti baga bani grei si ore lungi de munca in motorasele personale. Se dau peste cap si fac pe dracu in patru sa arate motorul beton. Isi vand un rinichi sa puna ceva croame pe ici pe colo si se mangaie fericiti pe burta de cat de mandru produsul finit. Vopsesc negru mat si pun plastice fumurii pe semnalizari... dupa care isi iau trelingul rosu cu dungi verzi, didasii, o casca galbena de te dor dintii si ies la o tura!

 

Azi am vazut unul cu costum verde Ninja ( zx nu karate) calarind un Night Train, era sa-i zic sa dea jos brotacelul de pe motor ca deregleaza imaginea! mai stiu unul care se plangea ca totul pe motor e negru si ce de cacao sunt tobele cromate... avea casca rosie si fas rosu...

 

hai serios... vi se pare norma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai hai sa va zic un mare "of" de-al meu.

O gramada de barbati si baieti baga bani grei si ore lungi de munca in motorasele personale. Se dau peste cap si fac pe dracu in patru sa arate motorul beton. Isi vand un rinichi sa puna ceva croame pe ici pe colo si se mangaie fericiti pe burta de cat de mandru produsul finit. Vopsesc negru mat si pun plastice fumurii pe semnalizari... dupa care isi iau trelingul rosu cu dungi verzi, didasii, o casca galbena de te dor dintii si ies la o tura!

 

Azi am vazut unul cu costum verde Ninja ( zx nu karate) calarind un Night Train, era sa-i zic sa dea jos brotacelul de pe motor ca deregleaza imaginea! mai stiu unul care se plangea ca totul pe motor e negru si ce de cacao sunt tobele cromate... avea casca rosie si fas rosu...

 

hai serios... vi se pare norma?

 

Probabil cineva din service proba motorul :crack:

Eu zic ca e important sa ai protectii pe tine, dar in zilele noastre gasesti o varietate extrem de mare de culori si modele. Fiecare decide ce si cum.

 

Pot sa imaginez ala cu costum verde :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai hai sa va zic un mare "of" de-al meu.

O gramada de barbati si baieti baga bani grei si ore lungi de munca in motorasele personale. Se dau peste cap si fac pe dracu in patru sa arate motorul beton. Isi vand un rinichi sa puna ceva croame pe ici pe colo si se mangaie fericiti pe burta de cat de mandru produsul finit. Vopsesc negru mat si pun plastice fumurii pe semnalizari... dupa care isi iau trelingul rosu cu dungi verzi, didasii, o casca galbena de te dor dintii si ies la o tura!

 

Azi am vazut unul cu costum verde Ninja ( zx nu karate) calarind un Night Train, era sa-i zic sa dea jos brotacelul de pe motor ca deregleaza imaginea! mai stiu unul care se plangea ca totul pe motor e negru si ce de cacao sunt tobele cromate... avea casca rosie si fas rosu...

 

hai serios... vi se pare norma?

Apoi mare e gradina lui Dumnezeu dar multi au sarit gardul! In final fiecare cu ce il doare, atata timp cat pe mine nu ma doare n-am nimic cu altul!

Tot asa anul trecut am mers pe la fratemi-o in Cluj cu moto, ajung intr-o intersectie si acolo era unu prezent cu un honda shadow aero de 1100cc facut custom, motorul nu prea mai avea multe piese stock, iar calaretul in tenesi (dinaia chinezi cu sareturi albe) trening verde si o genta sport in spate si un brain cap de scuter! M-am uitat la el si el la mine dar nu m-am obosit sa il salut pentru ca m-am gandit ca e prea superior pentru mine! :)

Am bagat a I-a cand a fost verde si am ramas cu o pata pe creier de cand l-am vazut pe ala, e bine ca nu ma doare :crack: ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza e ca tu, ca rider esti bucata cea mai mare pe care o "atasezi" de motor... si in cazul in care nu l-ai customizat ca sa arate bine in garaj sau in vitrina , apai ai face bine sa te imbraci in spiritul motorului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza e ca tu, ca rider esti bucata cea mai mare pe care o "atasezi" de motor... si in cazul in care nu l-ai customizat ca sa arate bine in garaj sau in vitrina , apai ai face bine sa te imbraci in spiritul motorului!

E logic si daca nu e logic e o deductie! Dar in final asa cum am zis mai sus: "fiecare cu ce il doare"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am fost the world fastest Harley man... heheheheh... Am bagat pe motorway cu 130 pe vant din fata de 90km/h plus.... heheheheh. Beton senzatie! Am crezut ca mi se rupe capul si coloana. La unele rafale de vant miscam ghidonul fara sa vreau. Stateam incordat de nu puteai sa-mi bagi un ac in poponeata, numai pumnii mai relaxati ca sa nu apas ghidonul. 220 cu apehangers nu-i de gluma bag pixu, da-i fain. M-am hotarat sa customizez motorul in draci sa am macar 120de cai la roata.... 40 to go.

Dreptate si fratie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am fost the world fastest Harley man... heheheheh... Am bagat pe motorway cu 130 pe vant din fata de 90km/h plus.... heheheheh. Beton senzatie! Am crezut ca mi se rupe capul si coloana. La unele rafale de vant miscam ghidonul fara sa vreau. Stateam incordat de nu puteai sa-mi bagi un ac in poponeata, numai pumnii mai relaxati ca sa nu apas ghidonul. 220 cu apehangers nu-i de gluma bag pixu, da-i fain. M-am hotarat sa customizez motorul in draci sa am macar 120de cai la roata.... 40 to go.

Dreptate si fratie

220 km/h cu apehanger? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am fost the world fastest Harley man... heheheheh... Am bagat pe motorway cu 130 pe vant din fata de 90km/h plus.... heheheheh. Beton senzatie! Am crezut ca mi se rupe capul si coloana. La unele rafale de vant miscam ghidonul fara sa vreau. Stateam incordat de nu puteai sa-mi bagi un ac in poponeata, numai pumnii mai relaxati ca sa nu apas ghidonul. 220 cu apehangers nu-i de gluma bag pixu, da-i fain. M-am hotarat sa customizez motorul in draci sa am macar 120de cai la roata.... 40 to go.

Dreptate si fratie

 

Intrebare musiu, acolo she la tini ai auzit cumva de baieti care si-au tunat VN-urile pentru mai multa putere, inafara de deja cunoscutul dynojet, hypercharger Âşi alte tobe? ma bate gandul dar nu prea gasesc kituri pentru japoneza. la HD sunt optiuni gramada... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oioioioioooooooooo... vezi de pistoane CP sa schimbi cilindrea cu maxim 100-200cc si lasand capetele in pace cresti compresia... poti baga turbo... ai o gramada de posibilitati. Cel mai bine e sa cauti forumuri de maniaci si sa vezi exact. Oricum o sa intreb baietii care au ( stiu unul cu turbo pe VN de 2000).

Dreptate si fratie!

Mesaj completat

O banda de crestini locali din zona mea folclorica. Nici odata crestinismul nu s-a legat mai bine cu ceva... marijuana, bikes si Christ. Ia uitati Mark ( episcopu sef, cardinalul sau cum vreti sa-l numiti) ce ghidon crucificator are! Asta este iesirea de la biserica impreuna cu clericii.... hahahahahhahah....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ahoi!

Un pic de munca la o masina......

Am contribuit la rasturnat si facut gauri in cauciucuri cu briceag!

Mesaj completat

Oioioioioooooooooo... vezi de pistoane CP sa schimbi cilindrea cu maxim 100-200cc si lasand capetele in pace cresti compresia... poti baga turbo... ai o gramada de posibilitati. Cel mai bine e sa cauti forumuri de maniaci si sa vezi exact. Oricum o sa intreb baietii care au ( stiu unul cu turbo pe VN de 2000).

Dreptate si fratie!

Mesaj completat

O banda de crestini locali din zona mea folclorica. Nici odata crestinismul nu s-a legat mai bine cu ceva... marijuana, bikes si Christ. Ia uitati Mark ( episcopu sef, cardinalul sau cum vreti sa-l numiti) ce ghidon crucificator are! Asta este iesirea de la biserica impreuna cu clericii.... hahahahahhahah....

Oi da ce "crucificator" are! A-si fi curios cum m-ar munci asa ceva pe mine! Al meu e jumate cat a lui si ma rupe deja dupa 40-50 de km dar asta nu ma opreste in a fii rupt in doua dupa o calatorie de 300-400 de km care mai ascunde multe surprize! Oricum beton fain calut are omu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

* hihihihi! ...il iubeste bilkeriii!!

 

mai ramane sa-l vedem pe Bush calare pe un speed, ca sa fie 1-1 (Obama n-are "tzinuta" de biker).

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Night Wolves MG.

Cel care a vb prima oara cu Putin e presedintele clubului.

Cel mai puternic club din estul Europei.Au filiale(chaptere) in Ucraina,Macedonia,Bulgaria,Serbia si banuiesc ca si Rep Moldova.

http://www.nightwolves.ru/en/geography/

He's Back ;) !

Multumim de info!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Night Wolves MG.

Cel care a vb prima oara cu Putin e presedintele clubului.

Cel mai puternic club din estul Europei.Au filiale(chaptere) in Ucraina,Macedonia,Bulgaria,Serbia si banuiesc ca si Rep Moldova.

http://www.nightwolves.ru/en/geography/

 

sint MotorGrup si nu MC,deci "expansiunea" este neingradita....asta pina intr-o zi,cind supara pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He's Back ;) !

Multumim de info!

 

aaah! ti-e chiar ti-a lipsit :laugh:

 

auch! ...iar urmeaza o lectie de "istorie" moto. ma duc sa chiulesc. bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaah! ti-e chiar ti-a lipsit ;)

 

auch! ...iar urmeaza o lectie de "istorie" moto. ma duc sa chiulesc. bafta!

No Comment! Fiecare cu ce il doare :laugh: ! Oricum e ceva interesant ce a pus el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am si eu niste prieteni lupi. si sunt de-ai nostrii, din Romania ;)

dar nu primesc fomei... :laugh:

Care? Aia de la mare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...