Sari la conținut

MV Agusta F4 2010


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Si legat de pret esti FOARTE dezinformat F4 1098 (193 cai/124 nm ) NOU in jur de 17 000 EURO cu tot cu TVA, modelele noi se vor vinde cu 18500(

Fa un calcul cat te costa rotile brembo, franele brembo, furca marzocchi, amortizor spate sachs, amortizor de ghidon, ambreiaj slippery, etc, te duce mai mult decat un GSXR NOU ..??

 

http://www.mvagusta.ro/modele.php?id=8 DDP:21,366

 

E treaba lor cum isi fac pretul, is constient ca toate componentele alea de top costa. Dar nu mai pot cu gargara din comunicatele de presa, cu toata inovatia si performanta lui peste (cand japonezii arata de ani de zile ce inseamna performanta si inovatia cu adevarat, si accesibila:D).

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avtu placerea sa ma dau cu o MV.........ce sa spun...bestiala ....a da...si toata discutia se reduce la o singura propozitie(dupa cum spunea cineva)..cine are bani musca cine nu .....latra

 

Huaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crede-ma pe cuvant ca preturile alea nu sunt relevante.

iar faptu ca MvAgusta nu este prezenta in motogp sau alte curse se reduce la bani, iar un alt motiv pentru care nu prea le castiga pe cele la care participa este lipsa pilotilor(Ex MOTOGP Yamaha before and after Rossi )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si legat de pret esti FOARTE dezinformat F4 1098 (193 cai/124 nm ) NOU in jur de 17 000 EURO cu tot cu TVA, modelele noi se vor vinde cu 18500(

Fa un calcul cat te costa rotile brembo, franele brembo, furca marzocchi, amortizor spate sachs, amortizor de ghidon, ambreiaj slippery, etc, te duce mai mult decat un GSXR NOU ..??

 

Ba, tu esti fraier? Pai cu 14.000 iti iei o frumusete de R1 2009 de moare lumea. Frane Tokkico, alea-alea... Si iti mai raman 4000 euro pt benzina.

Mesaj completat

http://www.mvagusta.ro/modele.php?id=8 DDP:21,366

 

E treaba lor cum isi fac pretul, is constient ca toate componentele alea de top costa. Dar nu mai pot cu gargara din comunicatele de presa, cu toata inovatia si performanta lui peste (cand japonezii arata de ani de zile ce inseamna performanta si inovatia cu adevarat, si accesibila:D).

 

Du-te ma cu inovatia japoneza, astia doar preiau ce vad la europeni si eventual mai imbunatatesc. Fac spionaj industrial si la auto si la moto. Tocmai d-aia par mai fiabile, astia folosesc tehnici deja experimentate. Crezi ca erau ceea ce sunt in ziua de azi firmele japoneze de motociclete daca dupa al doilea razboi mondial nu puneau mana pe planurile de la BMW?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma "balacaresc" cu cei care nu s-au urcat in viata lor pe asa ceva dar vorbesc in cunostinta de cauza, exact ca in comparatia cu sexul pe care am facut-o mai sus. Treaba cu strugurii am vrut sa o spun si eu dar am evitat sa fiu arogant.

 

 

Eu nu am vrut sa fiu arogant , nu imi permit pentru ca Paul nu a fost cu mine . Pur si simplu mi se pare ceva tipic uman sa gasesti defecte unui lucru pe care nu poti sa il ai , si calitati unui lucru accesibil . Si chestia cu fiabilitatea e iarasi relativa ( Ducatistii ii spun temperament parca :) ) . Cat de inovatie , atat timp cat merge mobra , iti aduce satisfactie si nu te lasa-n drum , nu prea conteaza caci pe strada nu alergi sa mai tai o secunda din timpul scos . Daca cineva s-a simtit lezat de ce am zis , imi cer scuze , nu asta am vrut .

 

PS : Paul , oricum nu ma astept sa iti placa F4 , caci tie ti se parea frumos RC8 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te ma cu inovatia japoneza, astia doar preiau ce vad la europeni si eventual mai imbunatatesc. Fac spionaj industrial si la auto si la moto. Tocmai d-aia par mai fiabile, astia folosesc tehnici deja experimentate. Crezi ca erau ceea ce sunt in ziua de azi firmele japoneze de motociclete daca dupa al doilea razboi mondial nu puneau mana pe planurile de la BMW?

 

Esti penibil :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti penibil :crack:

 

Ai dreptate. Dar eu am auzit de niste motoare Diesel, Wankel... Niciodata de motoare Yamagashi, Kakanaki sau mai stiu eu ce. Exemplele pot continua. Acum lasa-ne ca ne plictisesti, fa-ti blog sau scrie pe topicul cu Honda.

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, tu esti fraier? Pai cu 14.000 iti iei o frumusete de R1 2009 de moare lumea. Frane Tokkico, alea-alea... Si iti mai raman 4000 euro pt benzina.

Mesaj completat

 

 

Du-te ma cu inovatia japoneza, astia doar preiau ce vad la europeni si eventual mai imbunatatesc. Fac spionaj industrial si la auto si la moto. Tocmai d-aia par mai fiabile, astia folosesc tehnici deja experimentate. Crezi ca erau ceea ce sunt in ziua de azi firmele japoneze de motociclete daca dupa al doilea razboi mondial nu puneau mana pe planurile de la BMW?

 

 

vorbesti din basme... yamaha nu a avut niciodata frane din divizia tokkico. doar kawasaki si suzuki o ard asa. yamaha a avut mereu etrieri si pompa de frana brembo, pompa de frana care isi face treaba chiar si la un nivel inalt. fiecare cu preferintele lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbesti din basme... yamaha nu a avut niciodata frane din divizia tokkico. doar kawasaki si suzuki o ard asa. yamaha a avut mereu etrieri si pompa de frana brembo, pompa de frana care isi face treaba chiar si la un nivel inalt. fiecare cu preferintele lui...

 

;)

Legat de semnatura ta... cred ca pe langa lene mai vinzi si gogosi. Mai informeaza-te inainte sa scrii ca ai zbarcit-o rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
vorbesti din basme... yamaha nu a avut niciodata frane din divizia tokkico. doar kawasaki si suzuki o ard asa. yamaha a avut mereu etrieri si pompa de frana brembo, pompa de frana care isi face treaba chiar si la un nivel inalt. fiecare cu preferintele lui...

A avut chiar si nissin pe modele mai vechi.Cel putin eu asa am vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
vorbesti din basme... yamaha nu a avut niciodata frane din divizia tokkico. doar kawasaki si suzuki o ard asa. yamaha a avut mereu etrieri si pompa de frana brembo, pompa de frana care isi face treaba chiar si la un nivel inalt. fiecare cu preferintele lui...

Aha , d'aia stiu eu 2 persoane care au facut accident cu YAMAHA din cauza franelor si altii ce le plang...

 

Am mai spus asta intr-un topic dar o sa ma repet , voi nu aveti bani de ele si vorbiti aiurea pe forumuri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
vrei motor de terasa CLAR F4!

vrei motor de forja NEAPARAT JAPONEZA!

am si motor japan si masina japan deci stiu ce vb :lol:

Da ai avut vreodata motor si masina ITALY? Nu ca nu ai bani da vorbesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...