Sari la conținut

Vopsea negru mat ?


Weeman
 Share

Postări Recomandate

As dori ca in viitorul sezon sa schimb culoarea motocicletei... Ma gandeam sa o vopsesc un negru mat... negru mat de genul asta : http://www.feeder.ro/2008/06/29/masini-vopsite-negru-mat/

 

 

Cine stie de unde pot achizitiona o astfel de vopsea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate vopselele sunt mate, lacul (mat sau lucios) este cel face partea finala sa luceasca sau nu. Iti recomand cu caldura sa nu o faci mata, se zgarie extraordinar de usor iar daca incerci sa polishezi zona zgariata ...normal incepe sa capete luciu.

Mai este varianta 2 care este si pe majoritatea masiniilor fara sa iti dai seama, adica sa o colantezi, astfel scapi de acele zgarieturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate vopselele sunt mate, lacul (mat sau lucios) este cel face partea finala sa luceasca sau nu. Iti recomand cu caldura sa nu o faci mata, se zgarie extraordinar de usor iar daca incerci sa polishezi zona zgariata ...normal incepe sa capete luciu.

Mai este varianta 2 care este si pe majoritatea masiniilor fara sa iti dai seama, adica sa o colantezi, astfel scapi de acele zgarieturi.

Da, stiu ca se vede orice zgarietura, dar ma gandesc ca pentru a o colanta este un mare chin... Am in minte sa imi fac motorul intr-un anume fel si sincer vopseaua asta "negru cauciucat" nu stiu de unde sa o iau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-o cu vopsea Policolor Emaur negru lucios, astepti un an si se face negru mat

Alta idee poti sa o dai cu teroson toata

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta idee e sa cumperi vopsea din aia stealth de vindea @ianachim pe forum si sa-ti dai pe motoreta. Nasol e ca atunci cand o sa cazi cu ea, nu o s-o mai gasesti, ca devine invizibila.

:laugh: da... buna asta, cel putin nu te prinde radarul ;)

Mesaj completat

Eu chiar vorbeam serios. cum pot face vopseaua din poze ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut eu motoreta(srad) cu negru mat, am zgariat carenele si a trebuit sa le vopsesc, si nu am vrut sa o fac iar albastra cu alb. A iesit beton sunt impacat sufleteste :laugh: pt ca vroiam de mult sa o fac asa. Am facut-o la Paul si Ionut in Giulesti. Si da se zgarie f repede si este pretentioasa in draci. Toata lumea pune mana pe ea cand e parcata si o ampreteaza si ramane patata daca e vreunu' uleios pe maini (iti spun ce mi se intampla). Si niste benzi reflectorizante nu ar strica, eu ma chinui de 1 luna sa iau dar nu gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu am. Am sa intreb baietii si o sa iti spun.

Din giulesti il stiu pe alex si pe baietii de pe topraisar... deci nu stiu exact cine sunt cei la care ai vopsit tu motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca arata demential o motocicleta negru mat numai ca pe r6 (99-02) nu prea merge ca , cadru este de culoarea aluminiului si nu vopsit . daca era si cadrul negru era alta mancare de peste. Personal acum am carenele date jos (r6 `01 ) si peste o saptamana cred va voi arata rezultatul (aerograf) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARI

EXISTA VOPSEA NEAGRA MATA LA SPRAY SI E FOARTE IEFTINA,SE DA IN MAI MULTE STRATURI (5-6) PENTRU

A FII MAI DURABILA.DACA AI PUTINA EXPERIENTA IN VOPSIT O POTI FACE SINGUR CU COSTURI MINIME.,SI DACA PREGATIREA SUPRAFETELOR SE FACE PROFESIONAL ,VA IESI EXACT CUM VA DORITI.

SPOR LA TREABA :laugh:

post-28053-1258057438.jpg

post-28053-1258057463.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu mi-am vopsit motoru acum 2 saptamani tot negru mat si e f ok. a fost "moale" vopseaua primele zile si din pacate a trebuit sa punem si bagaje pe ea asa ca am pus folie pe rezervor si codita. am dat-o jos cum am ajuns si nu s-a zgariat dar am zgariat-o cu alta ocazie zilele urmatoare. acum s-a intarit si nu se mai zgarie aproape deloc.

parerea mea e ca a meritat. habar nu am ce vopsea a bagat tipu, dar era profi pt ca avea cuptor si aparatura serioasa. am preparat noi toate piesele pt vopsit si asa m-a costat numai 100 lei=1 mil. am avut noroc ca era veche cunostinta si asa s-a rezolvat totul repede 24h si ieftin.

la asa bani...daca e nevoie il mai vopsesc o data in primavara dar nu cred ca va fi nevoie.

post-38258-1258058902_thumb.jpg

post-38258-1258058974_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca arata demential o motocicleta negru mat numai ca pe r6 (99-02) nu prea merge ca , cadru este de culoarea aluminiului si nu vopsit . daca era si cadrul negru era alta mancare de peste. Personal acum am carenele date jos (r6 `01 ) si peste o saptamana cred va voi arata rezultatul (aerograf) !

Se poate vopsi si ala :laugh:

Mesaj completat

si eu mi-am vopsit motoru acum 2 saptamani tot negru mat si e f ok. a fost "moale" vopseaua primele zile si din pacate a trebuit sa punem si bagaje pe ea asa ca am pus folie pe rezervor si codita. am dat-o jos cum am ajuns si nu s-a zgariat dar am zgariat-o cu alta ocazie zilele urmatoare. acum s-a intarit si nu se mai zgarie aproape deloc.

parerea mea e ca a meritat. habar nu am ce vopsea a bagat tipu, dar era profi pt ca avea cuptor si aparatura serioasa. am preparat noi toate piesele pt vopsit si asa m-a costat numai 100 lei=1 mil. am avut noroc ca era veche cunostinta si asa s-a rezolvat totul repede 24h si ieftin.

la asa bani...daca e nevoie il mai vopsesc o data in primavara dar nu cred ca va fi nevoie.

Arata bestial... eu o vreau mai mata, adica cu o tenta de gri... oricum , e super

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut eu motoreta(srad) cu negru mat, am zgariat carenele si a trebuit sa le vopsesc, si nu am vrut sa o fac iar albastra cu alb. A iesit beton sunt impacat sufleteste :laugh: pt ca vroiam de mult sa o fac asa. Am facut-o la Paul si Ionut in Giulesti. Si da se zgarie f repede si este pretentioasa in draci. Toata lumea pune mana pe ea cand e parcata si o ampreteaza si ramane patata daca e vreunu' uleios pe maini (iti spun ce mi se intampla). Si niste benzi reflectorizante nu ar strica, eu ma chinui de 1 luna sa iau dar nu gasesc.

te chinui un draq

Visit My Website

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...