Sari la conținut

Ce Anume Va Place Atat De Mult La Simson?


Bloom
 Share

Postări Recomandate

Spunetz-mi frate shi mie...

Ai motor?

Pai sa iti spun eu ... eu un motor care la varsta lui iti ofera senzatii tari.

 

Am mai vazut eu pe unii: se uitau la motorul meu, il admirau, si la un moment dat unu spune: ce (cuvant urat), prinde doar 120Km/h. Nu le-a mai placut. Imi venea sa ii bat (mama lor de manelisti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce imi place mie la un simson e in primul rand zgomotul(sunetul) facut motor care are o frecventa joasa dar plina de fortza... eu asa aud :D . Si mai imi place faptul ca e simplu ....

 

 

Aia care se uita doar la "cat baga" inca nu sunt maturi ..... cand eram pusti (pe vreme lu ceasca si vedeam vreo masina straina, mai rare atunci, ma uitam repede pe bord sa vad "cat baga", acum nu mai imi pare interesant)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce oare sa incep?!!! are o linie superba, un aspect retro.. asta pt cele in stare originala. nu mai gasesti motoare care sa arate bine.. nu asa! am vazut unul reconditionat care batea orice japoneza la look!

poate fi chopperit f. usor fara sa-si strice nimic din aspect, este usor de reparat chiar in conditii extreme (stiu din experienta :D)) , este fiabil chiar dupa atatia ani, consum mic, etc..etc..etc..

daca s-ar mai gasi piese noi de schimb ar fi inca un motor de actualitate. asa trebuie sa le faci la comanda si nu au aceiasi calitate. nici nu l-as fi dat altfel! inca ma mai doare sufletul din cand in cand..

un simson "inoit" ar merge lejer cu suta! sunt unele in stare f. buna care si acum mai au vana in ele.

ce mai, simson rulez :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am motor... un CZ mai batran ca mine. Nu e vorbade cat baga sau ceva. Mie personal, singurele lucruri care mi se par interesante la el sunt motorul in 4 timpi si transmisia cu cardan, lucruri care le gaseshti si la nipra plus alte chestii mai mijto (in primul rand e mai mare :D BIGGER IS BETTER).

Ah, shi ma refeream la el choperit, nu original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...