Sari la conținut

Detinatori de Yamaha FZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Verifica integritatea cablurilor si a camasilor si, nu in ultimul rand, daca nu atinge capatul de cauciuc al mansonului de la acceleratie in contragreutatea ghidonului. Oricum, ungerea cablurilor se face cel putin odata pe an, de preferinta inaintea inceperii sezonului... nu trebuie sa astepti sa apara probleme.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, am de vanzare un far pentru Yamaha FZR 600 tip 3HE, pret 150 lei.

Pentru detalii PM.

 

Farul se afla in timisoara si il trimit oriunde in tara prin posta sau curierat la alegerea cumparatorului.

Asfalt uscat!

post-40195-0-30051500-1326214853_thumb.jpg

post-40195-0-91367900-1326214861_thumb.jpg

Editat de -alex-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da, mai mereu e gol topicul nostru. Ce sa facem? Ieri ma bucuram ca e soare, chiar am si vazut motoare prin oras, am zis ca vine caldura. Cand ma trezesc dimineata, pfuaaai, ninge. Cine uraste iarna mai mult decat noi, bikerii?

 

 

Dar daca tot sunteti pe aici, am cateva intrebari:

1. de pe ce model se poate adapta usor o aripa pe fata care sa arata mai bine? adica sa fie ok ca si latime (distanta dintre telescoape;

2. de pe ce motocicleta putem lua o roata de 17 (problema rotii spate de 18 ce ne chinuie pe multi dintre noi) care sa intre pe bascula stock cu modificari ce tind spre 0 si mai ales sa intre pe ea o anvelopa de 160 fara a fi nevoit sa o fortam?

3. as vrea un bugspoiler; are cineva bucatile necesare de carena pentru el? stiti voi, sa fie intregi doar in partea de jos;

4. ar fi ok sa pun pe releul de incarcare un cooler, pentru a-i asigura o racire mai buna, in scopul prelungirii vietii sale?

 

Ce ati mai facut la FZR-urile voastre in iarna asta, ce ati mai reparat, ce ati mai stricat? Hai ca e frig afara si sunt in sevraj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, de astazi am si eu un FZR 600 din '94 pe care l-am gasit ieftin si nu am refuzat tentatia de a-l achizitiona, urmeaza sa ma hotarasc daca se merita sa-l inmatriculez sau daca o sa se dezmembreze... :friends:

Editat de turku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) Ii mai faci si un plin si te aproprii de 2.5 x valoarea :))

Un pret bun. Daca e si functionala, cu atat mai bine. Daca o dezmembrezi, pui si pe aici o lista cu piese. Sau inmatriculeaz-o si vinde-o intreaga daca e ok, ai sa scoti mai multi bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, de astazi am si eu un FZR 600 din '94 pe care l-am gasit ieftin si nu am refuzat tentatia de a-l achizitiona, urmeaza sa ma hotarasc daca se merita sa-l inmatriculez sau daca o sa se dezmembreze... :friends:

 

e cumva 4JH modelu? Adica FZR 600r - cel cu cadru revizuit (acelasi cadru ca si la Thundercat) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desii am tot postat istoria "EI" de mai multe ori in trecut am sa o fac iar cu toate adaugarile aferente:

In urma cu un an am achizitionat o yamaha FZR600R din 95, la un pret mai mult decat convenabil. Fiind iarna, m-am apucat sa o bibilesc:

--In primul rand am dezbracato de carene, si i-am mutat bordul

--Motor de yzf 600 din 1999 de 98 de cai ( adaugate seriile in carte si talon)

--Codita de kawasaki 636 din 2004 ( cu tot cu cadru codita, MUUULT DE MUNCA)

--Masca de yamaha Wr450 f (cross)

--Vopsita in intregime ( albastru "ottoman" iar jantele alb perlat )

--Placute frana fata spate TRW LUCAS

--Lichid frana TRW

--Filtru aer

--Bujii Ngk

--Carburatoare sincronizate/curatate

--Kit lant DID( pinioane+ lant )

--Ulei castol power 1 full synthetic 10W50 ( din cate am inteles nu o alegere prea buna)

--Antigel

--Filtru ulei

--Ghidon LSL Streetfighter 22mm ( prinderile le-am facut la freza )

--Capete ghidon carbon look

--Kilometraj sigma ( de bicicleta dar functioneaza impecabil )

--Baterie noua luata in septembrie 2011

--Compresie verificata ( in parametrii )

--Si cea mai recenta imbunatatire Toba Arrow carbon scurta... care consider eu Ii schimba total prezenta... AM adaugat cateva poze si filmulete facute astazi 29.01.2012.

ASTEPT PARERI

SI DA SUNT CONSTIENT CA NU IMI VOI MAI RECUPERA NICIODATA BANII INVESTITI DAR, MA FACE SA AM UN RANJET DE SATISFACTIE DE FIECARE DACA CAND MA DUCE UNDEVA SI CRED CA NOI ASTA CAUTAM. INVESTITIA A FOST FACUTA IN TIMP PE PERIOADA DE 1 AN.

http://www.youtube.com/watch?v=IhQnGDCzdWY&context=C36aafc9ADOEgsToPDskKGu7PZyeyYtK-dK8lnNoMv

post-58686-0-84453400-1327861538_thumb.jpg

post-58686-0-20110300-1327861579_thumb.jpg

post-58686-0-38814400-1327861619_thumb.jpg

Editat de tyby_90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna miscarea! vad ca ai o achizitie noua si foarte frumoasa "ARROW" :D

Dap dap.... sa ivit ocazia si am profitat. Lumea isi da cu parerea si imi zice ca in mod sigur ii trebuie un belly pan. Ce se aude cu vecinii??? A ce face bijuteria ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu vecini-s in razboi - sefu de scara ma evita acum ca am scos motocicleta din scara - inainte sa o scot intr-o saptamana se intalnea cel putin de 2-3 ori cu mine! Acum nu l-am mai vazut de vreo 3 saptamani! I-am cumparat o husa louis - si astept sa se mai incalzeasca afara - ori la tara la prietena mea ori in balcon o sa lucrez carenele - vad eu unde dar o sa le lucrez asta e important!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu vecini-s in razboi - sefu de scara ma evita acum ca am scos motocicleta din scara - inainte sa o scot intr-o saptamana se intalnea cel putin de 2-3 ori cu mine! Acum nu l-am mai vazut de vreo 3 saptamani! I-am cumparat o husa louis - si astept sa se mai incalzeasca afara - ori la tara la prietena mea ori in balcon o sa lucrez carenele - vad eu unde dar o sa le lucrez asta e important!

E aiurea daca stai sa te gandesti. Miros destul de strident rasinile alea :) bafta, vine vara acum si .... poate organizam un trip ceva :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei cu FZR 600R 4jh - gen eu si Tibi - uite ce rasfat primea frumoasa pe vremuri de la Vance & Hines - un kit de modificare in valoare de 5900 de dolari - si pe dyno scotea 119 cai :)

Descarcati imaginile - cititi si minunati-va - pacat ca nu se mai gaseste azi de vanzare pachetul acela!

post-63118-0-17187500-1328306309_thumb.jpg

post-63118-0-81612800-1328306310_thumb.jpg

post-63118-0-36939100-1328306312_thumb.jpg

post-63118-0-04752200-1328306314_thumb.jpg

post-63118-0-62426800-1328306315_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma sincer, daca se mai gasea acel kit, dadeai tu 5900$ pentru 20 de cai?

 

E liniste pe aici, mereu e liniste. Toti FZR-isti o ard dubios cine stie pe unde...

Acum sunt acasa, mai aproape de mobreta...Dar e prea multa zapada incat sa merite 36 de km..asa, doar s-o gadil sub raticel. Saptamana asta poate am sa trec s-o salut, daca se mai duce din zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...