Sari la conținut

Detinatori de Yamaha FZR


ray
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am motocicleta la vanzare pt cine e interesat pana in luna noiembrie 1000 euro fix ! Fzr 600 r 1994 , vopsea originala , fara carene rupte sau crapate , evacuare+finala LeoVince SBK Carbon , filtru aer sport BMC , dynojet kit Stage 3 , pinion atac -1 dinte , semnalizari mici carbon , semeringuri+ulei furca schimbat, cauciuc nou , trage si merge foarte bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intrebare la voi. Cand merg incet sub 2500 ture si o accelerez merge intrerupt, in 2, 3 pistoane, dupa 2500-3000 ture merge normal. Care ar fi cauza? Motocicleta este o yamaha fzr 600r (4jh). Bujiile sunt noi ngk iridium, carburatoarele le-am scarpinat intruna si merge la fel. Precizez ca releul de incarcare e dus, imi incarca 15-16V, sa fie din cauza lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiu iridium`urile nu`s asa bune pentru carburatie...Carburatoarele scarpinate in ce fel? fa`le o curatare si sincronizare, la relanti intrerupe? ai postat de mult..poate ai si rezolvat dar din cauza releului nu are cum sa fie...fii cu ochii pe el ca iti poate prajii Cdi`ul ( tci) cand nu te astepti..



Ca tot am scris...gasesc la cineva sitele care vin inaintea cuielor pontou? 4 la numar? a mea nu le are si nu stiu daca influenteaza in vre`un fel

Editat de George2013
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare la voi. Cand merg incet sub 2500 ture si o accelerez merge intrerupt, in 2, 3 pistoane, dupa 2500-3000 ture merge normal. Care ar fi cauza? Motocicleta este o yamaha fzr 600r (4jh). Bujiile sunt noi ngk iridium, carburatoarele le-am scarpinat intruna si merge la fel. Precizez ca releul de incarcare e dus, imi incarca 15-16V, sa fie din cauza lui?

Problema asta am avut-o si eu (nu am FZR dar tot 4L e) si dupa ce am sincronizat carburatoarele totul a fost ok. Deci, fa-i o sincronizare de carburatoare "ca la carte" si daca spui ca bujiile sunt ok, ar trebui sa fie bine dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carburatoarele le-am curatat, le-am sincronizat vara asta si tot asa facea. Acum am umblat la nivelul benzinei pentru ca aveam bujiile negre. Cand am desfacut prima data carburatoarele am observat urmatoarele: pe acele de dozaj aveam 4 saibe mici ca sa tina acul mai sus, acum nu stiu daca asa e normal. Acele mele sunt simple fara sigurnata aceea pe care s-o poti muta mai sus sau mai jos. Suruburile de ameste erau date drumu la trei ture jumate, iar in carte zice 2. Eu am facut reglajele ca in carte si tot asa merge. Releul e pe drum. Sper sa fie bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa imi facea mie pe franare... am dat capacul jos si ce sa vezi, piulita de la pinion nu mai era stransa, o tinea doar siguranta acolo ca filetul era dus tot...

cum ai rezolvat filetul de pe ax? sunt si eu in acceiasi postura s-a desfacut piulita si mi-a stricat filetul. ms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cu totii avem deja manual tehnic in engleza.

salut, caut sa cumpar o epava de fzr 1000, cat de cat completa, (nu ma refer la carene), defecta, pocnita, :), o vreau pt. piese, contact aici sau pm,

Te pot baga pe felie cu una completa, functionala, aratoasa si poate si in bani mai putini decat piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...