Sari la conținut

Detinatori de Yamaha FZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Codita... nu stiu ca asa am luat-o... oricum e orobila codita originala...

 

Uite inca un filmulet... cand am schimbat guma :peace:

 

 

 

Frumos burnout...eu nu imi permit ca sunt scumpe gumele :bigstar:

 

Vand FZR-ica :finger: :moron: asa ca am de donat o coditza originla cu tot cu stop pt Fzr de 400.Vreau sa imi iau Yamaha Thundercat :moto:

 

Apropo ...poate stiti pe cineva care vrea sa o cumpere --->FZR-ica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma laud si eu putin.....

sa-mi spuneti daca va place cum suna fzr-ul meu

 

inca ceva

cine are un releu de incarcare pt fzr....nu mai incarca e dus

cred ca te pot ajuta eu inca mai am ceva piese inclusiv releul,pentru cine mai vrea piese am tot mai putin motor si cutie,preturile le faceti voi si nu discut daca sunt de bun simt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain, fain... vezi pe la dezmembrari ca tre sa gasesti !

 

Gume la fel la 80-100 de lei gasesti (am gasit eu spate)... azi maine tre sa o schimb si pe aia de pe fata... ma gandesc sa ii fac un burnout :peace: :bigstar: :finger: :moron: :baldy:

Editat de DanLudus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain, fain... vezi pe la dezmembrari ca tre sa gasesti !

 

Gume la fel la 80-100 de lei gasesti (am gasit eu spate)... azi maine tre sa o schimb si pe aia de pe fata... ma gandesc sa ii fac un burnout :baldy: :finger: :moron: :peace: :moto:

sa ne arati si noua :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ne arati si noua :D

 

Glumeam... iti dai seama ;)

 

 

da-mi tu un pret rezonabil pt releu...chiar nu stiu cat sa zic ...astept un pm . multumesc

 

 

Ma uit maine cat face unul nou, si o sa iti caut si unu SH (ca vad ca tie ti-e lene ;) )

 

Numai bine... salutare :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Glumeam... iti dai seama ;)

du-te mah! serios? ;) si totusi chiar si in gluma...ai fi mare om sa faci asa ceva :D

 

Releu nou de FZR este in jur de 100 euro din cate imi amintesc...Am schimbat si eu la fostul FZR...vad ca e ceva obisnuinta la modelul asta, ar trebui sa vina la vanzare cu releu de rezerva :whip:

 

le: la power motors e 100 euro

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva cifre legata e consum? ;)

salutare ...nu stiu sigur cat consuma dar eu cu 350 lei am venit din Timiosara pana in Alba Iulia..iar in alba sa termiant..consuma ff putin!! :D

 

salutare ...nu stiu sigur cat consuma dar eu cu 350 lei am venit din Timiosara pana in Alba Iulia..iar in alba sa termiant..consuma ff putin!! :whip:

 

a ...sa ma prezint ;)

sunt marius, sunt din Alba si de curand am luat si eu jucaria asta...e de 600 cmc si imi place f f mult cum trage, cei drept la ture joase e cam puturoasa da de la 8-9mii trage de te speri:) eu am dat 1500E cu acte la zii si cu modificarile din poza..se vor vedea..

am dat mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le: la power motors e 100 euro

 

atunci eu de ce am dat 60 pe el? :D

 

apropo de piese si serios vorbind: anvelopa spate pentru fezerica mea la 80-100 lei unde gasesc? am gasit doar la peste 150 de lei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat de pe bikeshop una acu o luna cu 80 de lei da era 150 metzeler si din pacate s-a obosit repede si acu mi-am luat-o pe astalalta (160) cu 100 de lei bridgestone, tot de acolo.

Editat de DanLudus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare atentie cu anvelopele, in special cu cele S/H, de cele mai multe ori au fost depozitate in conditii cu totul improprii astfel incat intre timp au devenit adevarate "bombe cu ceas" pentru motociclisti!

 

Stiu ca cele noi si de firma "buna" sunt scumpe insa este viata noastra in joc, din pacate multi realizeaza acest lucru cand e prea tarziu...

 

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor nu stiti cine are sau stiu k s-ar vinde un cdi de fzr 600?

 

astept raspunsul vostru,..

mersii :D

 

;)

fratilor nu stiti cine are sau stiu k s-ar vinde un cdi de fzr 600?

 

astept raspunsul vostru,..

mersii :whip:

;) :D nu ma ajuta nimeni:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos burnout...eu nu imi permit ca sunt scumpe gumele :whip:

 

Vand FZR-ica ;) ;) asa ca am de donat o coditza originla cu tot cu stop pt Fzr de 400.Vreau sa imi iau Yamaha Thundercat :D

 

Apropo ...poate stiti pe cineva care vrea sa o cumpere --->FZR-ica

 

Am vandut FZRika si dupa ce am invatzat pe de rost toate anunturile de pe bursa,m-am hotarat sa imi iau tot un FZR DAR de 600 :D si din 95.

Am vrut sa imi iau Thundercat,dar nu am gasit nimic bun,tot ce era bun sarea de 2900 E.Apoi am vrut sa imi iau Kawasaki zx6r si mi s-a parut ca mai bine merge FZR-ul meu de 400 decat Kawa aia de 600 (plus ca nici nu se auzea frumos) .Deci m-am hotarat sa imi iau tot un FZR de 600 (poze mai jos) si vreau sa va intreb daca are sau nu EXUP , eu m-am uitat pe la toba si nu am vazut nici un senzor sau vreun fir de la vreun senzor care sa se lege de evacuare ,totusi pe codita scrie Genessis. Cum imi dau seama daca are EXUP sau nu?

 

post-13253-1209145889_thumb.jpg post-13253-1209145908_thumb.jpg post-13253-1209145922_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,@vicantor poti verifica foarte usor sub sa are un servo motor ce actioneaza 2 cabluri care duc sub moto in locul unde se unesc galeriile,pentru a verifica daca merge in momentul in care turezi trebui motorasul sa deschida o clapeta deci se vor misca cablurile,atentie si jos sa nu se miste in gol pentru ca in cazul asta va merge ca un 250 si se va ineca repede,multa bafta eu am avut cu exup si nu prea se punea nimic pana in 120cp in ture joase asa ca ai grija

 

acum vad si pozele frumoasa piesa,ce bani este?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ ravenitza nu pare din 95 are 2 faruri rotunde productie din cate stiu pana in 89-93 din 95 au produs parca modelul cu 2 faruri ascutite,parerea mea sper sa nu deranjez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cea pe care o iau (miercuri fac actele) este 2100 euroi adusa din Italia,voi fi primul proprietar in RO . Asa e...pare cam mult ,dar mai bine iti iei motor bun decat unul ieftin .De o saptamana caut ceva bun si ieftin prin anunturi dar cand te duci sa te intalnesti cu vanzatorul descoperi tot felul de bube , in poza zici ca e scoasa din tipla dar in realitate mai are multe hibe.

 

Intr-adevar nu are EXUP..m-am uitat mai atent,sincer nici nu imi doream sa aiba,am inteles ca face cam multe figuri EXUP-ul.

Vreau sa ii pun coditza de R6 sau R1 cum ii pusesem si celei de 400 :moto: ...si poate de data asta ii schimb si fata cu farurile. :)

Editat de vinkator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...