Sari la conținut

Turcia 2010


mih
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna tuturor.Sant si eu interesat daca se poate sa licitez pozitia a-15-a (incheietor de pluton) sau sa-l ocup fara lic. din lipsa momentan de doritori. Va urmaresc cu interes .

bine ai venit mustaciosule,cu drag te luam in calcul, numai ca eu voi inchide plutonul, din mai multe motive.e mai bine asa.iti rezerv poz 14 daca nu te supara prea tare. :disappointed:

Mesaj completat

sal`tare...

 

o intrebare: care e viteza voastra de croaziera? 80-100 km/h pe drum european (am observat ca voi aveti vitezane) , daca respectati viteza legala?

 

60-100 in localitate,100-200 afara;nu e la puscarie sa iti impuna cineva cum sa mergi, ci doar noi ne impunem,grupul si felul lui iti da viteza.mint daca as spune ca nu voi merge si cu 30, si cu 200 pe alocuri.

 

ideea e sa ne regrupam si sa fim eficienti pe cat posibil-adica sa nu pierdem vremea

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit mustaciosule,cu drag te luam in calcul, numai ca eu voi inchide plutonul, din mai multe motive.e mai bine asa.iti rezerv poz 14 daca nu te supara prea tare. :lol:

Mesaj completat

 

 

60-100 in localitate,100-200 afara;nu e la puscarie sa iti impuna cineva cum sa mergi, ci doar noi ne impunem,grupul si felul lui iti da viteza.mint daca as spune ca nu voi merge si cu 30, si cu 200 pe alocuri.

 

...urca spre 300 cum m-ai alergat la greci :disappointed: . Bine acum daca vine Zirconu' cu r1 isi spala rusinea de codas:D

 

Mustaciosule , vor fi grupulete si grupulete cum spunea si Otto , unele grupuri vor merge cu 80 , altele cu 150 . Ideea e sa ajungem toti teferi la locurile intermediare de intalnire.

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.Sant si eu interesat daca se poate sa licitez pozitia a-15-a (incheietor de pluton) sau sa-l ocup fara lic. din lipsa momentan de doritori. Va urmaresc cu interes .

:lol: Salutare domunul Vasile!!! hai ca mergem "usurel" asa ca-n Alpi!! :disappointed: pana atunci sper sa ne vedem ca am la dv niste foto si filmulete(bine inteles daca vrei sa mi le dai) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dl otto sa va traiasca motorul si dvs pe el (nu pe langa el hahaha). e "my dream bike" pt moment. stiu, am inebunit. in orice caz, imi place f mult si ma bate gandul sa-mi iau o vitezana si un harley.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dl otto sa va traiasca motorul si dvs pe el (nu pe langa el hahaha). e "my dream bike" pt moment. stiu, am inebunit. in orice caz, imi place f mult si ma bate gandul sa-mi iau o vitezana si un harley.

mersi,mersi, la fel!

scoateti banul si vedem, orice e de vanzare :disappointed:

incerc sa pun niste poze cu el asa cum e acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt cam multi km in ultima zi de facut?? Va trebui alergata moto, mai ales daca se pleaca la 10.00 spre Buc.

De ce s-a renuntat la Grecia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt cam multi km in ultima zi de facut?? Va trebui alergata moto, mai ales daca se pleaca la 10.00 spre Buc.

De ce s-a renuntat la Grecia?

 

Istambul - Bucuresti in etapa unica chiar nu sunt o problema de facut... Mie mi-a luat 10 ore, cu tot cu pauza de masa, pp, benzina, stat in vama, etc, adica lalaita, ca era ultima zi de conced. Nu e deloc complicat sau greu de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt cam multi km in ultima zi de facut?? Va trebui alergata moto, mai ales daca se pleaca la 10.00 spre Buc.

De ce s-a renuntat la Grecia?

 

pai alta varianta ar fi sa mai stam cateva zile si atunci putem face etape mai scurte;nu avem aceasta posibilitate, asa ca o sa tragem un pic...pai poate nu plecam la 10, aia era o ora aproximativa, plecam la 8.

 

s-a renuntat la Grecia la insistentele mele, pentru ca ajungeam acolo si nu aveam timp de vizitat ( ATENA,SALONIC)- numai in tranzit-eu zic ca nu merita deranjul;mai bine stam pe Turcia si intelegem cate ceva de pe acolo.

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a renuntat la Grecia la insistentele mele, pentru ca ajungeam acolo si nu aveam timp de vizitat ( ATENA,SALONIC)- numai in tranzit-eu zic ca nu merita deranjul;mai bine stam pe Turcia si intelegem cate ceva de pe acolo.

 

* good choice!

atunci, cu siguranta o sa bem o bere (Efes!) p-acolo. daca nu, macar un ayran, o narghilea, gasim noi :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Otto ai dreptate, nu apucam sa vizitam prea multe in Grecia.

Dar si prima varianta a traseului din Turcia, e destul de lunga.

Propun ca cu 1-2 wk inainte de plecare sa dam o tura, pentru a vedea fiecare cum merge si a stabili niste reguli.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Otto ai dreptate, nu apucam sa vizitam prea multe in Grecia.

Dar si prima varianta a traseului din Turcia, e destul de lunga.

Propun ca cu 1-2 wk inainte de plecare sa dam o tura, pentru a vedea fiecare cum merge si a stabili niste reguli.

 

Numai bine.

 

 

Marius ,

 

In mare stiu cam cum merg toti participantii ptr tura asta . Cert este faptul ca tu NU vei merge cu Otto in acelasi grup sau cu Pingy de ex:D

 

Un mic brief inainte de plecare cred ca ar fi indeajuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate sa va zic ca nu exista istambul, ci doar istanbul. e inca un stan, cum e kazakhstan, afganistan, balucistan, kurdistan.

aaa, si inca ceva. programul expus de mih nu are cum sa fie atins in 15 motociclete + masini. o sa va chinuiti unul pe altul, chit ca sunteti prieteni si va respectati. daca vrei sa arzi kilometri si cinci moto sunt multe. asta cred eu, nu trebuie sa ma luati in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Otto ai dreptate, nu apucam sa vizitam prea multe in Grecia.

Dar si prima varianta a traseului din Turcia, e destul de lunga.

Propun ca cu 1-2 wk inainte de plecare sa dam o tura, pentru a vedea fiecare cum merge si a stabili niste reguli.

 

Numai bine.

 

sunt perfect de acord.vedem ce si cum, ne "imprietenim" etc.

 

cu 2 sapt inainte daca e vremea ok reunim trupa de proba.

Mesaj completat

* good choice!

atunci, cu siguranta o sa bem o bere (Efes!) p-acolo. daca nu, macar un ayran, o narghilea, gasim noi ;)

 

de ce nu!oricum, cred ca ne-ai facut curiosi de pe celalalt topic cu interventiile tale :laugh:).

 

Mesaj completat

se poate sa va zic ca nu exista istambul, ci doar istanbul. e inca un stan, cum e kazakhstan, afganistan, balucistan, kurdistan.

aaa, si inca ceva. programul expus de mih nu are cum sa fie atins in 15 motociclete + masini. o sa va chinuiti unul pe altul, chit ca sunteti prieteni si va respectati. daca vrei sa arzi kilometri si cinci moto sunt multe. asta cred eu, nu trebuie sa ma luati in seama.

 

asta ramane de vazut domnule.noi incercam sa o comitem.daca e sa stau si 1 zi sa il astept pe ultimul, care e problema?numai sa revenim sanatosi acasa, altfel e mai nasol.

 

toate bune!

 

Mesaj completat

Marius ,

 

In mare stiu cam cum merg toti participantii ptr tura asta . Cert este faptul ca tu NU vei merge cu Otto in acelasi grup sau cu Pingy de ex:D

 

Un mic brief inainte de plecare cred ca ar fi indeajuns

 

tata!!

e o tara libera ,ce naiba :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti, tinta excursiei noastre este Turcia si nu ne vom abate de la plan.Cine vrea in Grecia sa isi petreaca timpul, merge pe barba lui, nu cu noi.

Din cele 9 zile, 7 vor fi in Turcia, Grecia doar pt tranzit.Deci discutiile pe aceasta tema nu sunt de actualitate.

Sper ca am fost destul de clar si..fara suparare,asta e programul.

 

deci undeva la 45 - 50 iti dai seama ce si cum poti sa faci

eu zisesem de atunci ca grecia va fi o alergatura totala

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbeste romaneste,man!nu pricep.

 

 

te misti greu

 

daca abia dupa 40 - 50 de zile iti dai seama de ce ti.am spus atunci

ca nu merita sa te complici cu grecia

si sa faceti turcia doar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te misti greu

 

daca abia dupa 40 - 50 de zile iti dai seama de ce ti.am spus atunci

ca nu merita sa te complici cu grecia

si sa faceti turcia doar

 

da' ce te face sa crezi ca m-am luat dupa ce mi-ai spus tu?ma faci sa rad si nu e cazul.

cu toate intentiile tale bune, crede-ma ca nu ma iau dupa nimeni, fac ce cred eu ca e bine.

am avut niste discutii cu mihai si am ajuns la ideea asta, ca sa incheiem discutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu!oricum, cred ca ne-ai facut curiosi de pe celalalt topic cu interventiile tale ;)).

 

* ai grija, curiozitatea a omorat pisica! :( ...dar ne putem vedea si in Bucuresti, cand vin, daca nu mai rezisti :wink:

 

eh, radem, glumim, asa e iarna.

 

eu aveam o idee precisa cand am scris aici: tot suntem 2 grupuri de romani care plecam in aceeasi zi pe aproximativ acelasi traseu, de ce sa nu sarbatorim undeva, o zi impreuna, la o intersectie ...sa zicem, "eliberarea romanilor de sub jugul otoman"? :laugh: eu zic ca toti suntem manati de acelasi elan spre Turcia si doar diferentele de forma ne "despart" in doua grupuri. si vorba ta, cel mai importat e sa ajungem cu totii sanatosi acasa, la sfarsit.

 

pax et bonum!

 

P.S. cu unii dintre tovarasi de drum m-am cunoscut in alte timpuri, ba chiar am jucat si ping-pong impreuna :laugh:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ai grija, curiozitatea a omorat pisica! :laugh: ...dar ne putem vedea si in Bucuresti, cand vin, daca nu mai rezisti :wink:

 

nu stau in Buc, asta e ghinionul tau ;)).

 

ne-om intalni vreodata,ca asa e viata :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stau in Buc, asta e ghinionul tau :wink:).

 

ne-om intalni vreodata,ca asa e viata ;)

 

* eu sunt o norocoasa. d-aia nici nu imi fac griji in ce privese excursia mea in Turcia.

si tie iti doresc noroc, nu sa ma cunosti, ca nu-s asa o "curiozitate" cum poate ai avut impresia, ci sa iti iasa planul (asta nou) si sa nu ai peripetii pe drum, ca ai un grup mare in "pupa".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu sunt o norocoasa. d-aia nici nu imi fac griji in ce privese excursia mea in Turcia.

si tie iti doresc noroc, nu sa ma cunosti, ca nu-s asa o "curiozitate" cum poate ai avut impresia, ci sa iti iasa planul (asta nou) si sa nu ai peripetii pe drum, ca ai un grup mare in "pupa".

:wink: Il are in "prova" ca este inchizator de "pluton" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...