Sari la conținut

Se Fura?


leso
 Share

Postări Recomandate

Ma intrebam daca se fura scuterele. mai prercis, daca se fura mai mult decat motoarele. ma gandeam ca e usor sa mergi cu ele neinmatriculate si prin urmare, poti merge usor cu unul furat...

 

E vreunul dintre voi care tine scuterul pe strada / in spatele blocului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IACH :lol: !!! deci nu il pot tine in spatele blocului... ;)

 

E destul de neindicat sa-l tii si in fata blocului asa in "aer liber"....apoi in spate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare greseala sa-ti lasi scuterul afara. Eu am avut o experienta care mi-a aratat cat de usor se fura ... mergeam seara si am dat intr-o groapa mai serioasa, mi-a sarit cauciucul si la ora aia nu era deschisa nici o vulcanizare. Am sunat un prieten cu pick-up, a venit si in max 2 min scuterul a fost in masina si am plecat cu el; totul in plin centru al orasului. Asta m-a facut sa ma gandesc ca in locul nostru, puteau fi niste hoti. Asa ca lasatul afara nu e o optiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Daca ai alarma si stai la PARTER, poti sa te risti sa-l lasi jos, in fata geamului (numai daca ai geam spre partea unde vrei sa-l lasi). Daca nu eu nu-ti recomand sa-l lasi jos, baga-l macar in scara blocului daca ai interfon si leaga-l de calorifer. Poate-l mai zgarie, poate-ti mai sparge oglinzile sau ti le fura, poate-ti mai cresteaza putin saua, dar macar nu ti-l ia cu totul, sau fara roata din fara (daca-l legi de spate e mai greu dar nu imposibil). Eu ca sa dorm bine noaptea il car de fiecare data cu mine sus si-l cazez la mine in camera. Marele meu avantaj este ca la bloc pe fiecare scara am 3 lifturi dintre care unul mare si lung de marfa in care incape scuterul lejer, deoarece este aproape imposibil de ridicat mai mult de 25-30 de cm roata din fata de la sol si asta daca stai pe el si ai ceva muschi. Sa nu mai vb de benzina si ulei care de-abia asteapta sa curga afara :P . Daca ai garaj il poti tine in garaj (probabil ca nu ai).

 

Offtopic - Si eu am avut garaj pana anul trecut in vara cand imbecilii de la primarie s-au gandit ca nu avem voie sa ne facem "case" pe domeniul public. Sa-i sparg la bot! De atunci s-au spart nici mai mult nici mai putin de 21 de masini, ma rog 18 pentru ca una au spart-o de 3rei ori din snobismul proprietarului de a-si lua de 3 ori la rand boxe de firma. ;)

 

Orice ai face nu-l lasa afara si daca esti nevoit sa faci asta leaga-l de cat mai multe chestii solide si cu cat mai multe chingi. Iti recomand sa-l legi de ambele roti deoarece rotile (mai ales jentile, au mare cautare). Mult succes!

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :ok: :lol:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea proasta e ca nu am garaj si nu am cum sa-l bag in bloc deoarece la intrarea in bloc am scari, MULTE scari. nu stiu ce sa zic...

 

Am o oferta foarte buna de scuter de 125 in 4 timpi, dar imi e frica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...