Sari la conținut

Nemultumirile Unui Participant La Bikers Party


lady_K
 Share

Postări Recomandate

F bine!

Cate pahare de plastic ai arunjat pe jos,cate mucuri de tigara,de cate ori te'ai (cuvant urat) pe jos la toaleta sau afara?

 

Astept raspuns sincer!

 

pe toate

 

multumit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Votez cu cei care au promovat in acest topic DECENTZA! :beer:

 

 

F bine!

Cate pahare de plastic ai arunjat pe jos,cate mucuri de tigara,de cate ori te'ai (cuvant urat) pe jos la toaleta sau afara?

 

Astept raspuns sincer!

 

 

pe toate

 

multumit?

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tambalau mare de tot... Se pare (sau mai bine zis, mi se pare) ca multi pur si simplu nu inteleg esenta acestui topic!!!

 

Ca la urma urmei nu au fost unu, doi, trei insi cara sa doarma si restu s-au dat cu motoarele si au pocnit la 4 dimineata! A fost invers!!! Daca pe tine nu te-a deranjat, ca asa iti place si tie, sau ca ai dormit bustean, ESTE PROBLEMA TA! Foarte bine ca TU te-ai simtit bine! Oare s-ar fi intamplat la fel daca acea bubuitura te trezea din somn??? Oare asa matol cum erai, si trezit din somn pe deasupra, tot asa ai fi reactionat??? Daca cel care mergea printre corturi scapa ambreiaju' (ca doar era BETON) si ar fi dat peste tine ce faceai??? Il imbartisai nu??? MAI GANDITI-VA SI LA CEILALTI CA D'AIA SUNTEM O COMUNITATE!!! (OARE???) NU SUNTETI SINGURI IN PADURE, desi multi va purtati de parca ati fi!!!

 

Afara se vine la intruniri cu nevasta si copilul... Vin si tineri rebeli dar si oameni in varsta... SI CONVIETUIESC IMPREUNA DATORITA BUNULUI SIMT SI AL RESPECTULUI FATA DE CEILALTI! ASTA E DIFERENTA PE CARE MULTI NU VOR SA O VADA!!! Pai noi (avand in vedere mentalitatea de babuini a unora) mai avem vreo mie de ani pana a ajunge la nivelul lor!

 

Nimeni nu zice sa nu te distrezi, sa nu dai cu capu-n pereti ca sa fii cool, sau ca sa "te eliberezi"! Dar... nu trebuie sa existe si niste limite??? Ca doar nu am fost obligati sa purtam smoking si pantofi de lac, nu ni s-a cerut nimic deosebit. Zona de corturi era zona de odihna, ODIHNA, iar pentru celelalte activitati, erau alte zone, respectiv de cantat si dansat, de mancat de baut si binenteles si de (cuvant urat, dar hai sa ii zic toaleta)! Dar se pare ca pentru unii a fi motociclist inseamna a face ce vrea muschii lui, a-l durea in (cuvant urat) de ceilalti! Este adevarat ca multi nu au zis nimic! Consider insa ca acestia au facut-o din bun simt, bun simt care la altii lipseste cu desavarsire!!!

 

Inainte de calitatea de motociclist suntem oameni!!! Iar eu consider ca deasupra tuturor lucrurilor trebuie sa primeze RATIUNEA!!!

 

Si ca o concluzie, poate imi spune si mie careva dintre colegii care ii tot iau apararea celui in cauza, daca a fost sau nu RATIONAL ce a facut... Scuza ca era beat, suparat, stresat este irelevanta. Ce ar insemna sa facem toti asa cand suntem indispusi sau suparati (beti nu zic pentru ca eu unul nu beau ca sa ma imbat, ci ca sa ma simt bine... E O DIFERENTA CARE POATE MULTI NU O SESIZEAZA)??? Anarhie??? Ca sa te imbeti ca porcu' nu tre sa te duci nene la o intrunire moto, ai chiosc in spatele blocului pentru asa ceva! Ai casa unde nu te vede nimeni... O intrunire inseamna revedera cu vechi prieteni, concursuri, IESIRE DIN COTIDIAN!!! Bei, nu zic nu, faci pe nebunu' dar... oricat as scrie e de prisos pentru unii! PACAT!!! O sa ajungeti la o varsta DEGEABA!!!

 

Ce s-a intamplat acolo a fost o clara dovada de imaturitate si iresponsabilitatea si mai mare o poarta cei care incurajaza astfel de "actiuni" free spirit!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat acolo a fost o clara dovada de imaturitate si iresponsabilitatea si mai mare o poarta cei care incurajaza astfel de "actiuni" free spirit!!!

 

Ce s-a intamplat acolo a fost o intrunire moto foarte reusita privind alte aspecte. Singurul aspect care a deranjat pe multi a fost acel baiat care a forjat motorul cand altii dormeau.

Si pentru ca a existat un singur aspect care i-a deranjat pe unii, sariti acum si faceti scandal, ii luati la lupa pe organizatori uitand ca in rest intrunirea a fost super tare.

Ia apucati-va si organizati voi mah o intrunire perfecta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tambalau mare de tot... Se pare (sau mai bine zis, mi se pare) ca multi pur si simplu nu inteleg esenta acestui topic!!!

 

Ca la urma urmei nu au fost unu, doi, trei insi cara sa doarma si restu s-au dat cu motoarele si au pocnit la 4 dimineata! A fost invers!!! Daca pe tine nu te-a deranjat, ca asa iti place si tie, sau ca ai dormit bustean, ESTE PROBLEMA TA! Foarte bine ca TU te-ai simtit bine! Oare s-ar fi intamplat la fel daca acea bubuitura te trezea din somn??? Oare asa matol cum erai, si trezit din somn pe deasupra, tot asa ai fi reactionat??? Daca cel care mergea printre corturi scapa ambreiaju' (ca doar era BETON) si ar fi dat peste tine ce faceai??? Il imbartisai nu??? MAI GANDITI-VA SI LA CEILALTI CA D'AIA SUNTEM O COMUNITATE!!! (OARE???) NU SUNTETI SINGURI IN PADURE, desi multi va purtati de parca ati fi!!!

 

Afara se vine la intruniri cu nevasta si copilul... Vin si tineri rebeli dar si oameni in varsta... SI CONVIETUIESC IMPREUNA DATORITA BUNULUI SIMT SI AL RESPECTULUI FATA DE CEILALTI! ASTA E DIFERENTA PE CARE MULTI NU VOR SA O VADA!!! Pai noi (avand in vedere mentalitatea de babuini a unora) mai avem vreo mie de ani pana a ajunge la nivelul lor!

 

Nimeni nu zice sa nu te distrezi, sa nu dai cu capu-n pereti ca sa fii cool, sau ca sa "te eliberezi"! Dar... nu trebuie sa existe si niste limite??? Ca doar nu am fost obligati sa purtam smoking si pantofi de lac, nu ni s-a cerut nimic deosebit. Zona de corturi era zona de odihna, ODIHNA, iar pentru celelalte activitati, erau alte zone, respectiv de cantat si dansat, de mancat de baut si binenteles si de (cuvant urat, dar hai sa ii zic toaleta)! Dar se pare ca pentru unii a fi motociclist inseamna a face ce vrea muschii lui, a-l durea in (cuvant urat) de ceilalti! Este adevarat ca multi nu au zis nimic! Consider insa ca acestia au facut-o din bun simt, bun simt care la altii lipseste cu desavarsire!!!

 

Inainte de calitatea de motociclist suntem oameni!!! Iar eu consider ca deasupra tuturor lucrurilor trebuie sa primeze RATIUNEA!!!

 

Si ca o concluzie, poate imi spune si mie careva dintre colegii care ii tot iau apararea celui in cauza, daca a fost sau nu RATIONAL ce a facut... Scuza ca era beat, suparat, stresat este irelevanta. Ce ar insemna sa facem toti asa cand suntem indispusi sau suparati (beti nu zic pentru ca eu unul nu beau ca sa ma imbat, ci ca sa ma simt bine... E O DIFERENTA CARE POATE MULTI NU O SESIZEAZA)??? Anarhie??? Ca sa te imbeti ca porcu' nu tre sa te duci nene la o intrunire moto, ai chiosc in spatele blocului pentru asa ceva! Ai casa unde nu te vede nimeni... O intrunire inseamna revedera cu vechi prieteni, concursuri, IESIRE DIN COTIDIAN!!! Bei, nu zic nu, faci pe nebunu' dar... oricat as scrie e de prisos pentru unii! PACAT!!! O sa ajungeti la o varsta DEGEABA!!!

 

Ce s-a intamplat acolo a fost o clara dovada de imaturitate si iresponsabilitatea si mai mare o poarta cei care incurajaza astfel de "actiuni" free spirit!!!

 

si io cand am zis ca sa facem totu' cu masura.. mi- s-a zic ..''ca nu mai suntem pe vremea lu inpuscatu''....ce sa mai zic..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cui nu ii place ce si cum......sa nu mearga la intruniri de motoare....de aia sunt ca lumea sa se simta bine....si de obicei un motociclist asa se simte bine....mergeti dragilor in statiuni cu apa termala si stati la dospit cu pensionarii...daca asta sunteti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU ZIC SA TERMINATI SI SA NU MAI POSTATI NUMA SA FIE LA NUMAR SAU SA TE AFLI IN TREABA,ROG ADMINI SA INCHIDA TOPICUL CA DEJA SE BAT OGOARELE,PRINDETIL PE UTZA RUPETI CAPU,DATI FOC LA MOTOR ,INAMICU PUBLIC NR UNU,DERBEDEU,ROACHERE UTZA COMUNITATEA TE VREA TUNS,RAS,FREZAT SI INGROPAT DEJA AU FACUT LISTA CU CE VEI PATI FUGI DIN TARAASCUNDETE OPEREAZATE SCHIMBATI SEXU CA ASTIA SUNT PUSI PE TINE :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU ZIC SA TERMINATI SI SA NU MAI POSTATI NUMA SA FIE LA NUMAR SAU SA TE AFLI IN TREABA,ROG ADMINI SA INCHIDA TOPICUL CA DEJA SE BAT OGOARELE,PRINDETIL PE UTZA RUPETI CAPU,DATI FOC LA MOTOR ,INAMICU PUBLIC NR UNU,DERBEDEU,ROACHERE UTZA COMUNITATEA TE VREA TUNS,RAS,FREZAT SI INGROPAT DEJA AU FACUT LISTA CU CE VEI PATI FUGI DIN TARAASCUNDETE OPEREAZATE SCHIMBATI SEXU CA ASTIA SUNT PUSI PE TINE :cheers:

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E interesant cum ajungi sa cunosti oamenii din jurul tau prin intermediul unor idei expuse public.

Asa poti selecta cu usurinta oamenii cu capul pe umeri carora le pasa de cei din jurul lor, care sunt capabili sa distinga diferenta intre bun simt , distractie si mizerie umana .

Tot ce s-a vrut a fost o doleanta de bun simt : SA SE RESPECTE ODIHNA CELORLALTI, INTR-UN LOC SPECIAL AMENAJAT PT ACEASTA. Foarte greu de acceptat asa ceva intr-un grup care se vrea o comunitate. Unitatea noastra e nula ( per general ) . Trist . :cheers:

 

PS - continuati va rog, nu va opriti , asa ne mai cunoastem si noi intre noi. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate, dar nu are rost. Cei care au acces la net nu reprezinta in totalitate pe cei care vin la intalniri.

 

Parerea mea (daca tot am dat reply aici): motociclismul aduna mai multe categorii sociale. Vor fi in permanenta motociclisti cu familie, nevasta si copii, care au un job de 8h/zi, care fac dush cel putin odata pe zi, care nu ragaie in public, care nu se imbata doar de dragul "libertatii" ... dar care se pot simti cel putin la fel de bine cu motociclistii care nu fac dush cel putin odata pe zi, care ragaie si vomita dupa cort, care beau orice oricum pentru ca "asa trebuie", care nu au in spate resposabilitatea unei familii si a unui job, etc.

 

Vor fi in permanenta motociclistii care au ca singur mijloc de transport motorul, si cei care au pe langa o motocicleta mai au inca alte doua motociclete, ceva masini s.a.m.d. Vor fi in permanenta pustii de bani gata, neadaptatii, frustratii, nematurizatii - fiecare cu gradul de cultura si civilizatie de care e instare.

Ei bine, toti acestia intra intr-o proportie mai mare sau mai mica la o intrunire. Daca acum 5-7 ani, cand fenomenul moto era mai putin raspandit, dar unde era raspandit era puternic - intrunirile erau altfel. Acum exista aceasta semi-universalitate de care trebuie tinut cont. Este o stare de fapt, si nu se poate schimba asta.

 

Nimeni nu e mai presus ca altul, nimeni nu are dreptul sa judece daca celalalt are sau nu dreptul la motociclistm. Nimeni nu are dreptul sa-l califice pe altul "motociclist adevarat", "motociclist in adevaratul sens al cuvantului", "adevaratul motociclist" s.a.m.d. Fiecare este om, toti suntem oameni.

Ce se poate face? Organizatorii pot tine cont de asta - daca vor - si pot impune reguli - daca vor - si se pot asigura ca aceste reguli sunt si respectate - daca vor. Binenteles, regulile trebuie cunoscute inainte de a te pune la drum.

 

Se pot face intalniri mai "nuantzate", intalniri mai generale, ci specific, etc. Fiecare merge unde vrea, si unde crede ca s-ar simti bine. La fel si cu muzica: nu toti asculta acelasi fel de muzica, si nu se simt bine in acelasi fel de mediu.

Pana la urma e o chestie de libera alegere. Dar, trebuie ales in cunostinta de cauza. Daca se scrie pe afis (cum a fost in anii trecuti la anumite intalniri) ca de la ora H liniste - pai liniste sa fie. Daca nu se scrie nimic - ciocu mic si joc de glezne. Daca scrie "anarhie" .... :ok:

 

:) :cheers: si cam atat! La cererea telespectatorilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...