Sari la conținut

Nemultumirile Unui Participant La Bikers Party


lady_K
 Share

Postări Recomandate

de obicei nu postez pe site dar urmaresc ce se vorbeste..........si obeserv ca sunt multi care vb aiurea si se cearta.........in fine nu de asta am decis sa postez.

sunt foarte enervata de motociclistii "de impresie"de la intunirile de peste an

in mod special ma refer la evenimentul MOTORROCK pt. ca e recent.

de ce trebuie sa faca burn out si mai ales (nu stiu cum ii zice in termeni motociclistici)bubuieli din aprindere si forjari TOATA NOAPTEA prin campusul de corturi....

Pt. cei care se simt:TOTI DE ACOLO AU MOTOARE...LA CINE VA DATI TARI???

cam asta am vrut sa spun.

imi pare rau ca primul meu mesaj pe forum e asta dar nu am mai rezistat........

 

Ca sa ma bag si eu ca musca-n lapte :P

Am auzit de-o domnisoara care protesta vehement ca tot zgomotul ala stresa animalele din padure :P Acum n-am vazut eu multe animale prin Bucov, poate doar d-alea pe doua picioare... (sau roti, pardon!) dar intr-adevar, NU VA GANDITI SI LA SARMANELE VEVERITE?! :ok: Mda. ;)

Hai asfalt uscat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru unii sar putea ca intrunirile sa reprezinte singura lor distractie,locul unde pot scapa de toate frustrarile acumulate in timpul iernii,eu cred ca ne pierdem timpul si oricat am discuta, cei in cauza nu o sa inteleaga,credeti ca ar baga de seama daca cu timpu la intruniri ar fii numai ei intre ei?

Eu nu cred.Educatie nu putem sa le facem.Chiar ca parem ca ne vaitam,si nu facem altceva decat sa le dam satisfactie.Asta eee....alta data nu ne mai ducem ,sau daca ne ducem incercam sa gasim o modalitate sa nu mai dormim la intruniri.Iar despre partea, ca aici ne aratam viteji iar la fata locului am tacut malc ;) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Lary,de acord cu Ro,si asta nu pentru faptul ca avem aceeasi sigla,ci pentru faptul ca multi inteleg prin pasiunea pentru motoare....decat sa elibereze frustrarile de care sunt condusi in viata ! Duminica am fost si eu acolo,si mi-a venit sila de asa zisi pasionati ai motoarelor.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dormit ca porcul si nu am auzit nimic. asta probabil pt ca am respectat programul :lol: :ok: :P :P anul asta chiar a fost suuuuper liniste si nu s-au dat ture printre corturi ca anul trecut. VOi nu ati avut chef de somn ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dormit ca porcul si nu am auzit nimic. asta probabil pt ca am respectat programul :lol: :ok: :P :P anul asta chiar a fost suuuuper liniste si nu s-au dat ture printre corturi ca anul trecut. VOi nu ati avut chef de somn ;)

 

Se pare ca nu am avut somnul atit de lin nefiind obisnuitzi cu sunetul motorului respectiv.

Oricum intrunirea mie unul mi-a placut. Mult mai reusite decit altele.

Dar ideea era ca daca puteam sa dormim macar 6 ore, a doua zi ne aveau aia clientzi din nou si pe noi la bere si mici. Altfel am ales alte locatzii mai placute fonic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

 

Pai nu te duci la intrunire ca sa dormi, ca doar nu esti in statiune! :ok:

A mai fost pe aici o discutie cu "de ce se asculta rock la intruniri?" :lol:

 

Ce uÂşor e sa vorbeÂşti de pe margine. Ar fi trebuit sa vii cu noi... Nu e stațiune, dar când ai o roabă de kilometri în spate călăriți pe drumurile astea ale noastre de kko... să fi treaz de dimineață de la ore mici ca să meri la lucru Âşi când scapi de acolo dupămasa pe la 5 să-ți faci bagaju' să o tai, să mai faci Âşi 11 ore călare din cauza aglomerației de pe Âşosea Âşi alte probleme mai mult sau mai puțin tehnice ca să participi la un festival despre care nu pot zice nimic de rău, numai de laudă, să ajungi sâmbăta dimineața la 4 Âşi cu greu să găseÂşti un loc unde să împlânți 3 corturi - de motoare nu mai zic, că au rămas pe unde au apucat pe afară - iar când ai reuÂşit să le montezi se crepa de ziuă, ai vrea să te odihneÂşti măcar puțin, dar nu poți, că unii au apărut de timpuriu pe acolo, s-au troznit, au căzut sau nu lați pe undeva Âşi în unele momente de trezenie au borăit la motoretele alea de mă mir că nu au crepat; mai era unu' care tot tura la una sâmbătă noaptea - în puținele momente de liniÂşte cred că schimba la seturi motor - Âşi asta pană l-a oprit ploaia, să ieÂşi pe afară Âşi să vezi o motocicletă răsturnată, fără stăpân pe langă ea Âşi să stai să te întrebi cum naiba o ajuns acolo fără să o dărâme pe a ta Âşi celelalte din jur, să stai Âşi să savurezi o bere privind la unii (unele) sau la alții (altele) Âşi să vezi că spre tine se indreaptă in goană nebună un ataÂşist de parcă e la coarnele unei motocositoare, să nu Âştii încotro să sari din fața lui..., apoi mie toate aste nu mi se par aÂşa sexi.

 

Ca un fel de concluzie Âşi apoi gat, că nu am scris niciodată aÂşa mult pe forum, imi face plăcere să particip la festivaluri Âşi, de obicei, mă aÂşez mai retras cu cortul. Dar, totuÂşi, ar trebui să fie mai mult respect între noi, mai ales că sunt bikeri care bat distanțe destul de mari pentru a participa la întâlniri. Să nu fie cu supărare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai dar de la o intalnire de motociclisti la ce va asteptati? la suculetz si culcare la 10? :lol: mergem la intruniri ca sa vedem motoare, sa le auzim, sa ne intalnim cu prieteni vechi din tara, nu sa dormim! de dormit dormim acasa! sunt 2 zile si 2 nopti (ca ultima nu se pune) de distractie! mie unul imi place sa aud motoarele intr-una! :ok:

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu la plantat panselute, pliiiiiiiz ;)

 

Daca tot e de protestat, protestez si eu impotriva celor care m-au lasat sa beau vin in soare. Carmella, asta-i organizare?

Una peste alta, Silverii pot dormi linistiti, a iesit super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aprx 30 de intalniri facute si inca nu m-am plictisit sunteul motoarelor, burnout-urile, cascadoriile fac parte din acest "show".....din partea mea sunt curios daca poate unu sa-si scoata segmenti pe toba la un motor...cei care se simt lezati nu au decat sa nu mai vina sau le recomand un cd/dvd cu intalnirile de la gheorgheni, cluj, sibiu 2000-2003 intalniri cu traditie in romania...cu timpu si acese intalniri au inceput sa se schimbe sau oamenii care vin la ele... o sa ajungem sa bem suculet si sa ne uitam unii la altii stand pe banci linistiti si asteptand sa treaca cele 3 zile

PS ar trebui ceva standard vineri program liber iar sambata pt ca e noaptea cand tre sa te odihnesti pt drum sa fie program de scos segmenti numai pana la 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orestte, esti de-al meu :P

Anul trecut am facut aproape toata intrunirile, weekend de weekend: Timisoara x 2, Satu Mare, Iasi, etc..etc.. Drumuri lungi si obositoare cu alte cuvinte... Si inca ma mai ia cu fiori de fiecare data cand aud cate un motor turat sau vad un burnout de bun augur :ok: Oi fi eu nebun, totul e posibil! ;)

Nu uitati, salvati veveritele!!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

 

Pai nu te duci la intrunire ca sa dormi, ca doar nu esti in statiune! :ok:

A mai fost pe aici o discutie cu "de ce se asculta rock la intruniri?" :lol:

.....asa si????....ce vrei sa spui cu asta?...ti se pare o intrebare aiurea ???...ca si asta din acest topic???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut... ce-i drept am venit sambata si am plecat tot sambata.

Am o propunere. La urmatoarea intalnire sa se improvizeze o parcare pentru motorete ceva mai departe de corturile oamenilor (pazita ar fi super)... cine vrea sa-i dea acolo burnout-uri si sa faca pocnitori din "cazane" sa o faca in parcare... si zic eu asa scapi si de galagie si poti dormi in liniste... ;)

 

Oricum mie mi-a placut mult intalnirea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca motociclismul este asociat rockerilor, betzivilor si sa nu mai continui.

as vrea sa vad o intalnire "motortrance", de ex!

cu lasere si tot tacamul.

cu un camping organizat si cu un regulament de functionare.

 

dar asta nu se va intampla niciodata, doar motociclistii trebuie sa fie baieti rai, nu? :lol:

 

ce nu trebuie uitat: democratia se intinde pana acolo unde calci pe libertatea celui de langa tine. nu intelegi asta, mai bine stai acasa.

....cind se va face una din aia eu voi fi primul care intra pe poarta!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ziceam, hai sa o dam la misto, ca e mai usor.

Si mie mi-a placut foarte mult la moto-party de la Ploiesti, tocmai de-asta "fac galagie" pe aici, pentru ca din cauze obiective nu am putut sta mai mult, pana duminica, asa cum imi propusesem cand am plecat de acasa. Eu am plecat vineri de la 6 din Bucuresti, m-am intors la 6 jumate in Bucureti ;) (era infernal traficul pe DN1) - am luat-o pe Buftea, am ajuns acolo, pus cortul, bagat beri, mers la concert, urlat la timpuri noi, sarit in sus la zdob si zdub, m-am tavalit de ras la nightloosers cand asociau blues-ul cu jazz-ul si cu muzica populara, apoi pe la 2-3 am zis sa ma duc la somn, ca sa pot si sambata sa "iau problema de la capat".

 

E... aici a intervenit tragedia - galagia idioata si nejustificata, absolut stupida, facuta de petardele alea de motoare. Nu-l mai injur pe Uta, pentru ca daca nu era el solistul principal, atunci ar fi fost altul...

 

Mai spunea cineva ca daca vrei sa dormi atunci vii la intrunire, stai pana la 12, apoi te duci si te culci la motel sau altundeva, la liniste. Evident, insa, asta inseamna ca nu mai bei, deci chiar vii ca "panseluta" si mai bine nu mai vii deloc. Ramane solutia cu dopuri de urechi si casca pusa pe cap (asa imi spunea cineva sambata dimineata ca a facut ca sa reuseasca sa adoarma). Ar fi buna si regula cu ora 3, dar cine sa o aplice... ?

 

Mai scria cineva mai devreme ca daca il vezi pe Uta cu motorul pe pana - daca iti vine sa-l ajuti sau nu, dupa ce ti-a stricat distractia pe doua zile (nici sambata nu am putut sa beau, ca urma sa plec la drum).

 

Nah... intamplarea face ca situatia chiar sa fie asta - uta are un xtz660 (tenere) cu numere de italia si n-are acte, de-asta a venit cu iju. Balanus - baiatul din drumul taberei caruia i-a ars motorul (tot xtz660) - evident a ramas cu actele, deci am zis initial ca ar fi o fapta buna sa-i pun in legatura pe cei doi, sa iasa inca un motor legal pe strazi.

 

Acuma ziceti si voi cum e vorba aia cu "orice fapta buna se plateste".....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aprx 30 de intalniri facute si inca nu m-am plictisit sunteul motoarelor, burnout-urile, cascadoriile fac parte din acest "show".....din partea mea sunt curios daca poate unu sa-si scoata segmenti pe toba la un motor...cei care se simt lezati nu au decat sa nu mai vina sau le recomand un cd/dvd cu intalnirile de la gheorgheni, cluj, sibiu 2000-2003 intalniri cu traditie in romania...cu timpu si acese intalniri au inceput sa se schimbe sau oamenii care vin la ele... o sa ajungem sa bem suculet si sa ne uitam unii la altii stand pe banci linistiti si asteptand sa treaca cele 3 zile

PS ar trebui ceva standard vineri program liber iar sambata pt ca e noaptea cand tre sa te odihnesti pt drum sa fie program de scos segmenti numai pana la 2

...pai nici nu ai cum sa te plictisesti ca doar si tu faci parte din grupul celor care au treaba toata noaptea!!!..eu nu cred ca cineva din cei care si-au dat cu parerea aici vrea sa se ajunga asa cum i-ti place sa crezi ,la un suculet pe bancute!!!...un pic de bun simt ar trebui sa fie in fiecare din noi si sa nu deranjam mai mult decit e cazul pe cei de linga noi!!...ceea ce fac unii si deja se stie cine sunt,caci sunt tot aceeiasi,este curata nesimtire si ca atare ar trebui faultati si legati de un pom ...sa-si revina!!!cu ce i-am deranjat eu pe oamenii aia??...dar ceilalti din jur?...cu nimic,atunci ei de ce trebuie sa-si faca de cap si sa-si bata joc de noi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu la plantat panselute, pliiiiiiiz :rose:

 

Daca tot e de protestat, protestez si eu impotriva celor care m-au lasat sa beau vin in soare. Carmella, asta-i organizare?

Una peste alta, Silverii pot dormi linistiti, a iesit super!

 

A fost un fel de dez..organizare-organizata....si nu era numai vin, erau flori de tequilla si absint..iar tu ai stat la umbra!! :P post-7020-1148374757_thumb.jpg

Ce, nu le-ai plantat? :P ce eshti asa irascibila? :ok:

 

Pistoanele de argint...felicitari.....a fost super...

Pe noi nu ne-a deranjat frustratul ala decat vineri noapte...mai era unul, (sau acelasi ;) ) pe care l-am

linistit (cel putin pana am ajuns noi la corturi..).

 

In rest, cum...Mama proshtilor e gravida permanent.......din pacate e f. greu (chiar imposibil) pentru

orice organizatori sa-i controleze.

Cred ca nu se va rezolva nici cu un regulament afisat dinainte....

Pentru unii legea e facuta sa fie incalcata! Daca nu au un minim de bun simt, de unde sa le ceri????

 

Asta e, din pacate realitatea si e valabila pentru toate categoriile, nu numai pentru motociclisti...

Oricum eu m-am simtit excelent shi le multumesc, ne-am strans o gramada de prieteni, am cantat shi m-au incantat Axa si Slabutzu....post-7020-1148374626_thumb.jpgpost-7020-1148375072_thumb.jpg

shi nu in ultimul rand, Maxu cu saxu...post-7020-1148374401_thumb.jpg

Eu am gustat aceste momente si am facut abstractie de tot ceea ce mi-ar fi putut strica acele clipe...

 

Un gust amar am avut vazand acei copii, rockeri, punkishti, care vineri pe la ora 16 erau deja rupti

shi cazuti....post-7020-1148374373_thumb.jpgpost-7020-1148374453_thumb.jpg

 

Any way....bucurati-va de viata dar aveti shi grija de ea.......Ride safe! :lol:

Editat de CARMELLA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect spus Carmella.

 

Oricum cei care "se plang" aici poate ar fi trebuit sa se duca personal sa rezolve situatzia atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac si eu 2 intrebari : de ce numai anumite fiinte cu niste motociclete sa zicem nu prea intretinute fac tambalau mereu ? De ce nu dau in ele si cei cu motoare ingrijite ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai conteaza, uite, am gasit explicatia pe topicul cu poze.

Organizatorii zic ca asta inseamna "free spirit", sa turezi motorul scos din viteza.

Pai daca astea sunt regulile, gata... discutia e incheiata. Daca nu-mi convine, nu mai vin.

O singura sugestie insa - sa se dea dinainte definitia la 'free spirit', nu dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu ma asteptam ca la o intrunire moto sa se tureze motoarele.RUSINE!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serios acum,inafara faptului ca un pusti tembel incerca sa scoata rateuri dintr'o chestie de 125 cu toba care cantarea cel putin cat motorul si nu reusea,nu m'au deranjat zgomotele.noapte cel putin nici nu le'am auzit.

Asa ca moshulik : io cred ca nu ai baut indeajuns ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orestte, esti de-al meu :rose:

Anul trecut am facut aproape toata intrunirile, weekend de weekend: Timisoara x 2, Satu Mare, Iasi, etc..etc.. Drumuri lungi si obositoare cu alte cuvinte... Si inca ma mai ia cu fiori de fiecare data cand aud cate un motor turat sau vad un burnout de bun augur :ok: Oi fi eu nebun, totul e posibil! ;)

Nu uitati, salvati veveritele!!!! :lol:

Faza e urmatoarea: io nu am stat sambata seara fortat de imprejurari, dar dak as fi stat sunt convins ca as fi fost destul de abtiguit k sa dorm kiar langa motorul turat al baiatului respectiv; pe de alta parte putin respect nu strica si ora 2-3 mi se pare de bun simt totusi sa se termine cu kestiile excesiv de... galagioase; si mie imi plac burnout-urile si rateurile in evacuare dar dak vad ca ce fac io deranjeaza pe toata lumea ma opresc k sa nu fiu magar (bine nu la ora 20:00 :P ).

Oricum la o frunzarire sumara a acestui topic cineva ar putea ramane cu impresia ca nu a iesit cum trebuie motorrocku' - lucru care n ar putea fi mai eronat. A fost super din aproape fiecare aspect, si dam cu respect pt Silver Pistons si Daci. :P

Aa, si salut demostene (aka filip) de la kriminal (aka marius - autoexpert)

Asfalt uscat si voie buna la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un fel de dez..organizare-organizata....si nu era numai vin, erau flori de tequilla si absint..iar tu ai stat la umbra!! :rose: post-7020-1148374757_thumb.jpg

Ce, nu le-ai plantat? :rose: ce eshti asa irascibila? :P

 

Pistoanele de argint...felicitari.....a fost super...

Pe noi nu ne-a deranjat frustratul ala decat vineri noapte...mai era unul, (sau acelasi :ok: ) pe care l-am

linistit (cel putin pana am ajuns noi la corturi..).

 

In rest, cum...Mama proshtilor e gravida permanent.......din pacate e f. greu (chiar imposibil) pentru

orice organizatori sa-i controleze.

Cred ca nu se va rezolva nici cu un regulament afisat dinainte....

Pentru unii legea e facuta sa fie incalcata! Daca nu au un minim de bun simt, de unde sa le ceri????

 

Asta e, din pacate realitatea si e valabila pentru toate categoriile, nu numai pentru motociclisti...

Oricum eu m-am simtit excelent shi le multumesc, ne-am strans o gramada de prieteni, am cantat shi m-au incantat Axa si Slabutzu....post-7020-1148374626_thumb.jpgpost-7020-1148375072_thumb.jpg

shi nu in ultimul rand, Maxu cu saxu...post-7020-1148374401_thumb.jpg

Eu am gustat aceste momente si am facut abstractie de tot ceea ce mi-ar fi putut strica acele clipe...

 

Un gust amar am avut vazand acei copii, rockeri, punkishti, care vineri pe la ora 16 erau deja rupti

shi cazuti....post-7020-1148374373_thumb.jpgpost-7020-1148374453_thumb.jpg

 

Any way....bucurati-va de viata dar aveti shi grija de ea.......Ride safe! :P

 

:lol: ;)

 

Corect spus Carmella.

 

Oricum cei care "se plang" aici poate ar fi trebuit sa se duca personal sa rezolve situatzia atunci.

 

Noi am avut corturile chiar langa el ! Crede-ma ca am stat de vorba cu el si eu si Razvan( Low Gear) si nu a inteles nimic, L-am injurat mai apoi incontinuu, pot confirma multi asta, nu i-a pasat, crezi ca era cazul sa merg mai departe? Eu am considerat ca nu era cazul, si impreuna cu prietenii mei am participat la parada, rupti de oboseala, dupa care am plecat cu parere de rau, spre casa. Si spun cu parere de rau pt. ca in rest chiar ne-am simtit bine. A fost super! Nota 10 organizatorilor pentru spectacole si supravegherea accesului in camping! :rose:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...