Sari la conținut

Bikes on Ice 2010


emil_rpt
 Share

Postări Recomandate

La papucul care cara motorete se fac inscrieri? ;)

 

Nu se fac inscrieri la papuc :))

Papucul va aduna motoretistii pe care ii gaseste pe traseu care nu mai vor sau nu mai pot urca, incarca 2 motorete odata. Partea nasoala e ca proprietarii motoretelor trebuie sa stea calare pe ele in papuc, fiindca are doar 2 locuri...in rest nici un inconvenient. Ca si anul trecut, cu siguranta nu va fi lasat de izbeliste nici un motorist pe traseul de urcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu se fac inscrieri la papuc ;))

Papucul va aduna motoretistii pe care ii gaseste pe traseu care nu mai vor sau nu mai pot urca, incarca 2 motorete odata. Partea nasoala e ca proprietarii motoretelor trebuie sa stea calare pe ele in papuc, fiindca are doar 2 locuri...in rest nici un inconvenient. Ca si anul trecut, cu siguranta nu va fi lasat de izbeliste nici un motorist pe traseul de urcare.

 

Update, Intre timp am gasit si loc de dormit, si grup de mers. Multe multumiri antenutei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Dreamaster
Ca si anul trecut, cu siguranta nu va fi lasat de izbeliste nici un motorist pe traseul de urcare.

 

Cate sute de metri are urcarea (aproximativ)? stiu doar ca pana aproape e asfalt, doar o portiune scurta e mai grea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut loc in camera cu caldura (caut persoana cu care sa impart o camera).

Am un naked cu cauciucuri de strada, plec din Bucuresti, caut grup la care sa ma lipesc pentru mersul acolo, plecare vineri dimineata.

La papucul care cara motorete se fac inscrieri? ;)

 

Si eu tot naked si cauciucuri street.

Te caut eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate sute de metri are urcarea (aproximativ)? stiu doar ca pana aproape e asfalt, doar o portiune scurta e mai grea

 

 

Partea cea mai abrupta de urcare( panta cu inclinatie mare) are vreo 700-900 m si este ultima portiune a traseului. Urcarea propriu-zisa incepe din satul Clopotiva si sunt vreo 7-8 km de traseu pe urcare, dar cu panta relativ mica...totusi urcare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati sa vina la Bikes on Ice, din Timisoara...

 

Vineri, in 19 feb., la ora 9:30 ne adunam la Baron Oil, pe Calea Lugoj-ului.

La ora 10:00 fix se pleaca.

 

Oricine este binevenit.

 

Drumurile sunt curate, inclusiv urcarea catre cabana(900m), de la sosea.

Doar daca ninge in dimineata de vineri, dar...asta om vedea acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Un tovaras din Reghin are rezervata si confirmata o camera unde au ramas 2 locuri neocupate. Ceielalti di Reghin-Mures venim gasca veche. plecam din Targu Mures vineri la 10.30. Sa ne revedem cu bine ! ;)

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem pune aici o ora si un loc de plecare pt Bucuresti vineri dimineata sau facem topic separat ? ca nbanuiesc ca nu o sa fim multzi.. astept pareri ? ;) sa ne auzim cu bine !

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update, Intre timp am gasit si loc de dormit, si grup de mers. Multe multumiri antenutei!

 

 

Putem pune aici o ora si un loc de plecare pt Bucuresti vineri dimineata sau facem topic separat ? ca nbanuiesc ca nu o sa fim multzi.. astept pareri ? ;) sa ne auzim cu bine !

 

 

In teorie, plecarea din Bucuresti este vineri la 8 de la Petromul de la iesirea pe A1. In practica, trebuie sa confirme joi antenutza daca asa ramane.

 

cu placere, oricand la drumetie yellow :)

 

asa ramane, la 8 la primul petrom (petrom v daca nu ma insel)

 

am preferat sa vorbim pe pm ca sa nu umplem topicul de posturi cu organizarea noastra :)

 

se anunta asfalt negru asa ca e de bine, posibil ceva ploaie asa ca sa nu va uitati combinezoanele acasa.

 

numai bine, :)

Editat de antenutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Un tovaras din Reghin are rezervata si confirmata o camera unde au ramas 2 locuri neocupate. Ceielalti di Reghin-Mures venim gasca veche. plecam din Targu Mures vineri la 10.30. Sa ne revedem cu bine ! ;)

 

 

Baietii au renuntat la o camera, asa incat este una libera de 4 pers. Noi venim in efectiv complet .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@antenutza azi e ultima zi, inteleg ca tu si cu sotul tau va ocupati de plecarea din bucuresti, puneti si voi un rezumat: cati, unde, cum

 

PS. avem o vreme asa de schimbatoare... de la zi la zi se schimba prognoza ... ba soare, ba ploaie, ba ninsoare

 

 

pai datele sunt aceleasi de ieri..noi nu suntem schimbatori ;)

 

plecarea in gasca: pana acum avem cativa prieteni(ne forumisti), yellow, smoke3 si un prieten... in total 7 oameni, 6 motociclete..lista ramane deschisa doritorilor, cu conditia sa se inteleaga ca se merge cumpatat, fara teribilisme

la sibiu ne unim fortele cu o gasca din bv si cu ceva prieteni din sibiu - daca totul merge conform planului, si iarasi daca totul merge dupa cum am stabilit la simeria ne gasim si cu baietii din mures - adi & co :)

 

vis a vis de vreme - se anunta mai calduroasa ca anul trecut cand de la bucuresti in retezat am trecut prin ploaie- lapovita- ninsoare; asfalt negru, ud, alunecos, plin cu zapada, plin cu gheata si zapada :)

 

o sa avem ceva ploaie pe traseu asa ca asa cum am zis si mai devreme cel mai bine ar fi sa nu uitati combinezoanele de ploaie acasa - vor fi de mare ajutor si la intoarcere :)

 

daca e nevoie de mai multe detalii - pm sau mess

 

sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai datele sunt aceleasi de ieri..noi nu suntem schimbatori ;)

 

plecarea in gasca: pana acum avem cativa prieteni(ne forumisti), yellow, smoke3 si un prieten... in total 7 oameni, 6 motociclete..lista ramane deschisa doritorilor, cu conditia sa se inteleaga ca se merge cumpatat, fara teribilisme

la sibiu ne unim fortele cu o gasca din bv si cu ceva prieteni din sibiu - daca totul merge conform planului, si iarasi daca totul merge dupa cum am stabilit la simeria ne gasim si cu baietii din mures - adi & co :)

 

salut tinerilor parinti...eu am ajuns azi in brasov si maine plec spre sibiu...antenuta am o rugaminte..spune-mi te rog la ce ora aproximativa ajungeti in sibiu..poate reusesc sa ma intalnesc cu voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai datele sunt aceleasi de ieri..noi nu suntem schimbatori ;)

 

plecarea in gasca: pana acum avem cativa prieteni(ne forumisti), yellow, smoke3 si un prieten... in total 7 oameni, 6 motociclete..lista ramane deschisa doritorilor, cu conditia sa se inteleaga ca se merge cumpatat, fara teribilisme

la sibiu ne unim fortele cu o gasca din bv si cu ceva prieteni din sibiu - daca totul merge conform planului, si iarasi daca totul merge dupa cum am stabilit la simeria ne gasim si cu baietii din mures - adi & co :D

 

vis a vis de vreme - se anunta mai calduroasa ca anul trecut cand de la bucuresti in retezat am trecut prin ploaie- lapovita- ninsoare; asfalt negru, ud, alunecos, plin cu zapada, plin cu gheata si zapada :lol:

 

o sa avem ceva ploaie pe traseu asa ca asa cum am zis si mai devreme cel mai bine ar fi sa nu uitati combinezoanele de ploaie acasa - vor fi de mare ajutor si la intoarcere :P

 

daca e nevoie de mai multe detalii - pm sau mess

 

sa auzim de bine

Antenutza, ne vedem in Sibiu la amiazi. Drum bun si mai vorbim, intre timp, la telefon. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tinerilor parinti...eu am ajuns azi in brasov si maine plec spre sibiu...antenuta am o rugaminte..spune-mi te rog la ce ora aproximativa ajungeti in sibiu..poate reusesc sa ma intalnesc cu voi...

 

u got pm :)

 

Si eu maine la PetromV militari la 8

 

super ;)

 

Antenutza, ne vedem in Sibiu la amiazi. Drum bun si mai vorbim, intre timp, la telefon.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce mai doresc cazare - mai sunt 3 camere rezervate de mine ( DORU ) la Pensiunea Retezat a d-nei Veta... la care

din pacate voi renunta ..... doritorii trebuie sa spuna ca vin din partea mea (DORU ) ....

 

...... va doresc mare distractie !!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...