Sari la conținut

Faszination Motorrad - Karlsruhe, 22-24 ianuarie 2010


cria_p
 Share

Postări Recomandate

* Vine cineva la Karlsruhe? e unul din cele mai mari evenimente moto de peste an, se spune. 180 de participanti (firme), toate categoriile moto (custom included), show Supermoto pe 24, programul evenimentelor enduro si supermoto pe 2010 (se prezinta echipele, organizatorii, etc.), traditie si noutate la un loc, stil german, fara complicatii.

 

(pun mai jos ceva in engleza, pe germana e mai putin de interes, cred):

 

"Faszination Motorrad is a celebration of the history, the present technologies and the future advancements of the entire motorcycling industry. It will once again prove to be the heart of German off road racing with three major sporting events taking place."

Profile for exhibit include Armour & Sliders, Boots, Casual Wear, Chains, Sprockets & Fluids, Cleaning, Electronic Gadgets, Exhausts, Gloves, Heating, Helmets, Luggage, Memorabilia, Off-Road Parts, Tuners, Tyres etc"

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* nu, ma gandeam ca mai e cineva pe aprope si ne putem intalni la o cafea la expozitie. daca nu vine nimeni, nici eu nu merg. de unde sunt eu acum, ajung cu trenul in vreo 3 ore, deci o zi intreaga mi-ar ajunge, daca e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* e cu toate tipurile de motoare.

 

in articol zice asa: "In der Supermoto Enduro Welt präsentiert sich rund 20 Rennenteams samt Fahrerlager" (~ 20 de echipe dn lumea supermto enduro se vor prezenta impreuna cu motoarele si echipamentele). "Beim Promi-Rennen mit Supermoto-Motorrädern am 24. Januar gehen bekannte GrĂśĂen der Szene an den Start" ( pe 24 ianuare vor lua startul "Greii" (celebritatile) scenei din supermoto - show time! :o ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* good!

eu cred ca in we. ala voi fi la MĂźnchen, dar vad eu cum fac... :D

Mesaj completat

*mda, o sa vad "Faszination Motorrad" la televizor, mi-e imposibil sa ajung la Karlsruhe in we. urmator. de fapt, sambata sunt pe drum, iar duminica lucrez :o

 

daca ajunge cineva, poate povesteste si aici ce-a vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Tanti Cria, dar un Linz ceva? http://www.bikelinz.at/ MĂźnchen Linz vreo 240km......

 

* la Linz nu cred ca ajung, nenea, m-am cam plictisit de calatoriile cu trenul pe timp de iarna. in vara poate,...mi-ar placea sa revad orasul ala, e superb! acolo se organizeaza, din cate stiu, destule intruniri peste vara, in special ptr. pasionati de old-timers (cars & bikes).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* la Linz nu cred ca ajung, nenea, m-am cam plictisit de calatoriile cu trenul pe timp de iarna. in vara poate,...mi-ar placea sa revad orasul ala, e superb! acolo se organizeaza, din cate stiu, destule intruniri peste vara, in special ptr. pasionati de old-timers (cars & bikes).

 

.....Te voi tine la curent, cind va fii un eveniment, in jurul Linz-ului, care i-si merita banii...... :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

A fost foarte mishto. Am putut sa stau pe toate motoarele pe care am vrut sa le incerc sa vad cum e pozitia si cat de bine ajung cu picioarele jos. Am fost surprinsa sa vad ca BMW GS650 este mai jos decat Gladius, Hornet sau ER-6 si am fost impresionata de Triumph Bonneville care este destul de joasa fara sa aiba pozitia de cruiser si pare usor ca un fulg. Asta o sa fie urmatorul meu motor.

 

Erau si multe motoare Custom. Si pozele:

 

le atasez maine ca azi nu merge

Editat de Midori
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost foarte mishto. Am putut sa stau pe toate motoarele pe care am vrut sa le incerc sa vad cum e pozitia si cat de bine ajung cu picioarele jos. Am fost surprinsa sa vad ca BMW GS650 este mai jos decat Gladius, Hornet sau ER-6 si am fost impresionata de Triumph Bonneville care este destul de joasa fara sa aiba pozitia de cruiser si pare usor ca un fulg. Asta o sa fie urmatorul meu motor.

 

Erau si multe motoare Custom. Si pozele:

 

le atasez maine ca azi nu merge

 

Buna, iti recomand F650GS (recte 800) twin, ai multa libertate oriunde vrei. Pe al meu tocmai l-am vandut la Bavaria in Bucuresti. Merita vazut, are low seat si este super accesorizat Touratech (arcuri progresive in furca, protectii motor,scut, handguard-uri,parbriz inalt si cel original, priza suplimentara 12V, si multe altele).

Cu stima, DanS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, iti recomand F650GS (recte 800) twin, ai multa libertate oriunde vrei. Pe al meu tocmai l-am vandut la Bavaria in Bucuresti. Merita vazut, are low seat si este super accesorizat Touratech (arcuri progresive in furca, protectii motor,scut, handguard-uri,parbriz inalt si cel original, priza suplimentara 12V, si multe altele).

Cu stima, DanS

 

* buna, am si eu o intrebare (de fapt, doua :) )

 

1. de ce l-ai dat? (e 800 GS ala de dupa 2008, nu? sau 650 GS? ceea ce inseamna ca e mai din urma)

2. la ce pret il vinde Bavaria? (nu sunt in Bucuresti acum si n-am cum sa ajung la ei).

 

merci!

 

P.S. ...de fapt, trei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...