Sari la conținut

NSR 125


al3xino
 Share

Postări Recomandate

Am zis ca dc tot citesc o gramada de topicuri pe forumul asta ar fi normal sa mi si prezint prima mea motocicleta...e vba de un nsr125 din 93-12000km-900euro inm-stare buna.Initial am dorit un cbr de 600 dar dupa cate am vazut pe aici e foarte indicat sa incepi cu inceputul...poate e prea mica pt mine dar deocamdata mi e de ajuns din contra am realizat ca nu prea avem drumuri pt vitezane si nah voi vedea pe viitor la ce voi trece.Motocicleta merge ok doar ca scoate putin fum albastru cand o ambalez...sper sa fie normal (becul la ulei nu e aprins deci banuiesc ca nu asta ar fi cauza).Am facut cu ea vreo 200 de km si nu am cazut :o...e chiar misto senzatia doar ca stresul e destul de mare tinand cont ca sunt si alti "participanti" la trafic...Asfalt uscat! :D

post-40028-1262543469_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca dc tot citesc o gramada de topicuri pe forumul asta ar fi normal sa mi si prezint prima mea motocicleta...e vba de un nsr125 din 93-12000km-900euro inm-stare buna.Initial am dorit un cbr de 600 dar dupa cate am vazut pe aici e foarte indicat sa incepi cu inceputul...poate e prea mica pt mine dar deocamdata mi e de ajuns din contra am realizat ca nu prea avem drumuri pt vitezane si nah voi vedea pe viitor la ce voi trece.Motocicleta merge ok doar ca scoate putin fum albastru cand o ambalez...sper sa fie normal (becul la ulei nu e aprins deci banuiesc ca nu asta ar fi cauza).Am facut cu ea vreo 200 de km si nu am cazut :o...e chiar misto senzatia doar ca stresul e destul de mare tinand cont ca sunt si alti "participanti" la trafic...Asfalt uscat! :D

Scoate fum pentru ca este in 2t.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cât te-a costat înmatricularea?

Vrea un amic să iÂşi cumpere un nsr Âşi ar vrea să Âştie cât mai costă înmatricularea.

Arată destul de bine nsr-ul, mai pune niÂşte poze cu ea.

E full power ? Din câte Âştiu eu modelele astea se delimitează foarte uÂşor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cât te-a costat înmatricularea?

Vrea un amic să iÂşi cumpere un nsr Âşi ar vrea să Âştie cât mai costă înmatricularea.

Arată destul de bine nsr-ul, mai pune niÂşte poze cu ea.

E full power ? Din câte Âştiu eu modelele astea se delimitează foarte uÂşor.

Are aprox 30 cp deci banuiesc ca e fullpower (intra pe www.nsr12n.com si iti explica clar cum trebuie delimitata).Inmatricularea nu stiu cat face..am luat o inscrisa...Da arata foarte bine pt varsta ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Am zis ca dc tot citesc o gramada de topicuri pe forumul asta ar fi normal sa mi si prezint prima mea motocicleta...e vba de un nsr125 din 93-12000km-900euro inm-stare buna.Initial am dorit un cbr de 600 dar dupa cate am vazut pe aici e foarte indicat sa incepi cu inceputul...poate e prea mica pt mine dar deocamdata mi e de ajuns din contra am realizat ca nu prea avem drumuri pt vitezane si nah voi vedea pe viitor la ce voi trece.Motocicleta merge ok doar ca scoate putin fum albastru cand o ambalez...sper sa fie normal (becul la ulei nu e aprins deci banuiesc ca nu asta ar fi cauza).Am facut cu ea vreo 200 de km si nu am cazut :)...e chiar misto senzatia doar ca stresul e destul de mare tinand cont ca sunt si alti "participanti" la trafic...Asfalt uscat! :P

 

 

 

si eu am 17 ani si tot un nsr am :) am auzit ca sunt f bune si m-am si convins si nsr neparat am vrut s aimi iau si cu greu i-am convins pe parinti si pana la urma au cedat cand nu au mai avut ce face :D numai e strikat :( nici nu stiu ce are ceva la partea electrika.Cand se incalzeste mi-l face electricianu sa vad :)

cam destul de scump l-ai luat

asfalkt uscat si take care!sa ai parte de vreme frumoasa :)

Mesaj completat

Cât te-a costat înmatricularea?

Vrea un amic să iÂşi cumpere un nsr Âşi ar vrea să Âştie cât mai costă înmatricularea.

Arată destul de bine nsr-ul, mai pune niÂşte poze cu ea.

E full power ? Din câte Âştiu eu modelele astea se delimitează foarte uÂşor.

 

 

 

Daca nu a mai fost inmatriculat pe Romania aproximativ 200 euro costa,si a mea e limitata lka 80 km/h sunt niste fire si depinde poate e cdi-ul limitat.

Mesaj completat

Are aprox 30 cp deci banuiesc ca e fullpower (intra pe www.nsr12n.com si iti explica clar cum trebuie delimitata).Inmatricularea nu stiu cat face..am luat o inscrisa...Da arata foarte bine pt varsta ei...

 

 

 

si a mea arata bine,si e din 1999 ala din Germania a zis ca electromotoru nu merge, un prieten de a lui tata a fost dupa el era 750 Euro si la lasat la 600 euro , si am descoperit ca e cdi-ul i-am luat altu si cdi-ul e limitat si mai tre sa mai imi cumpar altu si sa vad ca mai are si alte defecte ceva la partea electrica ca tot nu merge dar cati bani mai investesc in el :)) puteam s aimi iau de aici,si am mai gasit si oferte bune, cei care le vand urgent care au nevoie de bani.Deci parerea mea nu mai fac destea niciodata,daca imi iau moto imi iau sa merga nu asa sa ii mai gasesc dupaia cine stie cate stricaciuni :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...