Sari la conținut

29 mai 2006 - I-am Facut Si Eu Botezul Asfaltului


bea2000
 Share

Postări Recomandate

Pe mine sa nu ma saluti daca ma vezi pe strada :) :crack: :crack: (oricum n-o sa fiu prea curand nici eu)

Amuzanta faza. Sa nu te superi pe Suzi ca te-a dat jos! Cam toate fac asa cu noi, oricat de mici sau mari am fi.

Insanatosire rapida si tie si lu' Suzi, ca mie imi plac fetele pe motor! :cheers:

 

Si sa stii ca ai dreptate. Cazaturile astea se intampla exact cand ai echipament lipsa sau nu-l ai deloc.

:ok:

 

Asfalt uscat ca poponeatsa unui bebelush!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. nu ii lasa pe cei de la asigurari sa te fraiereasca cu piesele ... cere sa-ti inlocuiasca toate piesele stricate cu unele noi.

 

Rost de vandut piese? :crack: (vreo cunoshtinta, ceva?)

 

 

Bea, eu ti-am spus de mai multe ori pana acum sa porti echipamentul, doar d'aia il ai!

 

......................................................................................................................................

 

te asigur ca Bea numai ,,blonda,, nu este!

 

 

Yeah right!!!

 

 

Sa nu te superi pe Suzi ca te-a dat jos!

 

Bag mana in foc ca s-a intamplat invers.

 

 

Nu mi-o iertam toata viata daca nu citam inca odata treaba asta:

 

 

Bea, eu ti-am spus de mai multe ori pana acum sa porti echipamentul, doar d'aia il ai!

..................................................................................................................................................

si te asigur ca Bea numai ,,blonda,, nu este!

 

:cheers: :ok: :)

Editat de hell biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca faci din astea locul tau nu-i pe motor peste 400 cmc,e clar ca nu ai experienta.Tu nu realizezi ca totul trebuie luat treptat ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah nu am crezut ca exista motociclisti perfecti, dar se pare ca am gresit! Mea culpa! :cheers:

Sunt doi baieti mai sus care depasesc perfectiunea; cum sa spun............aaaaaa......... Luceferi ai motociclismului!

 

 

Nici sa nu incercati sa-mi spuneti ca voi nu ati plecat niciodata cu motorul la plimbare fara echipament, ca nu va cred nici intr-o mie de ani!

Din pacate, nu cred ca veti afla niciodata cat de ,,blonda,, este Bea! Si asta pentru ca nu se va cobora niciodata la nivelul vostru, sa va faca de kko!

 

Asa ca....... asfalt uscat perfectilor!

Editat de nuca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, hai sa reformulam ca vad ca s-au agitat apele pe aici.

 

Draga Beatrice, imi pare sincer rau ca ti-ai rupt mana la inceput de sezon, nu imi sta in fire sa ma bucur de nenorocirile altora, inteleg ca si motoreta era noua, asa ca ai pierdut multi bani la ea, desi banuiesc ca avea casco.

 

Eu te cred ca ai experienta deja pe 3 motociclete, insa parca tot nu imi vine sa cred ca ai cazut asa, dintr-o greseala de incepator. Daca deja ai asa de multa experienta, stii mai bine ca mine, o pietoana invidioasa ce inseamna o frana de motor... si cat de iertatoare este un gsxf la asa ceva.

 

 

Accepta deci scuzele mele, in profil am vazut ca esti departe de a fi blonda si sa te vad sanatoasa si echipata din nou in trafic.

 

 

Iar pt nuca, te cred ca o cunosti pe ea si esti un admirator infocat, dar crede-ma nu ma cunosti pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar pt nuca, te cred ca o cunosti pe ea si esti un admirator infocat, dar crede-ma nu ma cunosti pe mine.

 

Da o cunosc, dar nu este vorba de admiratie infocata!

Pur si simplu nu cred ca rostul forumului sau al sectiunii, in care postam acum, este sa ne sarim reciproc la jugulara! Doar prin faptul ca a avut curajul sa posteze aici si sa spuna ca nu avea echipament, stiind ce o asteapta de la restul motociclistilor inseamna ca si-a invatat lectia!

Nu intelege gresit, nimeni nu spune: Nu aveai echipament!? Bravo, tine-o tot asa! ; in schimb ar trebui sa ne ajutam reciproc! Cand a spus de ce nu avea echipament nu am auzit pe cineva sa-i spuna de unde sa se duca sa-si cumpere echipament de vara, sau plasa cu protectii, etc

 

Asa ca decat sa fim rai mai bine bem o bere :cheers: (suc in cazul meu)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, trece. Bucura-te ca ai scapat doar cu atit, putea sa fie si mai rau.

Dar putea sa fie si mai bine daca purtai si ceva echipament.

 

 

Asculta-l pe IPman ca el m-a imbracat si pe mine. M-a batut la cap sa-mi iau geaca si manusi macar, si mi-a zis sa ma abtin de la plimbareala daca nu-s echipata.

Eu am zbarcit-o pe criblura dar am ramas in picioare... moto era inclinata pe jos da' nu-i dadeam drumul la coarne...sa nu se juleasca saraca.

post-9493-1148974398.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........ de unde sa se duca sa-si cumpere echipament de vara, sau plasa cu protectii, etc ...........

 

 

:cheers:

 

 

Echipamente de vara se pot gasi la Scorpio AZ pe Calea Calarasilor (de unde imi cumpar eu :ok: ) sunt foarte bune calitativ iar preturile sunt accesibile ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica ! Vin si eu cu o intrebare.Ceva timp in urma ma contraziceam pe topicul accidentelor cu cineva care sustinea ca in cazul "autovatamarii" cand ajungi la spital sa declari de unde ai ranile sau ma rog vatamarile corporale respective....medicii anunta Politia si astia iti fac dosar penal TIE ca si victima ! Eu sustineam ca este o INEPTIE pentru ca nu se intrunesc toate elementele dechiderii unui dosar penal in cazul asta.Cine ma contrazicea spunea ca vorbeste din propria experienta......si chiar venea cu sugestii ca in cazul in care cazi de unul singur sa declari la spital ca ai cazut cu rolele.....Cum sta treaba in cazul tau ?

salutare.Este foarte adevarat, ca desi mergi sa declari accidentul la politie, cand ajungi la spital, datoria lor este sa mai anunte inca o data.Dar daca accidentul a fost luat in evidenta (eu aveam intamplator procesul verbal la mine), politia nu se mai deranjeaza sa vina la spital.Este o mare ineptie chestia cu dosarul penal.In ce baza sa iti intocmeasca un astfel de dosar.Poate vrei sa te sinucizi si intri cu motoru' in zid.Ce. pentru ca nu reusesti, te baga la inchisoare???

N-au nici o treaba!

 

Sal cum atunci ai stat pana la 7 :ok: eu sunt baiatu cu jeep-ul negru care sa luat putin de tine din cauza echipamentului lipsa :crack: dar cu mana ce sa intamplat de ce este in gips ????

Ai grija de tine si sper sa ne vedem la Arc dar nu fara echipament............ :crack: :crack: :cheers:

Salutare,

Da! am stat pana la 7. asa cum auzi. eram o mare de spume. si intre timp mi s-a umflat mana, pentru ca aveam fisuri la metatarsiene (asa cred ca se numesc). de-asta mi-a pus gipsul. sper insa, sa scap curand de el. iar cu echipamentul, ce sa mai zic. nu mai plec fara el.

sa ne vedem cu bine la arc. curand.

 

Pe mine sa nu ma saluti daca ma vezi pe strada :crack: :crack: :crack: (oricum n-o sa fiu prea curand nici eu)

Amuzanta faza. Sa nu te superi pe Suzi ca te-a dat jos! Cam toate fac asa cu noi, oricat de mici sau mari am fi.

Insanatosire rapida si tie si lu' Suzi, ca mie imi plac fetele pe motor! :)

 

Si sa stii ca ai dreptate. Cazaturile astea se intampla exact cand ai echipament lipsa sau nu-l ai deloc.

:crack:

 

Asfalt uscat ca poponeatsa unui bebelush!!!

salutare Duck,

 

asa am sa fac.Daca te vad si nu te salut, sa stii oricum ca am avut in gand s-o fac, dar m-am razgandit. :ok:

asa ca oprim si schimbam impresii.

sa ai si tu grija de tine si sa ne vedem cu bine pe sosea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bea, bucura-te de experienta asta ca de o lectie meritata si invata cat mai multe din ea ...

 

... si eu invat acum din alta ...

 

multa sanatate si sa ne vedem cat mai curant pe 2 roti intregi si echipati :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca faci din astea locul tau nu-i pe motor peste 400 cmc,e clar ca nu ai experienta.Tu nu realizezi ca totul trebuie luat treptat ? :cheers:

eu sunt de acord cu tine ca nu am experienta.Intotdeauna exista un inceput. De acolo pleci, iar experienta o capeti in timp, nu?

Oricum, imi place poza ta.E funny.

Salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da! am stat pana la 7. asa cum auzi. eram o mare de spume. si intre timp mi s-a umflat mana, pentru ca aveam fisuri la metatarsiene (asa cred ca se numesc). de-asta mi-a pus gipsul. sper insa, sa scap curand de el. iar cu echipamentul, ce sa mai zic. nu mai plec fara el.

sa ne vedem cu bine la arc. curand.

salutare Duck,

 

 

metacarpienele sunt la mana ... metatarsienele sunt la picior ... sper ca nu ai fisuri la metatarsiene si ortopedul ti-a bagat mana in gips ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, hai sa reformulam ca vad ca s-au agitat apele pe aici.

 

Draga Beatrice, imi pare sincer rau ca ti-ai rupt mana la inceput de sezon, nu imi sta in fire sa ma bucur de nenorocirile altora, inteleg ca si motoreta era noua, asa ca ai pierdut multi bani la ea, desi banuiesc ca avea casco.

 

Eu te cred ca ai experienta deja pe 3 motociclete, insa parca tot nu imi vine sa cred ca ai cazut asa, dintr-o greseala de incepator. Daca deja ai asa de multa experienta, stii mai bine ca mine, o pietoana invidioasa ce inseamna o frana de motor... si cat de iertatoare este un gsxf la asa ceva.

Accepta deci scuzele mele, in profil am vazut ca esti departe de a fi blonda si sa te vad sanatoasa si echipata din nou in trafic.

Iar pt nuca, te cred ca o cunosti pe ea si esti un admirator infocat, dar crede-ma nu ma cunosti pe mine.

 

Lupul moralist... cred ca au mai fost si altele care au dat pe jos motociclete prea mari si prea grele pentru ele, e drept cu consecinte mult mai putin grave, dar asta a tinut de noroc. Si nu erau blonde, si nici incepatoare si as putea zice ca deja mersesera pe cel putin 3 motociclete... :cheers:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, hai sa reformulam ca vad ca s-au agitat apele pe aici.

 

Draga Beatrice, imi pare sincer rau ca ti-ai rupt mana la inceput de sezon, nu imi sta in fire sa ma bucur de nenorocirile altora, inteleg ca si motoreta era noua, asa ca ai pierdut multi bani la ea, desi banuiesc ca avea casco.

 

Eu te cred ca ai experienta deja pe 3 motociclete, insa parca tot nu imi vine sa cred ca ai cazut asa, dintr-o greseala de incepator. Daca deja ai asa de multa experienta, stii mai bine ca mine, o pietoana invidioasa ce inseamna o frana de motor... si cat de iertatoare este un gsxf la asa ceva.

Accepta deci scuzele mele, in profil am vazut ca esti departe de a fi blonda si sa te vad sanatoasa si echipata din nou in trafic.

Iar pt nuca, te cred ca o cunosti pe ea si esti un admirator infocat, dar crede-ma nu ma cunosti pe mine.

ninja, sa stii ca te-am iertat din prima clipa.Nu sunt deloc o tipa rautacioasa.Si daca vorbim de experienta, sa stii ca nu sustin ca asa avea prea multa, dar, crede-ma ca mi s-a intmplat pur prosteste.Nu stiu ce Dumnezeu a fost in capul meu atunci, pentru ca mi-e greu sa cred si acum ca eu am facut asa ceva.De-asta am si spus ca am convingerea ca a fost mana destinului.Pur si simplu trebuia sa "o fur".

Suzi are casco, e adevarat.Va fi rpd ca noua. La fel si eu. :cheers:

 

Asculta-l pe IPman ca el m-a imbracat si pe mine. M-a batut la cap sa-mi iau geaca si manusi macar, si mi-a zis sa ma abtin de la plimbareala daca nu-s echipata.

Eu am zbarcit-o pe criblura dar am ramas in picioare... moto era inclinata pe jos da' nu-i dadeam drumul la coarne...sa nu se juleasca saraca.

imi face placere sa salut inca o motociclista.

sa ai grija de tine si sa nu patesti niciodata ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe loc le-am tavalit pe toate, in afara de domi si cb -bogdan

 

Se pare ca inca nu ai trecut peste asta, de rasucesti cutitul.

Si blonda am fost si voi mai fi in sufletul meu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bea, bucura-te de experienta asta ca de o lectie meritata si invata cat mai multe din ea ...

 

... si eu invat acum din alta ...

 

multa sanatate si sa ne vedem cat mai curant pe 2 roti intregi si echipati :cheers:

imi pare rau pentru tine.Se apre ca amandoi am invatat ceva.daca esti aici, sper ca esti, totusi, ok.

sa ne vedem cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe loc le-am tavalit pe toate, in afara de domi si cb -bogdan

 

Se pare ca inca nu ai trecut peste asta, de rasucesti cutitul.

Si blonda am fost si voi mai fi in sufletul meu!

 

:cheers: Nu rasucesc nimic... ci doar spun doar ca nu e frumos sa ii judeci pe altii pentru chestii de care nu esti tocmai straina... Si nu e vorba de prostie (a se citi "blonda") ci doar de lipsa de experienta. :ok:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

metacarpienele sunt la mana ... metatarsienele sunt la picior ... sper ca nu ai fisuri la metatarsiene si ortopedul ti-a bagat mana in gips ... :ok:

probabil ca ai dreptate.Eu nu am nici cea mai mica notiune de medicina.Era vorba de ceva ce incepea cu "meta" si metatarsienele erau singurele pe care le-am retinut eu de la orele de anatomie.Nu am nimic la picioare, de mana era vorba.

 

Lupul moralist... cred ca au mai fost si altele care au dat pe jos motociclete prea mari si prea grele pentru ele, e drept cu consecinte mult mai putin grave, dar asta a tinut de noroc. Si nu erau blonde, si nici incepatoare si as putea zice ca deja mersesera pe cel putin 3 motociclete... :cheers:

 

Ry.

salutare,

 

iti multumesc pentru intelegere.Sa stii ca si eu mai cunosc cazuri.Dar mie mi-a parut rau de fiecare, in parte, cand a avut astfel de evenimente neplacute.Si am inteles ca poti avea evenimente neplacute si daca esti mai experimentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...