Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

ObiÂşnuiți-vă cu motoarele apoi o să schimbați Âşi o să scoateți pe liber foarte uÂşor. La yzf iese pe liber din mers Âşi fără ambreaj.

Dacă la 4t iese greu din viteza, la 2t ce să mai zici, unde îți bați capul dacă ai oprit Âşi n-ai scos pe liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E prima data cand aud asa ceva la R125 nici Rs nu iese asa greu . Chivu , vii la smaeb ?

Părerea mea e că la Caviga se scoate cel mai greu din viteză. Odată oprit te chinui puțin cu ea.

 

Da, vin la SMAEB. Vin de vineri :( Âşi stau tot weekendul.

 

eu nu am nici o problema cu scosul pe liber si de la 100 la h scot foarte bine :laugh: sanatate

Nu ți-aÂş recomanda să scoți pe liber la 100 :) TrozneÂşte cutia într-o veselie. Oricum, cel mai greu de scos din viteză e pe loc. În mers toate ies uÂşor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Părerea mea e că la Caviga se scoate cel mai greu din viteză. Odată oprit te chinui puțin cu ea.

 

Da, vin la SMAEB. Vin de vineri :( Âşi stau tot weekendul.

 

 

Nu ți-aÂş recomanda să scoți pe liber la 100 :) TrozneÂşte cutia într-o veselie. Oricum, cel mai greu de scos din viteză e pe loc. În mers toate ies uÂşor.

Bun ,sunt curios cum o arata acum ca nu se tine la romexpo... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si asta nu am zis-o numai eu si un baiat care are R125 si are 14 mii de km .. motocicleta are 1300 de km nu are probleme cu carenele , se vede ca nu a fost trantita niciodata dar intra foarte foarte greu pe N infine sper sa remediez problema :laugh: vin si eu la Smaeb exista posibilitatea de a gasi o casca agv sau nolan pe acolo ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si asta nu am zis-o numai eu si un baiat care are R125 si are 14 mii de km .. motocicleta are 1300 de km nu are probleme cu carenele , se vede ca nu a fost trantita niciodata dar intra foarte foarte greu pe N infine sper sa remediez problema :laugh: vin si eu la Smaeb exista posibilitatea de a gasi o casca agv sau nolan pe acolo ?

Da, o să găseÂşti căstile alea la SMAEB.

Verifică jocul manetei de ambreaj, trebuie să aibe un joc de 1cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee cam ce bujii ar ajuta cel mai mult la marirea puterii la un yzf de asta? si daca aveti si un site de unde se pot lua :laugh: (daca nu doar denumirea).

 

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee cam ce bujii ar ajuta cel mai mult la marirea puterii la un yzf de asta? si daca aveti si un site de unde se pot lua :baldy: (daca nu doar denumirea).

 

multumesc anticipat

Bujiile maresc puterea ?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee cam ce bujii ar ajuta cel mai mult la marirea puterii la un yzf de asta? si daca aveti si un site de unde se pot lua :) (daca nu doar denumirea).

 

multumesc anticipat

Nu cred să existe aÂşa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
pai altfel de ce ar exista acele bujii sport :-?. sa zici ca e "tunarita" motocicleta?

Nu exista acele bujii sport . Asa te-au pacalit pe tine unii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai altfel de ce ar exista acele bujii sport :-?. sa zici ca e "tunarita" motocicleta?

O tunaresti de o rupi cu bujiile sport... Poate zici de alea cu iridium , dar nu fac nimic special , doar ca au durata de viata mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema cu beculetul cand e pe N am avut-o si eu, dupa ce am plecat de la spalatorie mai exact. Sub carena neagra, deasupra cricului este o mufa care intra in motor. Aia a iesit datorita presiunii , probabil slabita si de la denivelari. Cei care mai aveti problema asta, verificati acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema cu beculetul cand e pe N am avut-o si eu, dupa ce am plecat de la spalatorie mai exact. Sub carena neagra, deasupra cricului este o mufa care intra in motor. Aia a iesit datorita presiunii , probabil slabita si de la denivelari. Cei care mai aveti problema asta, verificati acolo.

 

Multumesc pentru sfat :) O sa verific sambata cand ma duc la tara(la bunici)..deocamdata o tin acolo din lipsa de spatiu

 

Sper sa fie cum ai zis tu;)

 

Mesaj completat

Voi cum stati cu consumul? Cat va mancanca la 100 de km?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...