Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

set malossi sau big bore de 180 respectiv 150

sau o faci pe carburatie, pui cdi de r1 99 si set mare

 

dar daca nu ai bani, pui spirt in benzina cam 100 ml la 2l de benzina... bafta

:blink:

 

baiatul zicea ca vrea sa puna ceva bujie sport si un filtru de aer (n-am intrat in detalii, de marca/model ca nu le stiu care si cum stau), dar i-am transmis si ce ai spus tu.

 

multumesc de raspunsuri in numele lui ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa faceai tu cand aveai 122 in bord si treceam pe langa tine ?

 

 

periculosulecare esti,forjatorule care esti,CURsierule am vazut o fata pe magheru cu cbr125 care mergea mai tare ca tine intre masini, nu mai aborda tu subiecte dastea :blink::))))

Editat de starstruck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu e praf si am 14000.

daca esti mare racer si f u t i ambreiaju ala ca disperatu =))))

Editat de 69WRX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

periculosulecare esti,forjatorule care esti,CURsierule am vazut o fata pe magheru cu cbr125 care mergea mai tare ca tine intre masini, nu mai aborda tu subiecte dastea :):))))

Ma scuzi, eu merg la regim Racing-Touring :blink: Nimeni nu e ca tine si mai ales nimeni nu ia semafoarele pe rosu ca tine. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am achizitionat si eu un R125 mai am de luat carnetu si gata , sunt foarte incantat de designul motocicletei . asfalt uscat in noul sezon !

bine te-am gasit sergiu , ai grija de ea si succes la scoala :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima iesire pe 2011 , foarte frumos , ziua de ieri , va urez tuturor un inceput de sezon si un sezon exceptional plin cu soare si ferit de incidente/accidente :laugh: si nu in ultimu rand sanatate ca e mai importanta ca toate :D

http://img690.imageshack.us/i/dscn1070y.jpg/

http://img858.imageshack.us/i/dscn1071.jpg/

http://img7.imageshack.us/i/dscn1063o.jpg/

Editat de ygrek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...sunt nou aici pe forum nu am mai scris pana acum...Am un yzf r125 rosu cu toba sport arrow, Rim Strip cu modelul motocicletei pe el, TankPad..suportul de numar ridicat sus (nu mai este cel original). Am luat-o acum cateva zile are in jur de 5400 km, este adusa din Italia de 1 an jumatate, si m-ar interesa cum este treaba cu schimbatul uleiului, filtrelor. ca cati km? ce fel de ulei? si date legate de intretinere. O sa revin si cu poze cat de curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...sunt nou aici pe forum nu am mai scris pana acum...Am un yzf r125 rosu cu toba sport arrow, Rim Strip cu modelul motocicletei pe el, TankPad..suportul de numar ridicat sus (nu mai este cel original). Am luat-o acum cateva zile are in jur de 5400 km, este adusa din Italia de 1 an jumatate, si m-ar interesa cum este treaba cu schimbatul uleiului, filtrelor. ca cati km? ce fel de ulei? si date legate de intretinere. O sa revin si cu poze cat de curand

uleiul si filtrul se schimba amn2 odata din 3000 in 3000..daca ai cartea e mai bine acolo zice tot si ulei :-?? majoritatea folosesc motul 10-40w dar cel mai bine e sa intrebi pe ala de unde ai luato ce a folosit inainte ca nu e bine sa le schimbi.. incepi cu un ulei cu ala pana la capat

Editat de Nate4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uleiul si filtrul se schimba amn2 odata din 3000 in 3000..daca ai cartea e mai bine acolo zice tot si ulei :-?? majoritatea folosesc motul 10-40w dar cel mai bine e sa intrebi pe ala de unde ai luato ce a folosit inainte ca nu e bine sa le schimbi.. incepi cu un ulei cu ala pana la capat

@ yonutzz filtru e hf 141 de la hifiltro :laugh: [ modelul care se potriveste ] , ulei eu bag motul 5100 10 w 40 , lantul sa-l intretii si bani de benzina :laugh: daca apar probleme un service si termini problema;)

@nate filtru se schimba din 6000 in 6000 verifica manualul :laugh: , uleiul din 3000 in 3000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...