Sari la conținut

Univers Moto


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Dragi prieteni,

"Univers Moto" apare de maine in Bucuresti, iar dupa o zi - doua in celelalte orase ale tarii. 84 de pagini full-color, in 15.000 de exemplare, la un pret promotional de... 25.000 lei.

Ne cerem scuze pentru aparitia cu intarziere a revistei.

De vina sunt premiile pe care le oferim pentru participarea la concursul "Motocicletele anului 2004", premii pe care le-am obtinut pentru voi intr-un timp mai lung decat ne propusesem.

In legatura cu "lansarea revistei" sunt aproape intru-totul de acord cu descrierea facuta de catre Denis, pe "sbz". A fost un eveniment pentru "oficialitati" la Teatrul Bulandra, mai la... costum si cravata, putin cam pe langa stilul nostru...

Pentru motociclisti lansarea revistei (la care ma voi implica direct) va fi pe gustul nostru, intr-o zi cu soare si, bineinteles... cu cat mai multi pasionati... si cat mai multe motoare!

...Pana atunci va ofer imaginea copertii. Sper sa va placa revista si astept parerile voastre.

Va salut cu farul!

Dan Nastase

post-35-1077797151_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut!

N-am apucat sa vad revista da' m-a frapat coperta.

 

"un test meserias" suna fix ca draq. Domnu' Dan Nastase nu va contest meritele (intrucat nu va cunosc) dar aveti grija ca redactia sa nu mai foloseasca expresii argotice de pe vremea tineretii lu' tata...

Eu cel putin o sa o rasfoiesc dar nu o sa o cumpar. Cat ar fi ea de 84 de pagini la 25k!

 

 

keep riding,

kooksee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie intr-un ceas bun Dane si putere de munca in continuare. O sa uitam noi si intirzierea de inceput daca toate vor merge OK! in continuare.

 

Kooksee, eu l-am cunoscut pe Dan intimplator acum citiva ani cind nu aveam nici o treaba cu motocicletele si motocilcistii si pot sa-ti spun sa nu mai fi asa rau, aceasta revista nu este pentru persoane "cu matze fine" asa ca poate fi folosit si un limbaj argotic. Suntem curiosi cu totii daca in timpul scolii tu nu ziceai profu', profa, diriga etc; asta este limbaj argotic, si fara sa o iei in nume de rau (te rog) nu te straduii nici sa rasfoiesti macar revista, nu cred ca este pentru tine. Cui nu ii place sa nu o deschida cui ii place: Lectura Placuta!!

 

In rest, Bafta si Noroc Bun la toata lumea!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni,

"Univers Moto" apare de maine in Bucuresti, iar dupa o zi - doua in celelalte orase ale tarii. 84 de pagini full-color, in 15.000 de exemplare, la un pret promotional de... 25.000 lei.

Ne cerem scuze pentru aparitia cu intarziere a revistei.

De vina sunt premiile pe care le oferim pentru participarea la concursul "Motocicletele anului 2004", premii pe care le-am obtinut pentru voi intr-un timp mai lung decat ne propusesem.

In legatura cu "lansarea revistei" sunt aproape intru-totul de acord cu descrierea facuta de catre Denis, pe "sbz". A fost un eveniment pentru "oficialitati" la Teatrul Bulandra, mai la... costum si cravata, putin cam pe langa stilul nostru...

Pentru motociclisti lansarea revistei (la care ma voi implica direct) va fi pe gustul nostru, intr-o zi cu soare si, bineinteles... cu cat mai multi pasionati... si cat mai multe motoare!

...Pana atunci va ofer imaginea copertii. Sper sa va placa revista si astept parerile voastre.

Va salut cu farul!

Dan Nastase

N`auzi dom`le sa nu saluti cu farul ca zice lumea ca este politia prin apropiere si incetinesc...deci furi placerea motociclistului de a merge cu viteza cand te intalneste...saluta si tu cu mana stanga cum fac majoritatea motociclistilor ca n`o fi bai sau tre sa te recunoasca neaparat?

:) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Nu ai inteles!

"test meserias" e pus acolo ca sa incerce sa intre in spiritul si limbajul motociclistilor. Din pacate se vede ca expresia e fortata.

 

keep riding,

si lasa-ma pe mine sa decid ce sa citesc

 

 

kooksee

D`acord cu tine intru totul.... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uraaaaa, uraaaaa ura din piept adica .... cum puteti comenta la vederea unei coperti :( .... adica daca scria "TEST ADEVARACIUNE" "TEST TARE'N ...." sau mai simplu TEST si de fapt era un test scris Ctrl-C de pe net de un neica nimeni fara carnet, motor sau habar, nici nu mai aveati ce comenta AZI ... poate maine dupa ce cititi materialul! :)

 

 

Off topic:

 

Cox, ce bine-mi pare ca ai luat teapa/Ce bine-mi pare ca ai pierdut 3 ore in frig :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan: Cu mult interes astept sa citesc maine numarul 1 al revistei! Nu pot decat sa va doresc viata cat mai lunga si mai multe reportaje de pe la noi.

Nu-mi ramane decat SA TE SALUT SI EU CU FARUL! (cred ca "unii" fac misto pe aici referitor la acest salut, vechi, intre motociclisti).

 

Te respect, Dane!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oky, poate am fost putzin cam rea dar a fost simpla mea parere cat despre comentariul asupra copertii...cred ca se poate comenta si coperta pentru ca de fapt este primul lucru pe care il vezi...si te atrage sau nu.... va asigur ca o sa comentez si dupa ce citesc revista si articolul cu pricina si poate o sa spun ca a fost doar coperta de vina si ca articolul este ok sau nu...sunt si eu cititoare deci am dreptul la o parere...nu credeti?

N`am spus ca daca coperta este "mai putin reusita" atunci revista este la fel nu se stie deocamdata nici nu am gasit revista... :( deci mai vedem...

cat despre salutul cu farul mi`am exprimat si eu (din nou) parerea in urma citirii atente a post-urilor legate de acest subiect....daca am suparat imi cer scuze dar viata nu`i numai lapte, miere si vorbe de lauda.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oky, poate am fost putzin cam rea dar a fost simpla mea parere cat despre comentariul asupra copertii...cred ca se poate comenta si coperta pentru ca de fapt este primul lucru pe care il vezi...si te atrage sau nu.... va asigur ca o sa comentez si dupa ce citesc revista si articolul cu pricina si poate o sa spun ca a fost doar coperta de vina si ca articolul este ok sau nu...sunt si eu cititoare deci am dreptul la o parere...nu credeti?

dat fiind ca esti logodnica redactorului sef de la moto life te iertam pentru subiectivitate :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am prins, vrajitoarelor... Je t'aime beaucop !

Barna din ochiul persoanei importante "da' becher" este dupa parerea mea o simpla... "scobitoare"... De fapt greselile sunt 8 in total... Daca le gasiti pe toate (in ordinea importantei) - de la aschie pina la barna - aveti un mare premiu din partea redactiei. Parol d'honneur !

Si mai aveti un premiu din partea mea, cardinal Richelieu, maestru al intrigilor

ticaloase, pentru micimea sufleteasca pe care ati dovedit-o, scanand ditamai poza dintr-un articol fain pentru o biata litera... Ma asteptam la mai mult din partea voastra, "liferilor", dar se pare ca doar de atit sunteti in stare...

Mai bine puneti mina si studiati harta Bucurestiului, poate aflati unde este Gradina Icoanei si Teatrul Bulandra...

Da' mai bine lasati meschinariile la o parte, faceti un deosebit efort si completati taloanele de concurs din UNIVERS MOTO, pentru ca, daca nu aveti noroc la motoarele din foita voastra, aveti cu siguranta mai multa sansa la motocicleta de 5.000 euro, oferita ca premiu aici !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai aveti un premiu din partea mea, cardinal Richelieu, maestru al intrigilor

sa inteleg ca motolife sunt cei trei muschetari ?

 

Mai bine puneti mina si studiati harta Bucurestiului, poate aflati unde este Gradina Icoanei si Teatrul Bulandra...

da' care-i faza cu gradina icoanei si teatrul bulandra?

 

ne-a invitat cineva si nu am ajuns?

 

ditamai poza dintr-un articol fain pentru o biata litera...

 

in art respectiv sunt mult mai multe erori inclusiv de tehnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am prins, vrajitoarelor... Je t'aime beaucop !

Barna din ochiul persoanei importante "da' becher" este dupa parerea mea o simpla... "scobitoare"... De fapt greselile sunt 8 in total... Daca le gasiti pe toate (in ordinea importantei) - de la aschie pina la barna - aveti un mare premiu din partea redactiei. Parol d'honneur !

Si mai aveti un premiu din partea mea, cardinal Richelieu, maestru al intrigilor

ticaloase, pentru micimea sufleteasca pe care ati dovedit-o, scanand ditamai poza dintr-un articol fain pentru o biata litera... Ma asteptam la mai mult din partea voastra, "liferilor", dar se pare ca doar de atit sunteti in stare...

Mai bine puneti mina si studiati harta Bucurestiului, poate aflati unde este Gradina Icoanei si Teatrul Bulandra...

Da' mai bine lasati meschinariile la o parte, faceti un deosebit  efort si completati taloanele de concurs din UNIVERS MOTO, pentru ca, daca nu aveti noroc la motoarele din foita voastra, aveti cu siguranta mai multa sansa la motocicleta de 5.000 euro, oferita ca premiu aici !

Merdre!

 

Fortza fie cu tine, Cavalere Jedi...

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi prea simplu sa fie "liferii" cei trei muschetari... V-as inghiti intr-o clipita la micul dejun ca pe o Joffre... desi sunteti cam acri...

Lasati "generalismele", gasiti paiele, scobitorile si... barna - cele 8 erori in ordinea importantei si veti primi edict de meserias si "carte blanche" de la maestrul Richelieu... pana atunci, sapati puternic, baieti, poate il gasiti pe... bunicu' si castigati potul cel mare !

Daca cineva s-a simtit "oficialitate" neglijata si nu a primit invitatie, Pardonez-moi !

Dupa cum s-a mai comunicat, intalnirea motociclistilor va fi cum se cuvine, intr-o zi cu soare !

Nu stiu daca v-a transmis "gurul" vostru, dar la rugamintea lui i s-a explicat cat se poate de omenos ca poate sa vina nestingherit cu oricine doreste la show-ul

de la Teatrul Bulandra, dar se pare ca Bucurestiul nu-i Fetesti... si a nimerit... in alta parte.

Pardon, scuzati, bonsoar !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca d'Artagnan nu era muschetar,

Alexandre Dumas este portar la Intercontinental si "liferii" sunt jurnalisti moto !

Aferim !

Bravos, natziune, halal sa-tzi fie !...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madamme, mademoiselle, messieurs,

Lasati, va rog, fineturile de mahala pentru alta data...

Este vorba, totusi, de o revista adevarata, UNIVERS MOTO, 15.000 de exemplare, 84 de pagini cu teste facute si nu copiate, motociclete si meseriasi... pentru pasionatii vietii pe doua roti. Ba, inca si de un concurs bazat pe un vertabil catalog cu peste 100 de motoare... si nici premiile nu sunt de lepadat !

Ceva, comentarii pertinente, se poate ? ...

Adieu. Je vous aime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omlette du fromage.....nea olivier panis....cunosti filmul "other people's money"?? nu sint vreun fan moto life dar uitati ca ei nu au banii lu motorrad????.....und wenn du dass hier liesst und es auch noch verstehst dann solltest du besser nichts mehr schreiben...ca tot vad ca vrei sa ne impresionezi cu limbi straineze.... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) asai ce tot o ardeti in limbi straine...nu va mai aruncati bete in ochi unii altora mai degraba colaborati cautati subiecte sa ne uimiti nu sa va certati ca 2 copii poate ca cei de la ML v-au facut o obs asa mai critica dar...nu uitati voi lucrati pt noi(metaforic vorbind) ;) si noi avem de pirdut in mare parte :) ....si inca ceva nimeni nu spune ca io sunt mai tare sau altul ci nr de reviste vandute asa ca lasati-o moale cu laudatul :) ....ca io sunt din vest ca io din est si asa mai departe.... :(

ca acum este concurenta sa vedem care ce si cum...nu cu aruncat noroi ca la asta suntem buni toti :P

bafta si subiecte cat mai multe la amandoua reviste :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna sa va fie inima (sau la fel de neagra precum mesagiile de mai sus?)

 

Personal nu am nimic cu nimeni si cu atat mai putin cu cei doi "subiecti" ai vostri, Nastase si Stanescu. Ma tot uit pe discutiile astea de vreo 2 saptamani si pana acum nu am scris nimic. Dar de acum incepe sa imi placa si ia uitati ce m-am gandit: daca as castiga eu concursul lui Nastase, dar la intrebari indiscrete?

Prima intrebare: ultima coperta a lui Moto Univers este reclama la Dan Tatoiu?

Nu de alta, dar cam asta se intelege de acolo. Si nu cumva asta era ala de-l calca toata lumea pe roti la cursa de supermoto?... posesorul PRIMEI Cagiva Raptor din Romania... Se poate vomita pe undeva pe aici?

A doua intrebare: baiatul asta de la Univers (si am auzit ca mai are si vreo 50 de ani) ne crede tampiti de ne explica cum ca virajele se negociaza la inclinarea optima, pana in momentul indicat, cu o viteza corespunzatoare, etc. etc. ...? (scuze ca nu-mi amintesc exact) Zi domne ce vrei sa zici acolo, nu aburi lumea! Iar de "ofranda cavalerilor" si alte d'astea de-ale lui Don Quijote, mai du-te bre de te trateaza.

Sa nu uit: Nici dupa Moto Life nu sunt inebunit, dar de cand am vazut mizeria asta de Univers, Moto Life-ul chiar mi se pare excelenta. Cand voi cauta hartie de impachetat, tot n-o sa iau dracia asta noua ca macar cealalta are hartia mai groasa.

Ar cam mai fi ceva de spus, dar vreau sa vad si voi ce ziceti.

 

Bon route si ... va salut cu frana! (sau farul?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinerelule (Alfred) Cox,

Eu am sa ma opresc intr-adevar aici, cum bine ai zis mai sus in limba lui Goethe.

Nu inainte de a-ti marturisi ca pentru "suferintele tanarului Werther", cele 3 ore petrecute in frig pe altarul pasiunii tale - nu este de vina revista, ci individul care nu a avut macar bunul-simt sa te invite la spectacol dupa ce s-a folosit de tine...

Aici nu este vorba de banii pe care ii are Motorrad, nici de cunostintele mele de limbi straine, (sunt doar Richelieu, nu ?!), ci de sansa unica de a avea in Romania o revista de nivel european. Esti destul de inteligent sa-ti dai seama ca doar cu bani, daca esti bata, nu o sa ajungi niciodata sa pilotezi ca un as un Messerschmidt 262, decat daca esti Galland si cei care te privesc de la sol, sunt si ei piloti...

Si mai asteptam PARERI DESPRE O REVISTA, nu goange adiacente de doi franci... Nu cred ca vrei sa ramai in continuare cititor de Moto Pilaf.

Eu sper ca totusi ti-a placut Univers Moto... Macar pozele.

Adieu, mon ami !

 

P.S. Daca platitorii de pagini publicitare vor sa-i "faca reclama" lui X sau Y este optiunea lor.

La fel ca si optiunea celor care vomitau pe literatura universala, apreciind doar foieletoanele de duzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...