Sari la conținut

Cu Yamaha Xs 400 Din Dotmund In Bacau


Postări Recomandate

a fost cel mai lung drum facut de mine in 2 zile

de acolo am cumparat motoru' la inceput nici nu ma gandeam ca o sa mearga fara problemechiar ma asteptam din mom in altu sa crape ceva

cand a inceput ploaia pe la Regensburg deja nu ma mai interesa daca se strica in fine dupa ce s-a oprit ploaia la unguri am simtit caldura si tot atunci mi-am data seama ca motoru meu chiar e bun ;)

acum dupa o luna si 5 zilede cand am luat-o din germanica am parcurs in total aprox. 5000 km

oricum a fost o experientza tare

as mai face asta oricand ,dar poate totusi fara asa multa ploaie :bigstar:

cam putine poze din pacate dar .........asta e am fost singur

drum uscat tuturor :cheers:

post-10831-1149438401_thumb.jpg

post-10831-1149438424_thumb.jpg

post-10831-1149438438_thumb.jpg

post-10831-1149438459_thumb.jpg

post-10831-1149438475.jpg

post-10831-1149438487_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baga detalii....cat ai dat pe ea, din ce an, ce gagici ai agatat pe acolo.

Sa o stapanesti sanatos :bigstar:

Poate vii cu ea la motoristi.

 

 

mai bine agati gagici pe aici, ca acolo.... ;)

Noroc ca au bere buna nemtii :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa motoreta! Sa aveti grija unul de altul! :bigstar:

 

a fost cel mai lung drum facut de mine in 2 zile

Cati km ai facut in 2 zile? Eu am facut sambata asta (prima iesire in afara orasului) 80 km (cam 2 ore de mers continuu, deci aprox 40 km/h) pe drumurile din Romania si eram varza. Probabil as fi rezistat sa fac vreo 300 km intr-o zi, asta daca mergeam de dimineata pana seara, dar cu foarte multe opriri :cheers:

 

Asfalt uscat! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut bafta de un drum asemanator, am venit din milano pe motor, iar din venetia pana in szeget ploaie si prin alpi un pic de zapada ;) dar a trecut. faine strazile de dincolosi soferii ... parca sunt mai civilizati!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo omule , ai avut ambitie !

 

Am facut si eu de doua ori asta ,de fiecare data am venit cu o alta motoreta .

Chiar e misto drumul ,mi-ar fi placut sa fim mai multi insa si sa nu ne fi grabit asa .

Si sa nu tinem numai autobandul tot drumul.

2400 km in 2 zile , ultima data singur si cu ploaie dein belsug.

 

Cu putin noroc mai bag una anul asta .

Parca mi-a cam tarsa sa iau motor de pe aici .

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mercic de urari in primu' rand, pe motocicleta am dat 50 euro (mai mult a fost cadou:) ) e din '84 dar a fost cumparata din magazin in '88.a avut 4 proprietari cu care a parcurs 31.000.. intr-adevar drumurile sunt ok afara...de soferi ce sa mai zic..si mie imi pare ca am fost singur...mi-ar fi placut sa fim mai multi, dar am mers cu foarte multe gasti pe drum...se uitau la mine ca la masini straine cand m-au vazut cu ce motoreta vreau sa ajung in RO:))...apropo de bere si femei....femeile cam "multe" ;))) dar berea buna in DRACI!!..si ieftina:D..poate data viitoare ne inhaitam mai multi:) si tragem o tura...

 

Pt. Lorddanu..joi...8.06.2006..voi fi in moinesti...si vineri plecam in gasca spre Bacau...daca e poate ne vedem in Moinesti...sau poate te luam de pe drum:)...nr meu e 0745005953\0720759455...Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumosa excursia ta,ai avut noroc si ai luat motorul pe gratis :D Si cel mai important ii ca ai venit pe el de acolo :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...