Sari la conținut

Curatare Carburator


Postări Recomandate

Iarasi eu si cu carburile mele.....am si eu nevoie de un sfat.....un nume de produs pentru curatat carburi si cum anume se foloseste........din experienta....sa nu ma apuc eu de cine stie ce experimente netestate....ce s-a folosit si daca s-a curatat cum trebe...

MUltam ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi eu si cu carburile mele.....am si eu nevoie de un sfat.....un nume de produs pentru curatat carburi si cum anume se foloseste........din experienta....sa nu ma apuc eu de cine stie ce experimente netestate....ce s-a folosit si daca s-a curatat cum trebe...

MUltam ;)

 

2+2 Gum cutter carb cleaner.

 

Dar ai grija sa demontezi tot din carbul ala inainte sa dai cu asta. Ataca o-ringurile (tot ce inseamna cauciuc de altfel)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2+2 Gum cutter carb cleaner.

 

Dar ai grija sa demontezi tot din carbul ala inainte sa dai cu asta. Ataca o-ringurile (tot ce inseamna cauciuc de altfel)

...si membranele ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi sa ai un manual cand umblii la suruburile de amestec si la nivelul benzinei ;)

 

GUM CUTTER 2+2 este recomandat :bigstar:

 

BD are dreptate: reglajele sa le faci dupa manualul de service (plutitorii si turele la surubul de aer)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am manualu'......tocmai de asta si indraznesc sa-l curat......

Multam de informatii :bigstar:

 

 

si cu gum cutteru cam cat trebe lasat......sau e spray.....numai pulverizat.....lasat putin si suflat..... ;)

Nu am prea mult timp la dispozitie sa-l las o noapte in decarbusolv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am manualu'......tocmai de asta si indraznesc sa-l curat......

Multam de informatii :bigstar:

si cu gum cutteru cam cat trebe lasat......sau e spray.....numai pulverizat.....lasat putin si suflat..... ;)

Nu am prea mult timp la dispozitie sa-l las o noapte in decarbusolv

 

E spray. Faci ciorba pe acolo cu el, fumezi o tigara si scurgi ce a ramas.

 

De ce sa il lasi o noapte in decarbusolv? Cand dureaza 10 minute max.

 

Scoti toate jigloarele si le sufli. Eu am suflat si canalele cu pompa de umflat roata (de picior).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No....asa am facut.......merge mai bine da......tot face ca toti dracii in turatii.....parca dupa ce se incalzeste merge si mai prost ba chiar apare si o bataie metalica la motor......un meshter ca l-a auzit spune ca s-ar putea sa fie de la culbutori......si in turatii sa zapaceasca o supapa sa nu mai inchida bine......cam pe acolo au fost vorbele lui.....nu bag mana-n foc ca exact astea au fost...

Se poate si asa ceva?????????????/ :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ataca toate oringurile pe care le prinde(ai grija sa scoti tot ce inseamna cauciuc),inclusiv shocurile

Asa este ataca toate origurile si garniturile din cauciuc insa la comuniste la astea japoneze sau europene mai rasarite nu au nici pe naiba insa ca sa fii mai sigur desfa-le cum zice MAO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sa presupunem ca nu le ataca. daca lasi garniturile, membranele etc atunci cand faci baie carburatorului solutia nu va patrunde peste tot si mai mult risti sa infunzi vreun orificiu. atunci cand se demonteaza pt spalare e bine sa fie desfacut pana la ultima saiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...