Sari la conținut

Posesori de GASGAS


ENDUROSTORE
 Share

Postări Recomandate

am bagat motul 300v 15w60 sintetic,iar ca ulei de amestec am bagat repsol, ce am aflat apoi ca nu e ce trebe si am luat motorex deci cu diferenta de mers si relanti cred ca am rezolvato.ramane problema ambreajului

specific ca am intrebat fostul propietar de uleiul folosit si mi sa spus ca a bagat mineral de la magazin mi sa spus ca e bine marca de sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am avut 3 Gas-uri si la toate mergea 10W, nu 15. Am avut chiar si 200 din 2009 ;)

In concluzie, i-ai bagat un ulei mai gros decat trebuia.

http://www.gasgasmotos.es/en/manuals/models-2-2009.html

 

"Transmission oil Capacity 900 cc (200 cc / 250 cc / 300 cc) Type 10W30 API SF or SG"

 

Inca ceva, la rece este normal ca la prima actionare acschimbartorului, mobra sa aiba tendinta de a pleca de pe loc, intrucat in stationare iti mai raman discurile lipite intre ele.

Nu am inteles ce ai vrut sa spui cu r"eglajul manetei la maxim". Ai abbreiaj hidraulic.

Editat de Sher
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uzura de la oala se manifesta in mers din socuri de pe loc,si agată chiar amreiajul la deraiere,cel putin asa făcuse la mine. Dar se poate lua un pic din santurile alea cu o pilă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 3 Gas-uri si la toate mergea 10W, nu 15. Am avut chiar si 200 din 2009 ;)

In concluzie, i-ai bagat un ulei mai gros decat trebuia.

http://www.gasgasmotos.es/en/manuals/models-2-2009.html

 

"Transmission oil Capacity 900 cc (200 cc / 250 cc / 300 cc) Type 10W30 API SF or SG"

 

Inca ceva, la rece este normal ca la prima actionare acschimbartorului, mobra sa aiba tendinta de a pleca de pe loc, intrucat in stationare iti mai raman discurile lipite intre ele.

Nu am inteles ce ai vrut sa spui cu r"eglajul manetei la maxim". Ai abbreiaj hidraulic.

am ambrea jhidraulic si ma gandeam ca e vina reglajului din maneta prima data,am specificat asta sa elimin alte suspiciuni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si modele mai noi care merg cu lichid de frana, depinde de ce pompa Ajp a avut montata Scrie pe capac ce sa-i bagi. Lichid hidrauluic mineral verde gasesti de la Total ieftin. In jur de 20-25 lei litrul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am avut 3 Gas-uri si la toate mergea 10W, nu 15. Am avut chiar si 200 din 2009 ;)

In concluzie, i-ai bagat un ulei mai gros decat trebuia.

http://www.gasgasmotos.es/en/manuals/models-2-2009.html

 

"Transmission oil Capacity 900 cc (200 cc / 250 cc / 300 cc) Type 10W30 API SF or SG"

 

Inca ceva, la rece este normal ca la prima actionare acschimbartorului, mobra sa aiba tendinta de a pleca de pe loc, intrucat in stationare iti mai raman discurile lipite intre ele.

Nu am inteles ce ai vrut sa spui cu r"eglajul manetei la maxim". Ai abbreiaj hidraulic.

salut,si intrun final am schimbat uleiul dupa ce am studiat si manualul,ms pt pont....

mirarea a fost ca a functionat bn dupa schimbare. a tinut minunea 10-15min apoi la fel aceleasi sintome...cred ca e totusi ambreajul :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am înțeles. ..dar motorul este din 2002

» Post actualizat in 26 May 2016 19:35

Le-am comandat pe cele din 2000 ...sper sa fie ok...noroc cu cei de la patrik moto

» Post actualizat in 16 Jun 2016 18:41

salut tuturor....are cineva...din intamplare..cateva placute de ambreiaj care mai pot fi folosite? dati un apel la :0733343071...si o sa va sun eu

MULTUMESC!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Salutare. Sunt nou pe forum si as dori sa va adresez niste intrebari in speranta ca voi primi niste raspunsuri. Sunt fost posesor de Yamaha YZ 450F din 2004 si m-am gandit sa trec la 2 timpi enduro. Am gasit pe net un GasGas 250 din 2005 Supermoto (de fabrica). Avand in vedere faptul ca a fost umblat doar pe strada si deloc off-road, arata foarte bine si se aude foarte bine. Din specificatiile gasite pe net, SM are aceleasi caracteristici ca si EC, ma refer la cutie, motor, suspensii. Se preteaza sa ii pun roti de enduro 21 fata si 18 spate cum sunt si la EC? tin sa precizez ca l-as folosi hobby, deal si padure, dar as vrea ceva cu care sa pot iesi si pe strada 10%, pana ajung la padure. Ce parere aveti? Astept sfaturi/critici, orice ar fi, le iau constructiv. Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

salut,am nevoie de o codita cu stop pt un ec200/2009 si am de dat o/doua protectie lant,protectii telescoape(rosii) si un far(ROSU)


» Post actualizat in 31 Jan 2017 06:20

salut,am nevoie de o codita cu stop pt un ec200/2009 si am de dat o/doua protectie lant,protectii telescoape(rosii) si un far(ROSU)

revin eventual cu poze pt celelalte acesorii la cerere

post-44737-0-55125500-1485843234_thumb.jpg

post-44737-0-80590100-1485843243_thumb.jpg

post-44737-0-11734700-1485843260_thumb.jpg

post-44737-0-40628200-1485843302_thumb.jpg

post-44737-0-00795700-1485843315_thumb.jpg

post-44737-0-05342500-1485843327_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...