Sari la conținut

Caut Ulei


Postări Recomandate

Vreau Motul 300V sport (10w40 full syn).

 

Unde gasesc si pe la ce scoruri plzzz.

 

Atentie: doar modelul de mai sus, nu vreau pareri ca motorex sau castrol e mai bun. Deci: case-sensitive

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba motul se gaseste la mine in cartier, e o firma care are un cioper si o vitezana in vitrina si se lauda cu uleiuri moto, priontre care si Motul. Deci Crangasi, intre case, in spatele Bavariei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu vreau decat full sintetic. Nu bag combinatie.

 

Ori motul 300v 10w40 sau Mobil 1 MX4T.

 

Am gasit motul 300v la 500.000 litrul.

 

Stie cineva unde pot gasi mobil 1 mx4t?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri pe la honda in dorobanti (bucuresti) sa ii intreb ce ullei sa cumpar pt ea ..m rog nu am aflat nimk pt k tipu de acolo era pe capul la unu kr vroia sa isi ia motor ..

din cat m-am holbit B) eu p'acolo am vazut un motul la vr-o 600 mii..

ajung acasa ..si knd vad in oferta lu bunicamea de la selgros " ulei motul 5100 10w 40T" 297 mii :P)

:cheers:

hai cu toti la selgros k e super oferta!!

auzi..dar kati litri intra la un motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat motul de la distribuitor cu 500.000 litrul.

 

300V Sport 10w40 Full Syn -> The best

 

Si filtre ieftine Mann au la Alpadrino pe Stefan cel Mare

 

Eu am dat telefon la Alpadrino, dar de MW65 m-a intrebat daca e de motocicleta si dupa aia a zis ca n-are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat telefon la Alpadrino, dar de MW65 m-a intrebat daca e de motocicleta si dupa aia a zis ca n-are.

Suna aici: 0729487327 Mau. De la el mi-am luat MW64 pentru Honda cu 27 lei. Si ti-l aduce unde vrei tu (in Bucuresti sa fii :cheers:), nu tre sa te duci la magazin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna aici: 0729487327 Mau. De la el mi-am luat MW64 pentru Honda cu 27 lei. Si ti-l aduce unde vrei tu (in Bucuresti sa fii :cheers:), nu tre sa te duci la magazin

 

Multumesc, stiu de Mau. Am luat placute de frina de la el si la el am sunat primul.

Problema mea a fost ca m-am trezit sambata dupa-amiaza ca vreau filtru si Mau intrase in weekend deja.

Luni imi aduce el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat telefon la Alpadrino, dar de MW65 m-a intrebat daca e de motocicleta si dupa aia a zis ca n-are.

 

Eu chiar am luat ieri de la alpadrino filtru Mann mw65!

 

Lasa-i cu telefoanele si du-te acolo. Cine stie cine ti-a raspuns...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar am luat ieri de la alpadrino filtru Mann mw65!

 

Lasa-i cu telefoanele si du-te acolo. Cine stie cine ti-a raspuns...

O proasta mi-a raspuns si am avut o banuiala inca de atunci, suna a blonda. Acum am si certitudinea (ca e proasta, nu neaparat si blonda).

Asta e .. schimb uleiul luni seara dupa ce iau filtru de la Mau.

 

Iar pe viitor o sa tin minte ca la alpadrino sa ma duc personal sa le verific stocurile ca tanti aia n-are decit 1 bit de memorie si probabil orice ai cere .. daca e de conserva bati drumu pina la ei poate de pomana, daca e motoreta n-are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cele din urma am schimbat uleiul luni, dar am uitat un detaliu :

Exista o saiba de cupru la surubul care da drumu la ulei sa curga si care mi s-a spus ca ar trebui inlocuita la fiecare schimb.

 

Deocamdata merge tot aia veche (pentru a doua oara), dar data viitoare as vrea s-o schimb daca-mi aduc aminte.

 

Aveti idee unde as putea gasi asa ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cele din urma am schimbat uleiul luni, dar am uitat un detaliu :

Exista o saiba de cupru la surubul care da drumu la ulei sa curga si care mi s-a spus ca ar trebui inlocuita la fiecare schimb.

 

Deocamdata merge tot aia veche (pentru a doua oara), dar data viitoare as vrea s-o schimb daca-mi aduc aminte.

 

Aveti idee unde as putea gasi asa ceva ?

 

 

Ha? La fiecare schimb??? Acu aud de chestia asta. Este saiba de cupru decalit, pentru etansare. Nu e necesar sa o inlocuiesti la fiecare schimb, ci numai daca sesizezi ca supureaza ulei pe langa busonul de golire. Saiba d-asta iti poate face orice strungar cat ai zice... "saiba". Numai sa ii dai dimensiunile si sa ii spui ca trebuie cupru moale, decalit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista o saiba de cupru la surubul care da drumu la ulei sa curga si care mi s-a spus ca ar trebui inlocuita la fiecare schimb.

Aveti idee unde as putea gasi asa ceva ?

 

Eu mi-am luat surub magnetizat pentru baia de ulei de la Louis, si a venit cu tot cu saiba asta minune (care nu rezista foarte mult, la 3 schimburi de ulei s-a cam turtit).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa te intreb de ce ai dat banii pe surub magnetizat? Sau ti-ai schimbat setu de curand si esti in rodaj? Nenea, e Kawa nu e Nipru. Doar la ala daca nu gasesti pilitura in ulei inseamna ca e uzura maxima si deja iti joaca pistonul in cilindru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat motul de la distribuitor cu 500.000 litrul.

 

300V Sport 10w40 Full Syn -> The best

 

Si filtre ieftine Mann au la Alpadrino pe Stefan cel Mare

 

Buna

Te rog frumos, imi spui si mie care este adresa si numarul de telefon al distribuitorului de ulei Motul.

Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna

Te rog frumos, imi spui si mie care este adresa si numarul de telefon al distribuitorului de ulei Motul.

Multumesc mult.

 

Strada e Constantin Disescu.

 

Ia legatura cu Mielu ca el stie numar de casa si de telefon eventual. Eu m-am dus ca papagalul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...