Sari la conținut

Iesire la munte 20.03.2010


balazsfi
 Share

Postări Recomandate

Lume...io militez s-o cotim spre Valeni! Cu tot respectul ptr initiatorul topicului....nu vreau neaparat sa deturnez excursia pe alt traseu....da' zic si io...DN1 e criminal de aglomerat...si urat cu spume!

 

Nu pot decat sa iti dau dreptate omului. Azi am plecat cu moto la predeal,am ales dn1 deoarece am crzt k o sa ajung mult mai repede,dar TEAPA am facut 2ore si 17 min. Nu sunt incepator,respect regula de viteza doar in comuna,in afara o depasesc destul cand imi permit conditiile de drum. Din pacate in comune azi s-a mers si cu 50km/h,iar in afara doar de 2ori am reusit sa evadez din sirul indian de masini. Pana la Ploiesti a fost destul de stresanta aglomeratia,dupa Ploiesti,drumul a fost ok pt cei care merg pana in 120km/h,erau destul de multe masini,dar traficul a fost fluent pana in Comarnic. De la Comarnic la Predeal,rar am sarit de 60-70km/h,cat despre depasiri,ce sa zic,una doua,ocazional,cand mai era loc.

 

Asfaltul,e bun dar k au mai aparut cateva carii pe viraje care necesita putina atentie. Cat despre nisip,sau resturi de material anti derapant,nici vorba,doar pe acostament,trasa ideala e curata. Eu am ajuns la 8si5 la Cioplea unde moto imi arata 0grade,iar in Predeal 2,5grade. Sfatul meu,maine cand plecati,plecati pana in ora 18-19,k frigu nu iarta.

 

In opinia mea mai bine folositi dn1 la intoarcere,si la dus cheia,datorita aglomeratiei specifica dn-ului.

In orice caz,va urez drum bun indiferenta de ruta aleasa!

Poate la intoarcere,venim impreuna,lasati si voi o ora si un loc de intalnire inainte de plecarea spre Bucuresti,daca va hotarati. Eu o sa mai intru si maine pe forum sa vad ce se intampla.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal`tare neam,

 

Cred ca ajung si eu, nu stiu daca exact la 10 dar undeva p-acolo. Lasati un nr tel sa va iau urma daca n-oi reusi sa va prind la benzinarie. De fapt o sa ma uit in profiluri si o sa vad ce motoare aveti, dar daca oi fi atat de cheaun sa nu va observ pe drum si daca va depaseste un nebun cu un cb 750 nighthawk rosu b 65 zwr, trageti de claxoane, is io incercand sa va prind din urma :drink:

 

Bulan la max!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...