Sari la conținut

Kawasaki Zx10 R 2006 & Akrapovic = 170 Bwhp


Mos Craciun
 Share

Postări Recomandate

Am tinut sa fac acest topic deoarece ieri mi-am testat pentru prima oara motocicleta dupa ce am montat akrapovic-ul pe ea si mi-a aratat nu mai putin de 170 BWHP binenteles fara ram-air. Acest topic l-am facut special pentru cei dezinforamati de unii care nu au crezut datele date de laboratorul de testare al celor de la Akrapovic.

Onoriu a platit bani buni la LKM ca sa-i prepare K5-ul. Acesta a scos 172 BWHP dupa toate prepararile facute acolo. ZX 10-ele are 170 BWHP dupa montarea tobei.... Ii felicit inca o data pe cei care au avut incredere in mine si sper sa fie mandri de alegerea facuta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde-i folosesti mosule calutii aia? Te bagi in moto GP? Tuning la motoare faci ca sa mai castigi zecimea aia de secunda intr-o cursa adevarata, dar pe soselele noastre nu o sa mergi niciodata la limita cu motorul tau,parerea mea. Bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde-i folosesti mosule calutii aia? Te bagi in moto GP? Tuning la motoare faci ca sa mai castigi zecimea aia de secunda intr-o cursa adevarata, dar pe soselele noastre nu o sa mergi niciodata la limita cu motorul tau,parerea mea. Bafta :cheers:

Ai perfecta dreptate. Este o prostie sa-ti cumperi motor de viteza si sa te dai cu el pe strada. Nu poti sa te bucuri de el nici macar 10%. Daca ar intelege toti lucrul asta nu ar mai muri pe capete atatia copii. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te bucuri de ea la curse MC B)

 

 

Ps:vrei sa iti pun un grafic de la un gsxr1000(k5-STANDARD) care dezvolta 173cp,din cei 178 declarati, pe stand?!...neah ,mai bine nu :P.EU ,unul ,nu am nici un fel de incredere in acele stand-uri...scrie CLAR la orice stand ,EROARE + - 5%...iti imaginezi ca inseamna ca acea eroare iti poate "lua" sau "da" 5 cp la o putere de 100cp ,daramite la puteri de peste 150cp ,sunt erori mai mari ,asa ca.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate. Este o prostie sa-ti cumperi motor de viteza si sa te dai cu el pe strada. Nu poti sa te bucuri de el nici macar 10%. Daca ar intelege toti lucrul asta nu ar mai muri pe capete atatia copii. :P

Pai Mos Craciune daca tot ai deschis subiectu' nu ne zici si noua, pentru astia cu vitezane care nu ne dam la curse cam cat te costa pe tine distractia?Ca sa te duci un an de zile la toate cursele din CNV iti cam trebuie ceva euroi.Preparari,caucioace,service,carene,piese de schimb,etc...etc.Nu crezi ca daca am putea ne-am da si noi la curse?Pana atunci ne dam pe strada si ne rugam sa ajungem intregi acasa.Acum vreo 10 ani numai curse visam.Am facut cursuri de pilotaj,mi-am luat licenta de pilot(auto),si am crezut ca o sa fie super usor.Talent aveam,bani..... :cheers: Asa ca am ramas pe strada la curse ilegale.

Cam asa e si acum.Din cati motociclisti cu vitezane sunt pe la noi,cati se dau la curse?Iti spun eu.Foarte putini.Motociclismul este un sport foarte costisitor si nu oricine isi permite sa-l practice la nivelul la care vorbesti tu.

Oricum iti urez multa bafta si felicitari pentru rezultatul din ultima cursa.Cu prima ocazie o sa vin sa-ti fac galerie B)

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La incepatori nu-ti trebuie nici o investitie. Te poti da cu ea de serie 100%. Ii acoperi farurile cu power tape si asta e tot. Cauciucurile pot ramane standard oricum la nivelul ala nu se vor cunoaste diferentele de gume. Parerea mea este sa incerci o data si vezi cat te duce. Eu cred ca 2.000.000 lei / etapa iti ajung.

Silviu C. toate K5-urile serie testate la noi nu au depasit 160 BWHP iar cu toba pusa au avut maxim 162 BWHP cel mai puternic a fost al lui Onoriu care e preparat la LKM 172 BWHP. Ia-o logic. Daca a lui a scos 172 cum ar putea intr-o mie de ani sa scoata K5 de serie 173??? Pai aia de la LKM i-au montat toba akrapovic i-au umblat in chiulasa si au facut tot ce au facut ca sa-l faca sa mai piarda un cal putere?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu MC ce imi spui ,dar ti-am spus-o in ideea nu ca ar avea K5-ul nu stiu cati cai fata de zx10 sau nu mai stiu ce,pur si simplu pt ca STANDUL DYNO ARE EROARE si scrie CLAR EROARE + - 5%....la 100cp ,aceasta "mica" eroare iti poate "lua" sau iti poate "da" 5cp,deci in loc de 100cp cat ai avea real ,iti poate indica 105cp sau 95cp ,daramite la peste 150-160cp ,eroarea de cp o sa fie si mai mare. De aceea ti-am spus ....iar acel grafic de care iti vorbesc cu K5 ,este in Univers MOto. Cauta si te vei convinge ,dar repet am zis de acest lucru in contextul in care are EROARE acel stand si nu te poti lua 100% dupa el. Sau explica de ce a lui Pascota a facut pe stand 132cp ,iar a lui ssst "doar" 115cp?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare putin pe langa subiect: cand e urmatoarea cursa la care participi si unde si te rog sa imi spui daca trebuie bilet sau ceva ca sa fiu spectator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare putin pe langa subiect: cand e urmatoarea cursa la care participi si unde si te rog sa imi spui daca trebuie bilet sau ceva ca sa fiu spectator.

 

 

Chiar asa fratilor, lasati cearta si ziceti pe unde va curatati cauciucurile sa venim si noi sa vedem. Daca sunt etape in campionatul national, cand si unde se tin ele ? Aveti grija ca daca nu raspundeti imprumut un motor si va fac chiar pe curba voastra preferata :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa fratilor, lasati cearta si ziceti pe unde va curatati cauciucurile sa venim si noi sa vedem. Daca sunt etape in campionatul national, cand si unde se tin ele ? Aveti grija ca daca nu raspundeti imprumut un motor si va fac chiar pe curba voastra preferata :cheers:

Este trecut pe forum orarul CNV pe anul curent B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...