Sari la conținut

Romania la DAKAR


Postări Recomandate

:crack:

 

Conform Dakar.com lucrurile nu sunt prea mult schimbate la finaalul primei zile:

 

60 078 FREINADEMETZ (AUT)

73 079 BUTUZA (ROU)

87 051 GYENES (ROU)

 

Pe cei doi Vulliet nu i-am gsit in clasament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

se pare da favoritii nu s-au prea omorat astazi. sau nu au dat tot ce puteau din ei. sa vedem ce aduce ziua de maine

Dupa 1/2 raliului incep sa se cearna lucrurile, pana atunci incearca probabil sa-si pastreze energia. Oricum f. multi vor abandona pana atunci ... deci nu are sens sa forteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam fain

M-am uitat pe etapa de azi si m-am strambat de ras: etape legatura: 463; etapa speciala: 60 si ceva: oare si-au pus anvelope de strada, si se dau ca la supermoto? Mi-am amintit ce vaiete si plansete sunt la noi in Campionat cand apar mai mult de 10 km de legatura si clasicii nemultumiti incep scandalul. E bine de invatat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi etapa 2: ora 12:30

 

1 010 RODRIGUES (POR) YAMAHA 01:02:44 00:00:00

45 051 GYENES (ROU) KTM 01:11:27 00:08:43

99 079 BUTUZA (ROU) KTM 01:16:36 00:13:52

 

La general:

 

73 079 BUTUZA (ROU) KTM 03:06:08 00:41:01

82 051 GYENES (ROU) KTM 03:08:18 00:43:11 03:00

 

Mani incepe sa-si dea drumul...

Sunt curios pt. ce a primit 3 min. de penalizare.

Clasamentele se mai pot modifica putin pana sosesc toti concurentii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa etapa de azi:

 

48 051 GYENES (ROU)

105 079 BUTUZA (ROU)

121 073 VULLIET (FRA)

149 078 FREINADEMETZ (AUT)

 

iar la general:

 

62 078 FREINADEMETZ (AUT)

67 079 BUTUZA (ROU)

77 051 GYENES (ROU)

133 073 VULLIET (FRA)

 

Care mai sunt pe traseu la ora asta nu cred ca vor mai putea modifica clasamentul. Se pare ca Mani a evoluat super azi, fara cele 3 minute de penalizare ar f fost undeva pe 66 la general...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Iritrakul ala iar merge in stil francez, nu e de nici o treaba, tot siteul dakar.com e varza :crack:

 

Bine ca s-au acomodat baietii cu raliul, am avut emotii cu furtunul lui Mani :crack: - sa speram ca "s-a spart ghinionul" :crack:

 

Ati urmarit acoperirea Dakarului in massmedia? Eu n-am timp de TV, la Eurosport au spus o fraza poticnita inainte de genericul final :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

Bravo pentru baietii pana acum.

Singurul post unde am vazut cat de cat o stire despre dakar pe langa eurosport a fost TVR1 si surprinzator nu era nici in graba nici cu imagini de la eurosport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iritrackul e varza intr-adevar, majoritatea concurentilor nu au nici macar o poza, d'apai o descriere... Bun si asa, dar Smokey a zis corect, totul e in pom. Anul trecut a fost putin mai bine desi nici atunci nu a fost cine stie ce. Cel mai fain e ca iritackul arata la sfarsitul zilei pe aproape toata lumea la plecare si pe Martin undeva la juma' de drum, dar la o zi calare de traseu.

Fratii Vulliet au avut parte de atentie pe site (in preziua a 5 sau 6) iar Eurosportul il are in atentie pe coechipierul lor, Fabrice Chirent, pe care l-a tot aratat si in documentarele de prezentare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Misto pozele, de pe probele speciale nu ai?

 

Se pare ca iriTrackul a luat-o din loc, probabil ca numai in Africa ii place :cheers: Cel putin astazi toti concurentii sunt incolonati pe traseul de legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam fain

M-am uitat pe etapa de azi si m-am strambat de ras: etape legatura: 463; etapa speciala: 60 si ceva: oare si-au pus anvelope de strada, si se dau ca la supermoto? Mi-am amintit ce vaiete si plansete sunt la noi in Campionat cand apar mai mult de 10 km de legatura si clasicii nemultumiti incep scandalul. E bine de invatat.

 

Iar compari mere cu pere ...

La noi in campionat toti ne dam cu bani de acasa. Pe noi nu ne asteapta camionul de asistenta la finalul probei. 100 km de asfalt inseamna o pereche de anvelope (approx 1 salariu mediu pe economie). Normal ca te cam inteapa inima ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat acum pe iritrack - Many apare undeva la inceputul specialei, pe cand ceilalti romani sunt destul de in fata. Sper sa fie doar o problema de iritrack (Despre apare in aceeasi pozitie cu Many)

 

edit 13:20 - m-am linistit. E la locul lui :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Poze de pa MaindruPhoto

 

Mani Gyenes:

 

4398788.jpg

 

4398789.jpg

 

4398790.jpg

 

4398792.jpg

 

4400314.jpg

 

4400316.jpg

 

4400317.jpg

 

 

Marcel Butuza:

 

4398694.jpg

 

4398698.jpg

 

4400265.jpg

 

 

Martin Freinademetz:

 

4398729.jpg

 

4400282.jpg

 

 

Francois Vulliet:

 

4396590.jpg

 

4398904.jpg

 

4398908.jpg

 

 

 

Acelasi viraj ... Despres:

4397473.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...