Sari la conținut

Transilvania Riders Turda


spartacus
 Share

Postări Recomandate

Am fost ieri sa vad locatia unde ne adunam...e superb...mult mai frumos decat Cheile Turzii.

Izolat, linistit, cu apa si lac, etc...

Va asteptam la aceasta intalnire, mai ales ca veti avea parte si de un pic de istorie, in cadrul concursului de motociclete istorice, care se va organiza exact asa cum a fost inainte (pana in anii '60). Nici motocicletele moderne nu stau, in cadrul concursului de viteza pe pista de sare. Cateva concerte ne vor distra, berea ne va ameti, iar aerul curat ne va limpezi gandurile B)

S-a investit multa energie si bani, deci speram sa inspiram incredere. De-ocamdata avem promisiuni de la cluburile din strainatate ca vor fi prezenti. Din Marea Britanie vin 100 de bikeri special sa vada si sa participe la concurs.

 

Iata cateva poze de la locatia unde se vor face concertele si unde se va campa (si :cheers: )

 

poze

post-10613-1150536599_thumb.jpg

post-10613-1150536660_thumb.jpg

post-10613-1150536768_thumb.jpg

post-10613-1150536851_thumb.jpg

post-10613-1150536912_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca in timpu asta( 23-24-25) e si intrunirea de la Brasov.......:cheers: Ar fi trebuit sa se organizeze tot in August la bv ca si anu trecut....B) asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca in timpu asta( 23-24-25) e si intrunirea de la Brasov.......:cheers: Ar fi trebuit sa se organizeze tot in August la bv ca si anu trecut....B) asta e

ne hotarasem la eceste date deja in iarna, si nu am putut modifica data, dupa ce am aflat si noi despre intalnirea din Brasov, fiindca avem o groaza de invitati din strainatate care nu pot veni an alte zile, (au si ei programul lor).

Oricum, intalnirea din Brasov are specificul ei si a noastra are alt specific, asa ca nu ne furam unul altuia participantii... se vor gasi destui motoristi care vor sa guste un pic de istorie si vor sa aiba parte de ceva diferit, fata de intalnirile clasice care se organizeaza la noi in tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea est-europeana a motocicletelor istorice - 2006 isi propune sa fie un eveniment anual care sa adune posesorii de motociclete "comuniste" sa le dea ocazia participarii la curse pe strazile orasului Turda, pe pista de sare de la lacurile sarate Durgau si in campusul din Cheile Turului

Banuiesc ca este vorba de acelasi eveniment :cheers:

 

din cadrul concursului de viteza pe pista de sare

B) 4 real?

Cat de lunga e pista asta?

 

Puteati sa anuntati mai repede, ca multi si-au facut plan sa mearga la INTRUNIRE la Brasov, dar EVENIMENTUL asta nu merita ratat. :P

Ps. Pe http://www.riders.transylvania.bz se vad doar hieroglife!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi..? un raspuns? as vrea sa ma duc maine... dar nu scrie nimic din ce m-ar interesa pe mine.. care nu am motor? Deci..... intrare? bere? etc... :lol: :cheers:

intrare: nu stiu 100 sau 150 mii, berea la fel ca oriunde, si mici iar la fel

 

imi pare rau ca nu pot sa va raspund ceva concret...dar stiu ca va fi accesibil tuturor

 

locatia: la iesire din Turda spre Cluj-N, este satul Copaceni. acolo intrati in sat si tot inainte pana dati de intalnire. simplu.

oricum, orasul este plin de indicatoare din placaj pe3 care scrie directia pe care tre s-o urmati

drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din Turda se face drumul spre Cluj cu 4 benzi,

dupa prima curba o luati pe straduta care se face la stanga si de acolo tot inainte paba dati de intalnire.

 

Daca se vinedinspre Cluj: dupa intrarea in Copaceni se face pe a 2-a starda la dreapta si de acolo tot inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din Turda se face drumul spre Cluj cu 4 benzi,

dupa prima curba o luati pe straduta care se face la stanga si de acolo tot inainte paba dati de intalnire.

 

Daca se vinedinspre Cluj: dupa intrarea in Copaceni se face pe a 2-a starda la dreapta si de acolo tot inainte.

Ne vedem acolo :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem acolo :lol:

:crack: Am ajuns acasa... A fost super, mie una mi-a placut mai mult ca la Valea Ierii... am fost putini dar buni, bere foarte ieftina.. din pacate pt memoria mea.. :cheers: :cheers:. Ce pot spune? Nota 10 si sa ne vedem si la anu'. pe viitor voi pune poze de la intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beeeton!

 

Asta da oameni! M-am simtit excelent.

 

Parada+ concursuri super fain :cheers: Am impuscat o gramada de oameni :lol:

 

 

Astept pozeeee, o sa pun si eu zilele astea..

 

 

 

 

 

 

 

 

PS Cine dracu a pus pietrele(stancile) acolo, ca sa dau cu capul de ele??? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai oameni buni...va multumesc ca ati participat!

 

Parerea mea e ca a fost superb, a iesit totul asa cum am planuit. Fiind pentru prima data ca am organizat ceva de genul acesta eu zic ca a iesit perfect. Toata lumea cu care am vorbit s-au aratat multumiti, toti englezii care au fost au zis ca vor veni cu siguranta si anul viitor si ii vor provoca si pe nemti sa participe. La fel au reactionat si concetatenii nostrii. Sincer sa fiu am fost un pic cam sceptic inainte dar uite ca totul a iesit bine.

 

Nu am fost multi dar ne-am simtit bine. Important era ca cei care vor veni sa se simta bine si nu sa fim cat mai multi. De aceea am incercat sa umplem timpul cu tot felul de programe faine.

 

In mare stiti programul care a fost. Vreau sa multumesc pe aceasta cale formatiei Nord, din Baia-Mare care ne-a surpins prin calitatea muzicii. Au cantat superb, si mult timp. Cu siguranta ii vom invita si anul viitor si ii vom pune sambata, ca toti sa-i auda, pentru ca merita...

 

mai revin asupra comentarului...

si am sa pun poze, pentru cei care nu au avut parte si nici la televizor nu au vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: super tare intrunirea :cheers:...m-am simtit ok :lol: si nu imi pare rau ca nu am mai ajuns la bv.

pacat ca nu au fost si tipe sa se dezbrace :)...asta asteptau baietii pe acolo :crack:

per total ...felicitari :) o prima intrunire reusita,mai ales parada si concursurile :crack:

 

p.s:robi daca il gasesti pe ala care a pus pietrele zi si mie...ca am mai descoperit niste vanatai :laugh:

Editat de Hekate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...