Sari la conținut

vand M72


m72story
 Share

Postări Recomandate

Salut ,

 

am un M72 la care nu pot sa va pot oferi in privinta actelor decat o factura pentru cadru si motor, in rest motocicleta am inceput sa o reconditionez insa nu am terminat din lipsa banilor, ar avea nevoie de carburatoare noi si platoul de platina, motorul are toti rulmentii noi iar setul motor este si el nou si culmea si original, grupul are si el toti rulmentii noi si pinioanele sunt perfecte, cutia de viteze nu am desfacut-o niciodata am si carburatoarele vechi insa au un joc in subare excesiv .

Ghidonul montat pe motor nu este original insa il am si pe acela cu tot cu comenzile originale si ele

aripa fata dupa cum va dati seama nu este originala insa o am si pe aceea, tobele lipsesc cu desavarsire .

Pretul pe care il vreau este de 800 de euro insa negociem, mai ams i multe alte piese care le pot da odata cu motorul, un atas de DNEPR, o tractiune de MT16 pentru atas cat si o gramada de piese de M (cutie, grup furca, cadru, aripi sei) insa acestea in functie de disponibilitatea cumparatorului

Astept eventualele oferte iar pe mine ma puteti contacta la 0724 558 495

Numai bine!

post-55500-1269197249_thumb.jpg

post-55500-1269197327_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde ai luat set motor original? ai poze cu el inainte de a fi montat?

 

de ce nu bagi poze cu toata fiarele?

 

 

Salut

motocicleta am strans-o surub cu surub nu am luat-o complecta, din pacate pentru noi tara asta a devenit exportatoare de muzee baietii smecheri cumparau motociclete vechi la pretul de fiare vechi si le carau afara in speranta ca vor face avere sau mai rau romanii le topeau, oricum dupa ce mi-au spart tiganii garajul si mi-au furat blocul motor pentru aluminiu mi-a adus un bun prieten un bloc motor din Prahova zicandu-mi ca mosul i-a zis ca ar avea setul nou, bineinteles ca mai auzisem povestea asta de inca cateva zeci de ori insa mare mi-a fost mirarea cand desfacandu-l am gasit nu numai pistoane si segmenti noi da mosul nici nu s-a obosit sa le curete de ceara ramasa de la ambalare.

in cazul in care mai ai inca dubii, uite eu iti desfac blocul motor si daca sunt noi imi dai pe motocicleta 1000 de euro considerand ca surplusul este pentru neincredere, ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturora

la indemnul unui bun prieten am hotarat sa vand piesele care le am in plus in acest fel poate am sa reusesc sa salvez vanzarea montrului asadar iata piesele care le am spre vanzare, deocamdata poze nu pot face insa am sa incerc sa descriu pe indelete starea lor

- amortizoarele spate stanga si dreapta noi si cromate, sunt de CJ750 - 300

- doua roti la care s-au sudat placbanduri pe langa spite 100

- sa fata si spate -250

- grupul spate demontat (pinioanele sunt bune)200

- rezervor (are o lovitura in stanga fata)- 150

- cilindrii cu supape si pistoane(pistoanele au functionat in cilindrii insa stiu ca sunt de Ford)- 350

- cutie de viteze (are taiata bucata in care se monteaza filtrul de aer )-300

- furca fata 350

- grupul MT16 de la atas cu tot cu bascula - 200

- mai am un motor demontat de DNEPR (ambielaj , arbore la cota 0, pistoane noi Rusia , cuzineti reparatie cotele 0, 1, 2 noi, sase cilindrii, axa cu came

Mesaj completat

Salut tuturora

la indemnul unui bun prieten am hotarat sa vand piesele care le am in plus in acest fel poate am sa reusesc sa salvez vanzarea montrului asadar iata piesele care le am spre vanzare, deocamdata poze nu pot face insa am sa incerc sa descriu pe indelete starea lor

- amortizoarele spate stanga si dreapta noi si cromate, sunt de CJ750 - 300

- doua roti la care s-au sudat placbanduri pe langa spite 100

- sa fata si spate -250

- grupul spate demontat (pinioanele sunt bune)200

- rezervor (are o lovitura in stanga fata)- 150

- cilindrii cu supape si pistoane(pistoanele au functionat in cilindrii insa stiu ca sunt de Ford)- 350

- cutie de viteze (are taiata bucata in care se monteaza filtrul de aer )-300

- furca fata 350

- grupul MT16 de la atas cu tot cu bascula - 200

- mai am un motor demontat de DNEPR (ambielaj , arbore la cota 0, pistoane noi Rusia , cuzineti reparatie cotele 0, 1, 2 noi, sase cilindrii, axa cu came

post-55500-1269431197_thumb.jpg

post-55500-1269431223_thumb.jpg

post-55500-1269431236_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa il ierte cineva acolo sus pe animalul care a sudat fiarele alea... Ca eu nu pot... :cheers:

Taranisme, Rotile, oricum nu o sa le vinda asa cum arata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUAMNE FERESTE de asemenea roti Pedrosule! ha ha ha, asa ceva nici nu mi-as fi imaginat vreodata ! ;) ;)

Hai urmeaza Drobu , :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai urmeaza Drobu , :cheers:

...eu incercam sa reconstitui procesele mentale ale personajului care a infaptuit lucrarea....si patinez...

Poate nu stia ca spitele se pot strange....poate , intamplator s-a nimerit sa aiba niste platbanda rosie in bucatarie...poate nu a avut la indemana niste funduri de cuva de masina de spalat....

Cine stie!? Va ramane o enigma si o mirare! ;)

...vorba cuiva de mai sus: cel care le cumpara musai trebuie sa fie pe o minte cu creatorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am sa spun ca nu aveti dreptate, poate ca da, insa va pot spune cu siguranta ca am gasit rotile in Sibiu si am fost mai mult decat incantat de faptul ca nu le lipsea ceva incat nu ma mai interesa ce mai avea in plus cautam roti de M de juma de an si nici-o urma, dupa cum v-am spus sunt cam rare piesele astea pe meleaguri mioritice au mai ramas cateva, poate prea putine si alea au handicapuri serioase insa nu uitati sunt motociclisti care trsforma motociclete in fiare vechi si altii care fac din fiare vechi motociclete

Mesaj completat

da, se pare ca nu e nimeni interesat de piese asadar revenim la varianta initiala de a -l da pe dansul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...