Sari la conținut

MOTO THURSDAY


rookie22
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

VIDEO DE LA EDITIA 3 AICI

 

MAKA...nu te dezminti ! Din ce in ce mai profesional, nota 10+.....fereste-te de televiziuni sa nu te ,,pierdem'' :love: de cameraman

 

Nu am putut sa nu remarc gestul destul de riscant, dar totusi FRUMOS al colegilor de la MC TRUST care au ,,tinut '' giratoriul la Intim la trecerea coloanei.

 

Tibi....ce-i drept, nu ai circulat deloc intr-o roata :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, in sfarsit am ajuns si eu la MOTO THURSDAY dupa ce am lipsit la primele 2 editii si Kato m-a si luat la rost :love:, m-am bucurat sa vad ca merge treaba, dar am observat ca lumea nu cunoaste traseul cu exactitate asa ca am sa il scriu eu aici, orice completare sau schimbare de comun acord este binevenita: plecarea din parcarea Kaufland se pleaca spre SENSUL GIRATORIU DE LA INTIM spre UTA-LEBADA-FORTUNA apoi intoarcere dupa calea ferata in SENSUL GIRATORIU, inapoi spre FORTUNA-LEBADA-UTA-GARA-PODGORIA-spre TEATRU, se intoarce DUPA TEATRU-PRIMARIE-PODGORIA-SALA POLIVALENTA spre MICALACA PE LANGA POD-BILLA-GEMI CENTER(daca nu ma insel)-PESTE POD-SENS GIRATORIU SPRE PATINOAR, OPRIREA FIIND CHIAR LANGA PATINOAR PE PARTEA STANGA LA CEVA TERASA...Pile de a lu Kato :love:

Acum oprirea la acea terasa nu este obligatorie poate cuiva nu ii place sau vreo2-3 sau mai mult vor in alta parte nu este nici o problema, fiecare merge unde ii place si unde considera ideea este ca pe traseu sa fim uniti, dupa aceea putem sa luam cu asalt mai multe baruri din arad fiecare dupa plac, la port artur, joyce, flex, nerv...

Acum vazand ca merge cat de cat treaba, pe viitor daca ne vom pune de acord, poate vom putea face cateva flyere pe care sa le impartim ori in parcare la Kaufland ori la semafor clorlalti participanti la trafic. Flyere de genul:

 

Stiati ca o motocicleta care se deplaseaza pe sosea pare a fi o masina foarte departe care se apropie foarte incet cind in realitate este foarte aproape si se apropie foarte repede? Cind va asigurati la patrunderea pe un drum cu prioritate, asigurati-va ca masina din departare nu este o motocicleta foarte aproape.

 

Stiati ca motorul unei motociclete are performantele optime la turatii intre 8000 si 11000 ture pe minut in timp ce motorul unei masini chiar sportive intre 4000 si 7000? Cind estimati viteza unui vehicol aveti grija sa nu o confundatii cu turatia motorului acelui vehicol."

 

Stiati ca o motocicleta nu lasa urme de frinare clarificatoare? Roata spate a unei motociclete este responsabila pentru cel mult 20% din puterea de frinare iar roata fata odata blocata, pentru a produce o urma de frinare, duce automat la rasturnarea motocicletei."

 

Stiati ca x% din accidentele grave in care sint implicati motociclisti se datoreaza neacordarii de prioritate din cauza asigurarii deficitare a conducatorilor de autovehicule cu 4 roti?"

 

"Stiati ca x% din acidentele produse de soferi sint datorate consumului de alcool fata de doar 0.00x% din accidentele moto produse de motociclisti care au consumat astfel de substante?"

 

Stiati ca atunci cind faceti loc unui motociclist in trafic sa treaca printre masini el va multumeste mereu dar din cauza castii nu il auziti? De multe ori veti putea observa o scurta inclinare a capului."

 

"Stiati ca zgomotul pe care il produce un motociclist in trafic prin accelerarea scurta a motorului cind doreste sa va atraga atentia este, chiar asa cum simtiti, similar cu maraitul/latratul unui caine? Motivele sint ca la fel ca un caine care nu poate vorbi dar doreste sa va atraga atentia cu ce poate, motociclistul are o casca care ii acopera chipul nepermitindu-i sa vorbeasca iar mainile ii sint "prinse" de ghidon nepermitindu-i sa gesticuleze... singura solutie care ii ramine este sa "maraie/latre" din motor."

 

Si altele... insotite de poze frumoase cu motociclete/motociclisti si... motocicliste. (idei preluate de pe MOTO THURSDAY Bucuresti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vazand ca merge cat de cat treaba, pe viitor daca ne vom pune de acord, poate vom putea face cateva flyere pe care sa le impartim ori in parcare la Kaufland ori la semafor clorlalti participanti la trafic. Flyere de genul:

...

Si altele... insotite de poze frumoase cu motociclete/motociclisti si... motocicliste. (idei preluate de pe MOTO THURSDAY Bucuresti)

 

.... mersi... :love:

Daca ne intelegem, in legatura cu flyerele, pot sa va ajut cu tiparirea lor,.. am cunostinte in lumea tipografilor... cred ca pot sa rezolv fara bani... eu zic sa fie de marimea A5.. se ocupa cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto ideea rookie22...mi-au placut textele si tin sa te felicit pt. imaginatie.

Pe langa textele astea as sugera sa folosim si ceva material mai dur inspirat eventual din campaniile video din strainatate, unde sincer mesajul iti intra pana in oase. E adevarat ca mesajul transmis pe cale audio/video are o influenta mai puternica decat niste flyere, dar putem sa transpunem mesajul in text+imagine.

Editat de Picasso_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele mele de azi 22.Apr.2010 , se pot download`a de AICI - http://dl.transfer.ro/Moto_Thursday___22.A...3apr-236391.rar

 

Slide-uri , maine ...

Mesaj completat

Si cine vrea doar sa vada pozele , fara download ... AICI pe PICASA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain..felicitari...

 

sper ca pe joia viitoare sa fiu si eu prezent si altii din gasca de VITEZANE :rolleyes:)

am sa ma intrebuintzez putin sa ii adun :laugh:

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain..felicitari...

 

sper ca pe joia viitoare sa fiu si eu prezent si altii din gasca de VITEZANE :rolleyes: )

am sa ma intrebuintzez putin sa ii adun :laugh:

 

Bafta

Pai Sergiule si restul gastii,ce mai asteptati? De s-ar aduna odata toata suflarea motociclistica din Arad. Macar o data pe saptamana. Fiti bineveniti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, baieti si fete :rolleyes:

Sunteti tari. Keep up the good work.

 

Cum reactioneaza automobilistii si pietonii cand vad "coloana" de plimbareti? Ma rog, daca exista vreo reactie vizibila... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum reactioneaza automobilistii si pietonii cand vad "coloana" de plimbareti? Ma rog, daca exista vreo reactie vizibila... :rolleyes:

Exista

Unii dau marunt din buze, altii incearca sa se strecoare printre noi fara sa semnalizeze

Cei care semnalizeaza sunt lasati sa treaca, desigur, si ne si multumesc

Respectam pentru a fi respectati la randul nostru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista

Unii dau marunt din buze, altii incearca sa se strecoare printre noi fara sa semnalizeze

Cei care semnalizeaza sunt lasati sa treaca, desigur, si ne si multumesc

Respectam pentru a fi respectati la randul nostru

 

Continua:

... altii zambesc si ne saluta, copii sunt entuziasmati, multi ne claxoneza inapoi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...