Sari la conținut

Dispozitiv De Vorbit Cu Pasagerul


Postări Recomandate

deci vreau ca atunci cand merg sa pot comunica cu pasagerul fara sa fie nevoie sa incetinez si sa intorc capul si apoi sa tip ca sa ma fac auzit; am inteles ca ar exista dar eu am cautat si nu am gasit , ma refer la ceva de genu 2 handsfreeuri care arputea fi legate unu de altu printr-un dispozitiv care sa contina o baterie de la care sa se alimenteze si gata, cu toate ca am auzit ca ar fi ceva care nu are nevoie de alimentare prin nustiu ce furtunas sau ceva de genu asta, forte subtire si care nu ar incomoda.

Am vazut cred ca la Honda Goldwing este ceva din fabricatie care permite comunicarea cu pasagerul dar nu sunt sigur in totalitate.

 

Stie cineva despre ce aberez eu aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci vreau ca atunci cand merg sa pot comunica cu pasagerul fara sa fie nevoie sa incetinez si sa intorc capul si apoi sa tip ca sa ma fac auzit; am inteles ca ar exista dar eu am cautat si nu am gasit , ma refer la ceva de genu 2 handsfreeuri care arputea fi legate unu de altu printr-un dispozitiv care sa contina o baterie de la care sa se alimenteze si gata, cu toate ca am auzit ca ar fi ceva care nu are nevoie de alimentare prin nustiu ce furtunas sau ceva de genu asta, forte subtire si care nu ar incomoda.

Am vazut cred ca la Honda Goldwing este ceva din fabricatie care permite comunicarea cu pasagerul dar nu sunt sigur in totalitate.

 

Stie cineva despre ce aberez eu aici?

 

 

este la louis si nu este foarte scump.este un dispozitiv foarte simplu.iti da doua casti cu microfon legate la o chestie mica ca un wolkman.cele doua casti se conecteaza la acel aparat si poti comunica simplu.cam asa arata si e foarte ieftin

post-8637-1150735979_thumb.jpg

Editat de Kiki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cod produs Louis: 20018110 (dai cautare pe Louis.de, la Produktsuche nach Stichwort/Artikelnr.). Este cel de care spunea Kiki, costa 19.95 Euro si in sectiunea vanzari casti si accesorii de pe acest forum sunt destui care aduc de la Louis la comanda.

Asta e varianta ieftina, ca mai exista una, tot la Louis: 10001270, dar costa 99.95 Euro

 

TIP: daca nu te descurci in germana, exista o unealta super la http://translate.google.com/translate_t

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un sistem f destept care merge fara bacterii si fara multe fite si fara sa il incarci si fara paraziti. Pe principiul tuburilor cu care ne jucam cand eram copii ca sa vb dintr-o camera in alta: doua tuburi, cate un microfon si o urechelnita care se baga in ureche :cheers:

Microfonul (adica un capat al unui tub) corespunde cu urechea pasagerului si invers. Mie mi l-a adus cineva din franta... Trebuie sa se gaseasca si pe louis. Tipul de la magazinul de unde l-am luat spunea ca e cel mai bun sistem (desi avea si d-alea de 150E profesionale) pentru ca nu ai paraziti pe el. Merge f bine pana pe la 100 km/h Apoi trebuie sa vb mai tare... dar asta depinde si de motor. A costat cam 30E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa-mi iau si eu dar am ajuns la concluzia ca e mai bine solo pe motor :cheers: Mai inteleg sa poti vorbi cu motociclistii din gasca dar chiar cu pasagerul?daca te face sa razi in curba?sau sa vorbeasca cand tu faci ceva riscand si iti pierzi concentrarea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai lasehr dispozitiv e un intercom/hentzfri dintealbastru din-ala integrat in casca. Nolan are, Schuberth are, BMW are (dat fiind ca o mare parte din castile lor sunt facute de Schuberth, no surprises here) si parca si Vemar a scos recent ceva asemanator. Nu mai ai probleme cu matzaraia si/sau parazitii; in plus poti asculta muzica (daca telefonul are MP3 player)/vorbi la telefon/folosi GPS-ul (daca ai pachet de upgrade pentru telefon) foarte usor/simplu.

 

E adevarat ca astea-ti lasa o gaura considerabila in portofel, mai ales deoarece trebuie sa iei doua sisteme identice pentru a beneficia de functia intercom.

 

post-6741-1150754030_thumb.jpg Doua Nolan N102-uri cu N-Com Bluetooth instalat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un sistem f destept care merge fara bacterii si fara multe fite si fara sa il incarci si fara paraziti. Pe principiul tuburilor cu care ne jucam cand eram copii ca sa vb dintr-o camera in alta: doua tuburi, cate un microfon si o urechelnita care se baga in ureche :cheers:

Microfonul (adica un capat al unui tub) corespunde cu urechea pasagerului si invers. Mie mi l-a adus cineva din franta... Trebuie sa se gaseasca si pe louis. Tipul de la magazinul de unde l-am luat spunea ca e cel mai bun sistem (desi avea si d-alea de 150E profesionale) pentru ca nu ai paraziti pe el. Merge f bine pana pe la 100 km/h Apoi trebuie sa vb mai tare... dar asta depinde si de motor. A costat cam 30E

ceva de genu asta am auzit si eu ca ar fi cel mai bun, dane mai multe detalii te rog, eventual un producator, daca nu o adresa de net unde sa il gasim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...