Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu mai astept si peste 2 ani mi-l iau pe ala de 1600 cmc :burnout: ..."c-asa-i in tenis"

eu la majoritatea miarelor nu le vad rostul ..mai ales in oras la modul de folosinta day by day ...a,uitasem sunt mai fiabile

aa, si mai uitasem sa zic ca avem si drumuri bune pline de oameni atenti :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, mi-am bulit ambreiajul la SRADul meu si as vrea sa stiu voi de unde va luati piesele(care aveti SRAD)

Pai aici nu te pot ajuta vad ca esti din constantza si pe aici se cumpara piese din ungaria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un GSX-R750 din '94 si l-am cumparat de 2 luni si de 1 luna e pe butuci...nu-i mai dau de cap si nici nu am mecanici de motoare prin zona sa ma ajute......daca e cineva pe aici si stie ceva mecanica si ma poate ajuta.....electro1983 e id-ul meu de mess.

Daca e cineva din judetul Hunedoara si e mecanica .....eu sunt din Geoagiu si as avea mare nevoie de ajutor. Momentan motorul e de vanzare, dar pana nu reusesc sa-i dau de cap n-am cum sa-l vand asa ca HELP!!!!!!! :(

post-39134-1216042390_thumb.jpg

Editat de firefightersm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare, voi sigur tre' sa stiti. Din ce an s-au facut motoarele cu injectie (la Gsx r bineinteles) ..merci frumos

 

 

1999

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super. Acum eu as mai fi avut o intrebare dar nu stiu daca isi are rostul pe topicul asta :baldy: , sunt incepator si am stat mult sa ma gandesc ce sa mi iau intre cbr600f din 99 2000, si gsx r 600(acelasi an). Stiu ca honda e touring si gsx r ul e super sport, tocmai de asta m am gandit la honda, ca ar fi mai potrivita pt inceput, dar din cauza faputului ca nu prea am gasit unde am cautat eu si am vazut ca sunt si mai scumpe..am zis ca nu merita honda. Iar legat de faptul ca sunt incepator si vreau SS de 600, imi place sa cred ca sunt cu capul pe umeri (cat de cat) si ca n o sa se puna problema de acte de teribilism (am 25 de ani..ca poate se intreaba cineva lol)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1999

:baldy: ai facut un fel de medie..

defapt in 1998 s-a introdus injectia pentru GSX-R750

si deabia in 2001 pentru GSX-R600

 

tineam sa spun asta pt. ca pe el il intereseaza GSX-R600 din 99-2000 care nu are injectie..

Editat de death_rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, spune-ti-mi si mie ce cauciucuri imi recomandati pentru mers normal pe strada, in oras. unele moi se uzeaza repede si daca merg incet? am un gsxr 600 din 2001. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, spune-ti-mi si mie ce cauciucuri imi recomandati pentru mers normal pe strada, in oras. unele moi se uzeaza repede si daca merg incet? am un gsxr 600 din 2001. :baldy:

cauciucuri care te tzin pe tine dpdv al bistari;or di buzunar.........metzeler roadatack ce pot sa izti recomanad tzin destul de bine si nu au pretz foarte mare

 

Super. Acum eu as mai fi avut o intrebare dar nu stiu daca isi are rostul pe topicul asta :blink: , sunt incepator si am stat mult sa ma gandesc ce sa mi iau intre cbr600f din 99 2000, si gsx r 600(acelasi an). Stiu ca honda e touring si gsx r ul e super sport, tocmai de asta m am gandit la honda, ca ar fi mai potrivita pt inceput, dar din cauza faputului ca nu prea am gasit unde am cautat eu si am vazut ca sunt si mai scumpe..am zis ca nu merita honda. Iar legat de faptul ca sunt incepator si vreau SS de 600, imi place sa cred ca sunt cu capul pe umeri (cat de cat) si ca n o sa se puna problema de acte de teribilism (am 25 de ani..ca poate se intreaba cineva lol)

Alegerea motorului tzine de tine.Intradevar este diferentza si la pozitzia ta in sa dar si la performantzele motocicletei.Dar alegerea ta depinde mult si de stilul tau de condus.Ai cerut un sfat eu mi-am spus parerea gsx-r defenetly gsx-r.A da si ia 99 ca este s-rad si vei simtzi asta pe la 11000 de ture in sus prietenii stiu de ce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauciucuri care te tzin pe tine dpdv al bistari;or di buzunar.........metzeler roadatack ce pot sa izti recomanad tzin destul de bine si nu au pretz foarte mare

 

 

Alegerea motorului tzine de tine.Intradevar este diferentza si la pozitzia ta in sa dar si la performantzele motocicletei.Dar alegerea ta depinde mult si de stilul tau de condus.Ai cerut un sfat eu mi-am spus parerea gsx-r defenetly gsx-r.A da si ia 99 ca este s-rad si vei simtzi asta pe la 11000 de ture in sus prietenii stiu de ce

Toate modelele de GSX-R din 1996 incoa` au SRAD... :kiss: nu mai induceti lumea in eroare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate modelele de GSX-R din 1996 incoa` au SRAD... :kiss: nu mai induceti lumea in eroare..

Pai da daca nu ai fi fost asa destept mureai.......poate era stou dar nah cum puteai sa itzi dai tu seama cand nu am pus ghilimele sau poatye am eu unul de vanzare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ce modificari are Gsx-R ul de 600 (125cp), fata de GSR ul de 600 (98cp) avand acelasi motor?Este numai modificarea din soft?

Ma bate gandul sa imi duc GSR ul la 125cp si vreau sa stiu ce balamuc ma asteapta si daca merita.

10x :crack:

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ce modificari are Gsx-R ul de 600 (125cp), fata de GSR ul de 600 (98cp) avand acelasi motor?Este numai modificarea din soft?

Ma bate gandul sa imi duc GSR ul la 125cp si vreau sa stiu ce balamuc ma asteapta si daca merita.

10x :crack:

Deci daca un 600 are 125 de cai io-l mananc asa cum e.....iara din 98 nu potzi sa faci 350 numai cu soft....asta asa ca si idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca are din fabrica cam 115

si cu micile modificari care le are al meu

( ne imaginam cazul gainii sferice, aflata in vid )

ar ajunge pe la 123.5

ai scapat fara sa mananci motorul !

da probabil am scapat dar si daca are 123.5 si atunci il mananc tot cu tine....daca i-ai pus o tzeava sport asta nu inseamna ca ai 10 cai in plus.......115?din ce an ii ala care ii al tau.....mai oameni buni asa aruncatzi cu cai putere ca si becali cu euroii hahalelelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu un K2 MoviStar de 600 cu full arow, power commander si KN, cred ca are vreo 135 de cai acum. Stie careva unde gasesc si eu setarile stock pentru amortizoare? aveti vreunul dintre voi manual? eu nu am si le-am dereglat rau de tot.

 

Asta e mashinutza:

 

DSCN0070.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma indoiesc sa fie doar din soft ... astia baga multi bani ptr. cativa caluti in plus. Totusi 98>125, e o diferenta considerabila, zic eu.

 

modelul care ai vazut tu ca are 98 cp la aceasi capacitate , e din cauza ca nemti au o taxa la motocicletele peste 100 de cp , si deaia sunt limitate la 98 cp pana cand se face verificarea aia , dupa care majoritatea si le delimiteaza.. :unsure:

 

 

 

asta tot pe aici pe undeva am citito. .

 

 

Numai bine ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da probabil am scapat dar si daca are 123.5 si atunci il mananc tot cu tine....daca i-ai pus o tzeava sport asta nu inseamna ca ai 10 cai in plus.......115?din ce an ii ala care ii al tau.....mai oameni buni asa aruncatzi cu cai putere ca si becali cu euroii hahalelelor

 

exact ca movistaru de mai sus full arrow , kn, etc,

doar ca eu am adaugat daor 7% la cei 115 care-i da fabrica.

si asa cum am spus :

SE CONSIDERA CAZUL IDEAL CU GAINA SFERICA AFLATA IN VID

 

si pana la urma chiar daca ash fii avut 300 de cai, la ce bun ,

daca io folosesc poate doar 25 % din ei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...