Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

@vaduva88, de ce vrei neaparat GSX-R?

In general japonezele sunt fiabile, dar:

Din pct. meu de vedere, mobrele sport, cu cat sunt mai vechi, cu atat sunt mai proaste. Nu este o regula, evident, dar daca o gandim logic, genul asta de motocicleta este condus de oameni nu tocmai "linistiti cu duhul" :lol:

Verifici cadrul, discurile de frana, furtunasele de frana, furca ... si lista poate continua.

 

Total gresit. Astfel de gandire nu trebuie sa existe. Iti pot arata motociclete de acum 10 ani care merg si arata mai bine decat unele actuale. La motociclete este vorba pe linga altele si de gust! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai vaduva.. sti care este diferenta intre aproape toti care postam aici si tine ? Spun eu .. este ca o mare parte din noi am stors kile de puroi din fund de la atata mers pe mobra vara pe caldura, am trait la limita limetelor senzatii extreme, intrea viata si moarte si nu spun asta sa ma cacao pe mine. Tu vorbesti din auzite si din ce spun anumite persoane pe forum, in schimb majoritaea adultilor care mai intra aici si scriu una alta si care au cativa ani de mers pe mobra nu cred ca sunt de ignorat, nu trebuie sa ai o atitudine razboinica atunci cand cineva i-ti spune ce crede el despre problema ridicata Kawasakiman a avut o atitudine de tatic grijuliu si nu a gresit deloc, omul a zis exact ce se intampla.

Daca ai sta de vorba cu un motociclist desta de sezon cu o zi inainte sa apara la pro tv lipit de stalp, spune exact asa: acceleratia este in mana mea, stiu eu ce fac, am mai mers pe 7 scutere etc" si el unde prinde drum drept se da pe o roata avand mobra de 3 zile.

Nu vreau sa par usa de biserica.. ca si eu sunt dement..

Daca esti atat de sigur pe tine si te sti cat esti de stapan pe situatie , si visezi ziua si noaptea motocicleta, la servici motocicleta, inseamna ca trebuie sa-ti cumperi, ca esti motociclist, si nu mai cere pareri in stanga dreapta ca nu stie nimeni temperamentul tau mai bine decat tine. Poate ai talent cu carul, poate 600 este prea mica nu stiu, ce am scris eu referotor la vitezane este adresat unui om simplu cu minime cunostinte moto si cu o gandire medie si care vrea sa ajunga acasa intreg, nu.. sa faca ultimul dus din viata lui, sa vada pentru ultim data casa, copilasul etc, in rest este simplu.. ajunge la morga spitalului intins pe jos lg alte cadavre, puse in linie (am vazut ) pentru simplu fapt ca ... a crezut el ca... stie.. sa faca cac..ul praf, si eu incep sa ma simt prost cand incerc sa explic un lucru prin care am trecut, nu am cum sa ex. pentru ca in general motociclistii sunt incapatanati chiar si aia fara motor, cica stiu ei... si crede-ma ca nu stiu nimic.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total gresit. Astfel de gandire nu trebuie sa existe. Iti pot arata motociclete de acum 10 ani care merg si arata mai bine decat unele actuale. La motociclete este vorba pe linga altele si de gust! :lol:

 

Trebuia tu sa te aprinzi :))))) Nu generalizam. Sunt si exceptii care confirma regula.

Iar te-ai certat cu fumeia? :) eu, da!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frateeeee nu are lumea somn !!! Si eu care credeam ca sunt singur in toata romania pe motociclism!!! asa baieti sa mergem pe recuperare cand cbr-isti dorm bustean.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma opresc aici ca nu are rost sa ma contrazic. Tot ce spune omul e luat ca o insulta la adresa experientei voastre. Nu zic ca nu am ambitii mari, dar si voi aveti impresia ca toti care isi iau gixxer il iau pentru agatzat in fata liceului. Mai sunt si altii care nu iau o mobra ca sa se dea in figuri, sau pentru ca alta metoda de sinucidere nu gaseau. Si chiar ai dreptate... toata ziua visez sa vina dreacu data de 15 sa imi cumpar mobra aia. Si nu exagerati mai ca nu am zis ca sunt superman, doar ca nah asta s-a nimerit sa-mi placa. Ce drak sa-i faci. O cumpar. Eu te intrebasem de mecanica si mersi de ajutor. Sa fiu sincer am si printat postul tau.

Numai bine!!!

Mesaj completat

alladin chiar vorbeai serios cu asezatul bucilor in sea? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Expertul de mine nu este nevoie sa mearga cu ea sa vada dc este handicapata, sun profesionist moto cu grad de excelenta,

glumesc .. chiar este important ca tu sa te simti in centrul ei , nu a fost o gluma deloc.

Oricum trebuie sa fi constient ca este o motocicleta peste care au trecut anii, se fabrica cand ma certam cu fratemiu care sta la baie sa faca la..a.

Omul este prieten cu mine si cand el mergea pe motocicleta eu mergem pe bicicleta, deci intelegi ce vreau sa spun, un lucru nu uita.. ca incepator trebuie sa sti ca nu sti nimic, in rest totul vine de la sine asa gandesc eu mereu sa fiu cuminte.

motocicletele sunt frumoase cand nu sunt in miscare , ne uitam la ele etc , cand esti calare traiesti senzatia.. identica pe orice motocicleta din orice an.. este aceias senzatie.

Apropo eu ma culc ca voi sunteti dementi si ma bagati in spital bolnav de leucemie dc nu ma culc

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....poti sa ai 1000000 de km si sa schimbi 7 mobre ca daca nu te duce capu nu poti stapanii un motor de 600 si nici de 750 sau 1000.

 

 

 

crezi ca apuci sa schimbi 7 mobre si sa faci 1.000.000 Km daca esti prost si nu te duce capu ?? :lol:

 

omule cumpara ce vrei si date ca in Anglia treaba ta ....

 

 

ps. prea te superi asa aiurea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor.. stie cineva vreun popa cu motocicleta, adica sa mearga in sutana pe motor sau scuter macar, in bransa asta avem pe cineva..

Sau mai bine zis ce gen de motocicleta se potriveste unui popa? Eu cred ca enduro.

hai sa sabotam masina unui popa si trece m sa-l luam la ocazie , sunt curios cum ar sta ca pasger cu o casca openface cu cosoroc.

Daca stie cineva hai sa mergem pe la el la biserica sa vb una alta..

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor.. stie cineva vreun popa cu motocicleta, adica sa mearga in sutana pe motor sau scuter macar, in bransa asta avem pe cineva..

Sau mai bine zis ce gen de motocicleta se potriveste unui popa? Eu cred ca enduro.

hai sa sabotam masina unui popa si trece m sa-l luam la ocazie , sunt curios cum ar sta ca pasger cu o casca openface cu cosoroc.

Daca stie cineva hai sa mergem pe la el la biserica sa vb una alta..

 

Stiu eu un popa care are busa :) crezi ca ai merge pasager la el??? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu eu un popa care are busa :) crezi ca ai merge pasager la el??? :)

popa cu parohie sa fie.. nu desta care a terminat teologia, si sta in cluburi si se drgheaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

popa cu parohie sa fie.. nu desta care a terminat teologia, si sta in cluburi si se drgheaza.

 

stiu eu un popa avea vreo 50-60 ani , care a mers pe motorul unui prieten ca pasager pe un cbr (popa fiind echipat de slujba )

 

si asa a mers pe motor cam 1km (intarzia la slujba)

 

ps. drept rasplata a primit o sticla de vin (bun vin :) ) asa ca sa ne inpartasim si noi

 

pace voua :)

Editat de Wollt_Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie foarte mare ce scriem mai ales cand intram in discutie cu moderatorii sau admini, Eu spre ex am intrat in polemica (exagerata din partea mea ,dar pe buna dreptate) cu .... cineva si wrn a crescut degeaba de la 40 la 90 si nu am mai scris o jumate de an primind suspend, pana intr-un final cand un stimabil admin m-a descatusat. Visez sia azi sa dispara wrn-ul primit in plus. Oricum eu sunt recunoscator ca am primit a doua sansa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

:) Incepi sa te simti urmarit?

 

Sincer?......da :) deaia sunt artagos

Acum o sa fac o marturisire....F4i a fost prima optiune,insa tot ce am vazut ereau bubuite bine sau cereau prea multi bani pe ele,ca onda e cea mai cea(si le-au vandut anul urmator cu peste o mie de euro mai ieftin daca tot au tinut prosteste la pret cand nu a fost cazul)

Si uite asa am avut eu o revelatie si am cumparat gixx-u'

 

Mai stiu ca vreo doi colegi gsxr-isti mergeau la intalirile cbr-istilor.De fapt prima intalnire a ,,gastii' de aici au fost langa cea a ceberistilor....pe mine ma sunat delu insa nu am reusit sa ajung pentru ca la ora la care ei au ajuns acolo eu(inca) munceam

Aladine stai chill,nu ma sau altcineva de aici cu ravenitza ...noi stim ca gixxeru e cea mai tare vitezana iar raveniza cred ca si-a dat si ea seama de asta(mai tarziu).Deaia tot ne viziteaza topicul asta,alta iexplicatie nu gasesc

 

Vinde bre F-u ala si cumpara un gixxer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer?......da deaia sunt artagos

Acum o sa fac o marturisire....F4i a fost prima optiune,insa tot ce am vazut ereau bubuite bine sau cereau prea multi bani pe ele,ca onda e cea mai cea(si le-au vandut anul urmator cu peste o mie de euro mai ieftin daca tot au tinut prosteste la pret cand nu a fost cazul)

Si uite asa am avut eu o revelatie si am cumparat gixx-u'

 

Mai stiu ca vreo doi colegi gsxr-isti mergeau la intalirile cbr-istilor.De fapt prima intalnire a ,,gastii' de aici au fost langa cea a ceberistilor....pe mine ma sunat delu insa nu am reusit sa ajung pentru ca la ora la care ei au ajuns acolo eu(inca) munceam

Aladine stai chill,nu ma sau altcineva de aici cu ravenitza ...noi stim ca gixxeru e cea mai tare vitezana iar raveniza cred ca si-a dat si ea seama de asta(mai tarziu).Deaia tot ne viziteaza topicul asta,alta iexplicatie nu gasesc

 

Vinde bre F-u ala si cumpara un gixxer

Ma provoci sa-ti scriu de pe telefon :D

Intai de toate nu te mai simti urmarit, e datoria mea sa mai urmaresc topicuri (moderare), plus simpla informare.

 

Sa fim seriosi, voi n-ati fost in stare sa socializati face 2 face, nici macar 2 intalniri de gsxristi n-ati facut calumea...De exemplu noi CBRistii ne organizam si maine iesim la cafea/vin asa de iarna...

Daca vreti imi spuneti si va organizez si voua intalniri daca voi nu sunteti in stare :D Tre doar sa va duceti :)

 

Nu vand CBR-ul!!! da gixxerul sper sa-l testez la vara (daca ma lasa un prieten :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am scris sa ne intalnim... vedeti..! Acusica ne luam bobarnace in cap,

MOtivul pt care nu ne-am intalnit a fost ceva de genul ca daca ne intalnim mai multe gixeruri la o lalta creste alarmant nivelul seismologic in acea zona si le crapa casele oamenilor.

Ce face dependenta de forum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

 

Daca vreti imi spuneti si va organizez si voua intalniri daca voi nu sunteti in stare :D Tre doar sa va duceti :)

 

eu sunt de acord cu propunerea ta :) :D (sper sa nu ma injure baetii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fim seriosi, voi n-ati fost in stare sa socializati face 2 face, nici macar 2 intalniri de gsxristi n-ati facut calumea...

Daca vreti imi spuneti si va organizez si voua intalniri daca voi nu sunteti in stare :D Tre doar sa va duceti :)

Uhhhh, that's deep! :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uhhhh, that's deep! :)

1 stai deoparte la 1000 RR al tau, nu te amesteca suzele cu ondele ca iese hybrid pe biogaz :D

2 ... Tui ceapa caprii masii de treaba .... mai raivenitzo... da nu am facut si noi o intalnire de GIXXERISTI? al naibii sa fiu ca am venit cu cablu de ambreiaj de la mobra pe jumate taiat ... cu survolaj si cu Nyt?

iar mandibula cu masina de la munca - deja eram 4 - primii 4 ! :D

eeeiii tu mama masii de treaba anul asta ne punem pe intalniri ... clar :D

care lipseste ... am sa ii fur lantul de la mobra - si o sa va impingeti mobrele acasa

 

3 ionut nu mai fa gura mare - ca te-ai dat lovit la prima intalnire de gesicer - iar daca te fereste dumiezau` sa vii cu scuterul ma duc acasa imi iau masina si vin sa te calc

 

4 vineri - 4 februarie care lipseste careva din locatia X(gasim noi una) la ora 20 - il belesc de lant, clar?!!! (aladin nu ai nici o scuza ca esti din buzau... daca nu te prind eu ca anul trecut la sea wolfs la CT;

chelule daca ai srad nu te iarta nimeni tot gixx e)

 

 

5 promit solemn ca de acum vo iumbla dupa mine cu cheia de 24, patent si ciocanel - penrtu a demonta lanturi :)

 

 

@kidu ca citesti acum - iti rup picioarele daca nu vii

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne
1 stai deoparte la 1000 RR al tau, nu te amesteca suzele cu ondele ca iese hybrid pe biogaz :)

2 ... Tui ceapa caprii masii de treaba .... mai raivenitzo... da nu am facut si noi o intalnire de GIXXERISTI? al naibii sa fiu ca am venit cu cablu de ambreiaj de la mobra pe jumate taiat ... cu survolaj si cu Nyt?

iar mandibula cu masina de la munca - deja eram 4 - primii 4 ! :D

eeeiii tu mama masii de treaba anul asta ne punem pe intalniri ... clar :D

care lipseste ... am sa ii fur lantul de la mobra - si o sa va impingeti mobrele acasa

 

3 ionut nu mai fa gura mare - ca te-ai dat lovit la prima intalnire de gesicer - iar daca te fereste dumiezau` sa vii cu scuterul ma duc acasa imi iau masina si vin sa te calc

 

4 vineri - 4 februarie care lipseste careva din locatia X(gasim noi una) la ora 20 - il belesc de lant, clar?!!! (aladin nu ai nici o scuza ca esti din buzau... daca nu te prind eu ca anul trecut la sea wolfs la CT;

chelule daca ai srad nu te iarta nimeni tot gixx e)

 

 

5 promit solemn ca de acum vo iumbla dupa mine cu cheia de 24, patent si ciocanel - penrtu a demonta lanturi :)

 

 

@kidu ca citesti acum - iti rup picioarele daca nu vii

 

Eheee acu' am doua scutere,cu ala de 250cc as vrea sa merg la intalnirile cbr-istilor sa ii provoc la liniute...daca vin cu gixx-ul au pierdut din start

Trebe cheie de 34 pentru a demonta lantul de la mobra

 

Si nu m-am dat lovit bre' daca iti amintesti nu terminasem cand tu ereai acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...