Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Lume special pt gsxr-isti asiguare RCA pe 6luni 89ron -10%. doar persoane fizice.in functie de clasa bonus-malus e posibil sa ii coste chiar cu cativa lei mai putin :bigstar:

Detalii pe PM

la carpatica?

 

se pare ca da

dar si 10% discount e bine - iesiti la 80 pe juma e an

 

cilindreea la moto nu conteaza si la zzr si la gsx-r tot atat este daca a trecut de 50 cc e acelasi lucru - nu au grile separate

 

 

@saian - daca imi fac la tine asigurare acum dar sa inceapa sa fie valabila de prin aprilie / mai se poate?

post-42515-1298059130_thumb.jpg

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

saian vezi ca ti`am dat add pt o asigurare casco

 

 

Din pacate cu asigurare casco pentru motoare nu am cum sa va ajut :bigstar:

Nu sunt decat vreo 2-3 firme care asigura casco la motoare, dar conditiile sunt cel putin exagerate, preturile la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti nevoie de casco pt mobra,va dau nr-u unui baiat care face,exp la mine k4 600 278 euro pe an...eu zic ca e un pret bun!!!

 

Ce suma asigurata ai si ce fransize ca tare sunt curios? :bigstar: si la ce firma e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima de asigurare: 285 euro / an - 4 rate - fransiza 5% din Suma asigurata, minim 100Euro la Astra!e bine asa?? :bigstar:

mai bine :laugh:

 

dar 5% in caz de furt sau dauna totala,dauna partiala? cum adica minim 100E? poate sa iti ia mai mult de 100e?

ai asigurat si furtul total pt ca stiu ca furtul mobrei nu prea se asigura si daca se asigura aveai o fransiza mai mare,nu mai stiu cat...

:D sa traiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mane,nu sunt in domeniu...eu m-am interesat in mare asa,pt mine...sorry ca nu iti pot da mai multe informatii!!Te pun in legatura cu baiatu daca vrei....ma bag la somn ca abia am venit de la munca,o seara buna!!! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cilindreea nu conteaza la asigurare dar sincer altceva conteaza pt ca un prieten de-al meu si-a facut la un varadero 1000 asigurare si l-a costat 90 ro si am zis sa ma duc tot acolo ca deh..tot de 1000 am si eu k5-ul si ghici ce :bigstar:)) la mine 130, asa ca nu stiu exact pe ce criterii se fac si asigurarile astea.

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai facut "buba" in ultima vreme, esti cu "bulina neagra" intr-un sistem la care au acces TOTI asiguratorii si platesti in plus, pt ca s-a "dovedit" ca esti un risc. :bigstar:

 

mai adauga si de cand ai permis de conducere, daca lucrezi ca bugetar, sau esti somer... daca ai copii minori, etc

la unele companii nu conteaza, la altele da - cazul Asirom - la care conteaza daca esti somer sau nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cilindreea nu conteaza la asigurare dar sincer altceva conteaza pt ca un prieten de-al meu si-a facut la un varadero 1000 asigurare si l-a costat 90 ro si am zis sa ma duc tot acolo ca deh..tot de 1000 am si eu k5-ul si ghici ce :bigstar:)) la mine 130, asa ca nu stiu exact pe ce criterii se fac si asigurarile astea.

 

 

mai adauga si de cand ai permis de conducere, daca lucrezi ca bugetar, sau esti somer... daca ai copii minori, etc

la unele companii nu conteaza, la altele da - cazul Asirom - la care conteaza daca esti somer sau nu

 

 

Exact...cel mai usor puteti afla pretul unei asigurari prin a completa formularul cu toate aceste intrebari pe: http://www.rca-ieftin.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am avut nici un accident de curand(ultimii 3 ani), permis am din 2002(mai mult decat prietenul meu), am copil mic de 1 an.. plm.. dar nu vad exact in ce fel sunt relevante astea.

Principiile astea se aplica si afara in cazul asigurarilor. De ce? Simplu: te intreaba cate accidente ai avut in ultima vreme pentru a sti daca esti genul de client pagubos, de pe urma caruia ei au de pierdut bani prin sumele acordate in cazul unui accident. Apoi vor sa stie de cand ai permisul pentru ca, statistic vorbind, un incepator primii 2-3 ani cred, e predispus mai mult catre accidente decat o persoana cu peste 5 ani de experienta.

Apoi vor sa stie faza cu serviciul pentru ca sunt multi care sunt pierde-vara si profita de pe urma asigurarilor :bigstar:

In functie de toate astea se face nivelul de risc in care tu poti fi pentru asiguratori, si ti se face o oferta de pret :D

 

Si tot asa...intrebarile sunt facute in urma unor statistici ce vizeaza clasele de risc in pierderea unor sume pentru asiguratori :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten ,e in italia la munca, si mi-a spus sa ii scot moto la vanzare ,este un gsxr 600 k4 ,motocicleta arata exact ca noua ,nu are nici cea mai mica zgarietura ,tinuta in casa ,totul original ,vopsea originala nu a fost nici macar" scapata de pe cric" ,are doar 18mii km ,(a functionat doar in vacante) pretul e 3400 eur ,dar merita fiecare banut .pt informatii astept pm .voi revanii cu poze.

am revanit cu foto.

post-53013-1298115493_thumb.jpg

post-53013-1298115637_thumb.jpg

post-53013-1298115731_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da raven intele3g ce zici.. dar pe mine nu m-a intrebat nimeni nimic... si nici nu cred ca au cautat in vreun fel daca sunt pagubos sau nu... am si servici, nici accidente nu am avut etc si tot a fost mai mult de cat la varaderoul prietenului meu. oricum nu mai conteaza asta acum... noi sa fim sanatosi sa sa vina vara mai repede sa vad si eu ce stie k5-ul meu :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am revanit cu foto.

Rar vezi asa ceva, intradevar este impecabila.. face banii.

nu mai suport intoxicarea asta la care sunt partas an de an, vad in poza motorex spray de lant(cred), am luat si eu spray de uns lantu motorex si este "nimic ambalat foarte bine".. fata de motul este apa de ploaie. Am dat cu motorex si in 10 km zornaie lantul, cu motul fac 100km si incepe sa faca zgomot.

NU mai vreau sa fiu cobai si sa ascult minciunile comerciantului in multe cazuri posesor de moto, eu nu mai folosesc niciodata nimic in afara de motul, motul este numarul 1. (pentru mine), ieri i-am facut o mica revizie, verificat bujii, filtru aer, uns spalat sters, schimbat ulei ..motul desigur.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rar vezi asa ceva, intradevar este impecabila.. face banii.

nu mai suport intoxicarea asta la care sunt partas an de an, vad in poza motorex spray de lant(cred), am luat si eu spray de uns lantu motorex si este "nimic ambalat foarte bine".. fata de motul este apa de ploaie. Am dat cu motorex si in 10 km zornaie lantul, cu motul fac 100km si incepe sa faca zgomot.

NU mai vreau sa fiu cobai si sa ascult minciunile comerciantului in multe cazuri posesor de moto, eu nu mai folosesc niciodata nimic in afara de motul, motul este numarul 1. (pentru mine), ieri i-am facut o mica revizie, verificat bujii, filtru aer, uns spalat sters, schimbat ulei ..motul desigur.

e castrol :bigstar: eu de ani buni folosesc si e f bun ,parerea mea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e castrol :D eu de ani buni folosesc si e f bun ,parerea mea .

 

am vrut sa zic ca e castrol :laugh:

 

am si eu o nedumerire..am ajuns la 26k km cu mobra si la 25k cartea indica o verificare la supape asa ca am fost la suzuki sa intreb cat ma costa toata treaba iar bossu de acolo mi-a zis ca nu is km multi si ca pot face in schimb o verificare la compresie decat sa arunc banii pt supape..acu intreb si eu ce legatura au supapele cu compresia :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa zic ca e castrol :D

 

am si eu o nedumerire..am ajuns la 26k km cu mobra si la 25k cartea indica o verificare la supape asa ca am fost la suzuki sa intreb cat ma costa toata treaba iar bossu de acolo mi-a zis ca nu is km multi si ca pot face in schimb o verificare la compresie decat sa arunc banii pt supape..acu intreb si eu ce legatura au supapele cu compresia :bigstar:

cand urmeaza timpul 2 (comprimarea carburantului), copresia aia in camera de ardere poate scapa pe la segmenti(segmenti uzati- fanta/deschizatua mare) sau pe la supape (supape si scaunele supapelor uzate) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa zic ca e castrol :laugh:

 

am si eu o nedumerire..am ajuns la 26k km cu mobra si la 25k cartea indica o verificare la supape asa ca am fost la suzuki sa intreb cat ma costa toata treaba iar bossu de acolo mi-a zis ca nu is km multi si ca pot face in schimb o verificare la compresie decat sa arunc banii pt supape..acu intreb si eu ce legatura au supapele cu compresia :bigstar:

Todea.. ori face misto de noi toti ori a gasit calculatorul deschis menajera :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...