Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si eu sunt in situatia ta, vreau sa o vand si sa ma bag la ceva mai nou si mai mare, dar cine ma suna ofera pret de cazatura busita si reparata.. si in situatia asta prefer sa o tin ca nu cere de foame si sa ma bucur de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macar sa gasesti una in mintile ei ca tare, tare greu mai e in ziua de astazi

 

Eu am deja o optiune, un K3 750. E drept ca nu e dif mare fata de a mea, dar stiu mobra f bine, ca e a unui amic.

As lua-o doar pentru ca are un pret bun.

In fine, asta doar in cazul in care o pot da pe a mea.

Nici eu nu o sa o dau pe nimic, ca sunt multumit de ea, si nu demult am pus-o la punct. Consumabile, ulei, filtre, baterie, cauciucuri...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Eu am deja o optiune, un K3 750. E drept ca nu e dif mare fata de a mea, dar stiu mobra f bine, ca e a unui amic.

As lua-o doar pentru ca are un pret bun.

In fine, asta doar in cazul in care o pot da pe a mea.

Nici eu nu o sa o dau pe nimic, ca sunt multumit de ea, si nu demult am pus-o la punct. Consumabile, ulei, filtre, baterie, cauciucuri...etc

Nu e nici o diferenta mecanica intre K1-K3.Doar K4/5 are 5 cai in plus(supape titan si acelasi motor),e redesenata,ca sa zic asa

Vrei altceva? cumpara de la k6 spre L12,k6 are motorul reproiectat,e generatia cu 2 injectoare pe cilindru din cate stiu eu.Nu mai timpul ala mort de raspuns al acceleratiei de la prima generatie de motoare pe injectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

 

Are cineva idee un gasesc un suport de bec pentru un k6 600 .Al meu a fost modificat pentru un bec xenon si acum imi trebuie unul intreg pentru un bec normal .

 

Nu stiu daca merge si de la alta motocicleta sau masina !

 

Multumesc frumos

 

 

http://www.carhidkits.com/myfiles/image/HID/HID-spacer-mazda.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand un echipament original suzuki ,piele ,second hand , culori albastru alb negru , jeaca + pantaloni marimea 52 sau L ,

250 euro , revin maine cu fotografii

 

jeaca are cateva zgarieturi pe umarul stang pantalonii sunt fara nici o zgarietura

post-53013-0-79534400-1342077532_thumb.jpg

post-53013-0-67203100-1342077546_thumb.jpg

post-53013-0-91933500-1342077563_thumb.jpg

post-53013-0-25250400-1342077592_thumb.jpg

post-53013-0-16314900-1342077607_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil mituri. Nu detin un GSX-R dar, pe un forum din afara (svrider.com) GSX-R ul este o alegere recomandata si foarte apreciata, de persoanele care vor sa treaca la clasa ss (600/750). Au niste suspensii foarte bune, ciclistica la fel, frane eficiente. Parerea mea e ca e o motoreta foarte echilibrata (cea de 600) fata de suratele ei (cbr/r6/636). M-am urcat pe toate iar pe GSX-R stau cel mai comod (am 1,90). Modelul de 750 este unic in clasa lui, probabil compromisul perfect intre 600 si 1000 cmc. Modelele mai noi au si modurile de selectare a puterii, lucru foarte bun pentru cei ce vor o motoreta pe care sa nu o schimbe dupa un an pentru ca vor ceva mai mare. Fiabilitatea motorului este una legendara zic eu, e un motor dezvoltat de 25 de ani incoace. GSX-R a fost primul ss cu un cadru turnat din aluminium, daca nu ma insel in jurul anilor 90 (parca 92 mai exact). Pe un forum dedicat GSX-R era un K2 cu 250.000 km...daca ai grija de ele tin multi ani fara probleme. Bafta!

poate uni chiar vorbesc in plus... merci pentru info :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare colegi. m-am hotarat pe ultima suta de metri sa merg la slovakiaring cu inca vreo 7 motociclete din craiova. abia am reusit sa fac niste carene de fibra sa nu merg cu cele originale (care intre timp au fost lasate la vopsit). nu am mai prins loc la rosbk si am ajuns pe pista cu o zi inainte sa particip la Fun Cup cu slovacii. taxa de circuit pt fun cup a fost 80 euro. un prieten cu un r6 a cazut vineri si nu a mai putut participa luandu-i eu locul sambata si duminica (260 euro + 30 euro transponderul pt 2 zile). am fost foarte obosit pentru ca nu dormisem pe drum si am mers cu grija sa nu cad. cel mai bun timp al meu a fost 2:35 pe care l-am scos la fiecare intrare duminica. sunt foarte incantat de a mea motocicleta, s-a comportat perfect, am oferta de cumparare de la un prieten dar n-o dau; gixxerul e gixxer !

post-45009-0-46561000-1342347688_thumb.jpg

post-45009-0-09535000-1342347792_thumb.jpg

post-45009-0-77986200-1342347902_thumb.jpg

post-45009-0-05290000-1342347975_thumb.jpg

post-45009-0-18768200-1342348049_thumb.jpg

post-45009-0-29947200-1342348251_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare colegi. m-am hotarat pe ultima suta de metri sa merg la slovakiaring cu inca vreo 7 motociclete din craiova. abia am reusit sa fac niste carene de fibra sa nu merg cu cele originale (care intre timp au fost lasate la vopsit). nu am mai prins loc la rosbk si am ajuns pe pista cu o zi inainte sa particip la Fun Cup cu slovacii. taxa de circuit pt fun cup a fost 80 euro. un prieten cu un r6 a cazut vineri si nu a mai putut participa luandu-i eu locul sambata si duminica (260 euro + 30 euro transponderul pt 2 zile). am fost foarte obosit pentru ca nu dormisem pe drum si am mers cu grija sa nu cad. cel mai bun timp al meu a fost 2:35 pe care l-am scos la fiecare intrare duminica. sunt foarte incantat de a mea motocicleta, s-a comportat perfect, am oferta de cumparare de la un prieten dar n-o dau; gixxerul e gixxer !

 

Super tare.bravo!

Mai exact cat te-a dus toata distractia? Visez de cativa ani sa ajung si eu pe un circuit si sper sa reusesc anul viitor... Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost plecat chiar si astazi cu motocicleta pe curbe sunt indragostit pana peste cap de tot de ciclistica ei,cum merge,de factorul de fan pe care-l da,de cum se comporta si cat de agila este ,ma bucur pt tine >:D< felicitari pt iesire !

 

ai fost cu scaritele stoc?

 

am vazut acum intr.o poza ca sunt schimbate ,scz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand un echipament original suzuki ,piele ,second hand , culori albastru alb negru , jeaca + pantaloni marimea 52 sau L ,

250 euro , revin maine cu fotografii

 

jeaca are cateva zgarieturi pe umarul stang pantalonii sunt fara nici o zgarietura

pret nou 200 eur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare.bravo!

Mai exact cat te-a dus toata distractia? Visez de cativa ani sa ajung si eu pe un circuit si sper sa reusesc anul viitor... Bafta

 

imi este frica sa trag linie :)

cheltuielile cam sunt:

- taxa de circuit, acum a fost 260 euro pt 2 zile. poate sa fie mai mare sau mai mica, in functie de circuit.

- la etapa asta s-a platit transponder 30 euro pt 2 zile. de obicei se lasa un act/o garantie care se recupereaza

- benzina trebuie luata in calcul, motocicleta consuma mai mult in regim de curse. aprox. 50 euro pe zi

- poti dormi in masina/cort sau la hotel. in campus sunt dusuri in cazul in care nu dormi la hotel

- mancarea. mai iei de acasa, mai cumperi acolo.

- transportul pana acolo (cu motocicleta). bine este sa gasesti pe cineva cu duba cu care sa mergi si in care sa bagi motocicleta.

 

ce sa zic, trebuie MINIM 5-600 euro

 

 

 

am fost plecat chiar si astazi cu motocicleta pe curbe sunt indragostit pana peste cap de tot de ciclistica ei,cum merge,de factorul de fan pe care-l da,de cum se comporta si cat de agila este ,ma bucur pt tine >:D< felicitari pt iesire !

 

ai fost cu scaritele stoc?

 

am vazut acum intr.o poza ca sunt schimbate ,scz

 

intr-adevar sunt niste supermotociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Din cauza unui mic incident din weekend a trebuit sa-mi cumpar o baterie la marea repezeala.

bateria nu se potriveste cu lacasul motocicletei mele

din ce am gasit deocamdata pe net se potriveste la Super tenere 750,Africa Twin, KLR 650, GSXR750

codul este acesta: YG14L-A2 este pe gel

Marca este PowerRoad

a costat 175 se da cu 150

are 3 ore de functionare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gixeristi,

 

Nu stiu cum s-a intamplat dar sunt foarte hotarat: urmatoarea motocicleta ( cat mai curand sper ) va fi gsxr. Bugetul ma limiteaza la srad-uri, modelele care incep cu k poate in viitorul apropiat crackup.gif

 

As prefera un 750 din 98 pe injectie dar la o adica ma pot multumi si cu un 600 carburatie. Ce nu imi place in schimb e ca mai toata lumea imi zice sa ma feresc de ele: ca sunt greoaie, ca nu stiu ce. Eu am mers chiar acum cateva zile pe unu de 600 din 98 si nu mi se pare nimic deosebit fata de zx6 ( singurul ss pe care m am dat pana acum ). Ce am observat in schimb e ca la viteza mica, motocicleta nu prea statea dreapta in sensul ca avea tendinta sa vireze. E normal ? Sau o fi avand baiatul probleme la jug ?

 

In fine, sper ca in viitorul cat mai apropiat sa imi iau si eu unul. Bafta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi este frica sa trag linie :)

cheltuielile cam sunt:

- taxa de circuit, acum a fost 260 euro pt 2 zile. poate sa fie mai mare sau mai mica, in functie de circuit.

- la etapa asta s-a platit transponder 30 euro pt 2 zile. de obicei se lasa un act/o garantie care se recupereaza

- benzina trebuie luata in calcul, motocicleta consuma mai mult in regim de curse. aprox. 50 euro pe zi

- poti dormi in masina/cort sau la hotel. in campus sunt dusuri in cazul in care nu dormi la hotel

- mancarea. mai iei de acasa, mai cumperi acolo.

- transportul pana acolo (cu motocicleta). bine este sa gasesti pe cineva cu duba cu care sa mergi si in care sa bagi motocicleta.

 

ce sa zic, trebuie MINIM 5-600 euro

 

 

 

 

 

intr-adevar sunt niste supermotociclete.

 

mersi pt detalii,5-600euro e ok,anu viitor ma bag si eu daca gasesc cu cine sa merg.

cu ce gume te-ai dat? noi/sh? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi pt detalii,5-600euro e ok,anu viitor ma bag si eu daca gasesc cu cine sa merg.

cu ce gume te-ai dat? noi/sh? :cheers:

 

 

spate am luat nou, fata s.h. . m-am dat 3 zile cu ele si au tinut (nu am tras tare tare de ele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...