Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

1. Stie cineva daca se poate repara un bloc de lumini la gsxr 600? (nu merge semnalizare stanga, claxon) poate este un tutorial ceva sau sa-mi cumpar altu si-l inlocuiesc?

2. De unde vin firele la faza lunga? Lipsesc si alea cu desavarsire :)

Am achizitionat-o de curand si n-am fost inspirat sa le verific. Mersi

din ce an e moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din ce am citit eu pe aici, TNG e un fel de doctor de Gsxr-uri smile.gif

cand se strica o motocicleta care un doctor obisnuit nu mai stie ce sa-i faca.. te duci in pelerinaj la TNG sa-i descante.. :grinbandit: sa-i deschida cartea !!

SERIOS

sunt useri care merita respectul si aprecierea tuturor.. care au dat dovada de multa intelepciune fara sa zica ca isi baga .... in el de forum, pur si simplu sunt oameni buni la suflet care vor sa ajute alti baieti care nu stiu.. foarte frumos.. frumoasa lectie pentru toti care intram aici..

 

Am uitat sa fim oameni.. ca s-a vrut o societate bolnava, lipsita de orice urma de umanitate.. sa facem orice pentru bani, si sa murim cu mana pe ficat ca nu am apucat sa luam casa lu .. ala,,

societate care stie foarte bine sa ma faca sa inteleg ca eu sunt un robotel care am dreptul sa stau doar in genunchi.. F.tui in gura de evrei.. care ne urasc de moarte.. si noi ripostam cu nimic.. basca ne place, protestam pasnic cand platim benzina de 10 ori mai scumpa.. cu aia ne tine echilibrul.. parca suntem in filmul "in time" Scuze de off topic..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din 99/

da se pot repara blocurile de comenzi<doar sa nu fie sparte>

electrica la modelul asta este destul de simpla, trebuie doar sa mergi pe fire cu o lampa de control sau un aparat de masura si o sa vezi exact unde e intrerupt circuitul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

De azi am bagat motoretul la iernat

ieri am mers la sibiu pe autostrada....genial drumul de la dealul negru si curbele de viteza foarte inselatoare...cat despre acele de par..mult prea aiurea mai ales ca sunt pe diferente mari de nivel iar pe coborare e mult prea aiurea si mi-e frica

 

Pana la sibiu a fost ok,am mers in ritmul meu cu toate ca am avut un tovaras de drum cu un zzr1400.el s-a folosit de potentialul motoretei ...eu de cat mi-a permis martoaga mea...am renuntat sa ma tin dupa el cand a sarit de 150

Consider ca la un gixxer de 600,viteza de croaziera e de max 150,nu imi place cum merge motorul la o viteza constanta de 170.am avut un varf de 212 si atat

La intoarcere a fost alta treaba.dupa 4 luni de stat pe bara si 279km cu 180km de curbe si-au spus cuvantul.

am obosit foarte tare iar pe dealul nergru m-am chinuit la propriu...nu mai avut puterea sa ma bucur de traseu..e foarte solicitant

Am intrat pe autostrada cu o mare lehamite...ma durea coloana cervicala,cocozaurul(netabacit de lunile de pauza) si oboseala crunta dublata de cervicala.Am pus motorul pe pilot automat la 140-150 iar pe inserat am intrat in bucale

La 18.30 am intrat pe autostrada si am oprit vreo 10min sa mai capat putina energie din sticla de cola zero si m-am oprit in fata blocului la 19,40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand se strica o motocicleta care un doctor obisnuit nu mai stie ce sa-i faca.. te duci in pelerinaj la TNG sa-i descante.. :grinbandit: sa-i deschida cartea !!

SERIOS

sunt useri care merita respectul si aprecierea tuturor.. care au dat dovada de multa intelepciune fara sa zica ca isi baga .... in el de forum, pur si simplu sunt oameni buni la suflet care vor sa ajute alti baieti care nu stiu.. foarte frumos.. frumoasa lectie pentru toti care intram aici..

 

Am uitat sa fim oameni.. ca s-a vrut o societate bolnava, lipsita de orice urma de umanitate.. sa facem orice pentru bani, si sa murim cu mana pe ficat ca nu am apucat sa luam casa lu .. ala,,

societate care stie foarte bine sa ma faca sa inteleg ca eu sunt un robotel care am dreptul sa stau doar in genunchi.. F.tui in gura de evrei.. care ne urasc de moarte.. si noi ripostam cu nimic.. basca ne place, protestam pasnic cand platim benzina de 10 ori mai scumpa.. cu aia ne tine echilibrul.. parca suntem in filmul "in time" Scuze de off topic..

Multumesc frumos :hug: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...vreau sa imi montez un claxon mai potent al meu e original dar e f ragusit e pe duca si chiar e o chestie de siguranta...

acum si intrebarea.. de unde gasesc si eu un claxon mai sanatos sau daca e nevoie sa apelez la un claxon de masina cine ma poate ajuta cu o schema el si niste info? stiu ca ar fi nevoie de un releu,o siguranta in serie dar totusi am nevoie de ceva ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da se pot repara blocurile de comenzi<doar sa nu fie sparte>

electrica la modelul asta este destul de simpla, trebuie doar sa mergi pe fire cu o lampa de control sau un aparat de masura si o sa vezi exact unde e intrerupt circuitul

 

L-am desfacut pana la urma, problema ca-i spart (partea de sus ii perfect functionala, partea de jos are ceva rupt) Mersi de raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Aveti idee de unde pot sa cumpar niste piese pentru un gsxr 750 din 2005?

 

Ma intereseaza mai multe, dar in primul rand carena fata, far si plasticele care vin sub rezervor (cele de pe laterale), aparatoarea de lant, etc :)

 

Daca stiti pe unde pot gasi si eu .. v-as fi recunoscator, multumesc.

Editat de no01else
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Aveti idee de unde pot sa cumpar niste piese pentru un gsxr 750 din 2005?

 

Ma intereseaza mai multe, dar in primul rand carena fata, far si plasticele care vin sub rezervor (cele de pe laterale), aparatoarea de lant, etc :)

 

Daca stiti pe unde pot gasi si eu .. v-as fi recunoscator, multumesc.

ebay sau cauta pe bikeshop mai sunt care mai au piese

 

cel mai stupid lucru care lam vazut... GSX-R 1000 Off road :|

Editat de Nate4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ebay sau cauta pe bikeshop mai sunt care mai au piese

 

cel mai stupid lucru care lam vazut... GSX-R 1000 Off road

 

Am incercat si eu treaba asta dar am cazut mult mai repede decat individul din videoclip.La mine s-au incarcat anvelopele cu noroi si in 50 de metri eram deja pe burta.

Editat de b86dtm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nate ce-ti face bolidu , ce ai mai demontat dupa el ?ai reusit sa vinzi ceva?

e la iernat, nu am mai demontat nimic nici toba nici nimic, il las cum l'am luat nu cred ca vand nimic de pe el doar o sa adaug,.. aripa spate , monopost si cred ca atat xD intrebare.. cam cu cat la % creste consumul cu powercommander? ty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

e la iernat, nu am mai demontat nimic nici toba nici nimic, il las cum l'am luat nu cred ca vand nimic de pe el doar o sa adaug,.. aripa spate , monopost si cred ca atat xD intrebare.. cam cu cat la % creste consumul cu powercommander? ty

Depinde de harta!

De regula softul original este bogat sa tina catalizatorul in temperatura,asa ca o harta cu un AFR bun ar trebui sa scada consumul nu sa creasca.

Din pacate harta default de powercomander de pe site este destul de departe de un AFR bun asa ca ar trebui sa fie personalizata pe motorul tau.

Asta ori il faci pe dyno ori prin loging de date cu o sonda lambda.

Ce model de moto ai,si ce cod pe calculator? Poate este model care il pot softa si nu mai ai nevoie de powercomander.

Cu respect TNG!

 

Sorry de greseli,am scris pe mobil repede...

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de harta!

De regula softul original este bogat sa tina catalizatorul in temperatura,asa ca o harta cu un AFR bun ar trebui sa scada consumul nu sa creasca.

Din pacate harta default de powercomander de pe site este destul de departe de un AFR bun asa ca ar trebui sa fie personalizata pe motorul tau.

Asta ori il faci pe dyno ori prin loging de date cu o sonda lambda.

Ce model de moto ai,si ce cod pe calculator? Poate este model care il pot softa si nu mai ai nevoie de powercomander.

Cu respect TNG!

 

Sorry de greseli,am scris pe mobil repede...

gsxr 750 k6, nu stiu ce harta are, asa am cumparat motorul cu el pus, e setat sa ajute in orice turatie pana sus,nu mia dat nici usb pentru el si sonda lambda e scos (am inteles ca nu avea unde sa il mai puna dupa ce a schimbat toba full)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fostul meu gsx-r cu toba full arrow ,filtru k*n ,pc3 ,harta curse(a fost de la Aurelian(mac),mapata @ tng scote cu aprox 1,5L in minus fata una normala acelasi an dar stoc la un plin de benzina aprox acelasi stil de mers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fostul meu gsx-r cu toba full arrow ,filtru k*n ,pc3 ,harta curse(a fost de la Aurelian(mac),mapata @ tng scote cu aprox 1,5L in minus fata una normala acelasi an dar stoc la un plin de benzina aprox acelasi stil de mers

Nu stiam procentajul,dar sunt sigur ca va consuma mai putin,si daca te apropii cat mai mult de AFR-ul corect ,la turatia respectiva,produce si mai multa putere!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fostul meu gsx-r cu toba full arrow ,filtru k*n ,pc3 ,harta curse(a fost de la Aurelian(mac),mapata @ tng scote cu aprox 1,5L in minus fata una normala acelasi an dar stoc la un plin de benzina aprox acelasi stil de mers

serios? si daca am o harta proasta poate mari consumul sau lucrul asta e imposibil ? multumesc de info asa ma mai destept si eu :))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ TNG daca iti trimit cdi-ul prin curier poti sa-l remapezi sau trebuie sa vin neaparat cu motorul?

Alex, nu stiu ce model ai. An, tip, si cod ECU

serios? si daca am o harta proasta poate mari consumul sau lucrul asta e imposibil ? multumesc de info asa ma mai destept si eu :))

Pai nu am spus mai sus? Ai o harta proasta normal ca consuma mai mult! EX:

Daca tu la 3000 rot/min si 50% deschidere de clapeta acceleratie ai nevoie de 50 milisecunde timp de injectie ca sa ai un AFR 13.5 si tu ai 70 milisecunde ...atunci injectorul v-a sta deschis 70 milisecunde...deci un timp mai mare ...asa ca acel injector va injecta o cantitate mai mare de benzina!

Per total motorul merge prost pentru ca este amestec bogat,si consuma si mai multa benzina!

Sper ca m-am facut inteles :laugh:

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...