Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Pe asta si pusesem ochii ! Mersi!

 

Si care ar fi echivalentul Bellray pentru motul 7100 ? eventual un link cu un pret , ca n-am nici cea mai mica idee !

Un prieten mi-a spus acum ca pe 750 , nu am cum sa pun kit de lant 530 , pentru ca "nu incape" . Oricum pinioanele sunt 525 , din ce mi-a spus baiatul la telefon. Ramane de vazut.

Cat despre lichidul de racire , la asta ma gandeam si eu , sa nu fie prea gros , dar vad ca 50-50 e cel mai ok raport!

Mersi de sfaturi , raman dator c-o bere !

http://www.motonetro.ro/magazin-online/motocicleta/suzuki/750/gsx-r-750/2004/?good_detail=23419

Din semnatura vad ca esti din Snagov adica foarte aproape e mine ..daca vrei te pot ajuta cu achizitionarea uleiului si filtru :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.motonetro.ro/magazin-online/motocicleta/suzuki/750/gsx-r-750/2004/?good_detail=23419

Din semnatura vad ca esti din Snagov adica foarte aproape e mine ..daca vrei te pot ajuta cu achizitionarea uleiului si filtru :hug:

 

Pai daca tu stai in Tiganesti/Ciolpani , si eu in Silistea , e imposibil sa nu te fi vazut vre-o data . Sau tu pe mine! Ai un PM de la mine , daca il citesti , si raspunzi , lasa si un numar de telefon , sa discutam. Si sa stii ca avem si cunostinte comune , ca a vrut igorov intr-o seara sa ma trimita cu tine acasa , cand ramasese motoreta mea la el la reparat!

Editat de B!sh0p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Mi-am gasit si eu releu de incarcare http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=281359http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=281359

 

Am vorbit cu baiatul .. a zis ca ce are el este pentru modelul 2008, dar il poate adapta si pentru mototrul meu taind 2 fire (eu am un gsxr 750 din 2005)

 

Voi ce parere aveti? Se poate adapta sau ma complic?

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) Stie cineva codul pentru bujii NGK OEM pentru GSX-R 750 k3 ?

2) Filtrul de aer OEM de la un GSX-R 600 k4 se potriveste la GSX-R 750 k3? Am inteles ca se taie o ureche de prindere si merge.

 

Multam anticipat!

Editat de B!sh0p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) Normale i-am luat , ca iridium sunt cam piperate pentru moment!

2) O cunostiinta comuna de-a noastra mi-a zis ca se potrivesc, o sa incerc ca il primesc gratis. Daca nu,imi iau unul.

 

3) Astazi mi-a ajuns acasa uleiul , Belray EXS ( 15w40 ) am luat in cele din urma. Si filtru Hiflo 138. Plus Hepu G12 .

Urmeaza sa vina bujiile , si lichidul de frana. Acum incerc sa dau o comanda pentru kit de lant , am gasit la 450 de lei ( JT si DID 525 x-ring ) .

 

Imi dai un PM cu un pret de manopera la schimbat ulei , lichid frana si antigel , montat kit de lant si injectoarele curatate/sincronizate( de injectoare vorbisem la telefon ) ?!

Editat de B!sh0p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi cu lantul pare cam ieftin sa nu fie inchis adica fara za de inbinare..

 

La asta nu m-am gandit! O sa il intreb pe baiat , astept sa imi raspunda! Ce lungime trebuie sa aiba pentru a mea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun si eu o intrebare pt ca tot scrie poporul "Sincronizat injectoare " mai exact ce se face ? Eu ma gandesc ca prin sincronizare se modifica timpii de injectie din cdi. Eu o am motorul de cativa ani buni dar nu am umblat la sistemul de injectie. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincronizare se refera de regula la clapete.Dar si timpi de injectie se pot sincroniza prin unificarea hartilor pentru fiecare cilindru prin resoftare.

 

Dar este foarte rau ca nu ai facut nimic la injectie pana acum.

Chiar daca este injectie are si ea nevoile ei ,gen sincronizarea clapetelor,calibrarea TPS,calibrare STV,o diagnoza,curatarea pompei,test de presiune si volum,curatire injectoare etc

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17/42 DID525VX Gold . Asta e lantul comandat. Cineva mi-a spus ca VX este prea slab pentru motoreta mea. Si mi-a cam dat panica! Voi ce parere aveti?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kostin"

Tu stii mai bine...

Posibil sa ai ceva resurse pe care inca nu le folosesti la moto tau.

Desincronizarea clapetelor nu "doare" tare la injectie,si pierderea este putin sesizabila ca se desfasoara in timp.

Dar cand le pui la punct o sa ai surprize !

 

 

17/42 DID525VX Gold . Asta e lantul comandat. Cineva mi-a spus ca VX este prea slab pentru motoreta mea. Si mi-a cam dat panica! Voi ce parere aveti?

 

Uita-te si tu pe net la DID si vezi ce recomanda pentru cilindreea ta la moto.

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la 525VX , zice max 750 cc. Acum ma gandeam ca mi se rupe-n cap in caz de trag de ea. In sensul asta vroiam o parere.. Adica daca e pericol sau nu cu el! Si nu e intreg , vine cu za de legatura si kit de prindere ( asta mi-a zis baiatu') si mi-l trimite de 112 zale , sa nu am surprize.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...