Jump to content

SMAEB - ziua a doua. Oameni si motociclete.

crazy_frog

Detinatori de Suzuki GSX-R

Recommended Posts

ia legatura cu @TNG

Acum 8 ore, rapy22 a spus:

Salutare,

Detin un Suzuki GSXR-600 K9 cu urmatoarele modificari: toba http://laserexhausts.com/product/x-treme-slip-on-mufflerset-gp-style-d70-10/  (mentionez ca am ambele silencere puse) si un filtru K&N . Motocicleta functioneaza bine din punctul meu de vedere insa am inteles ca trebuie modificat din soft anumite diferente sau sa cumpar un Power commander.. Ideea este ca m-am uitat pe site unde pot descarca harti pentru power commander si pentru combinatia mea aparea inclusiv cu senzor O2 eliminator.. si nu pentru anul meu de fabricatie

Daca poate sa ma lamureasca cineva cu o decizie corecta.

P.S Cum urmeaza sa ii fac revizia o parere legat de ulei? Mentionez ca are 17000km reali(a fost cumparata de noua) si schimbul trecut am avut motul 300v 10W40 insa nu parea wow...

Multumesc

O data ce exista posibilitatea resoftari este un plus mare fata un powercomander,bazzas etc.🤗

Recomand @TNG pentru resoftare orice model de Suzuki... si nu numai..

Si-acum ca tot m-am bagat in seama.
Pentru un Suzuki GSX-R 600 2006 care momentan are 48.000 si functioneaza destul de ok, ar fi trebuit facut jocul de supape la 40.000?
Am tot cautat pe net un manual in care sa scrie clar la fiecare nr de kilometrii ce trebuie facut, dar nu am gasit.
Ma poate ajuta cineva cu aceasta informatie? Eventual cu un manual al acestei motociclete?

Acum 23 ore, TNG a spus:

O data ce exista posibilitatea resoftari este un plus mare fata un powercomander,bazzas etc.🤗

O sa iau legatura cu tine pentru soft.. sa vedem cand gasim loc:))  si o recomandare pe parte de ulei cat si vascozitate? pentru km mentionati? Multumesc