Sari la conținut

apr 10 la mare la un peste


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

gata am adus-o, m-a stropit nitel pe drum. e noul rt1200/2010. ma bucur ca pe de o parte ma simt acasa pe ea, am mai avut una timp de un an, pe de alta parte mi se pare ca arata mai bine si are cuplu mai mare de la motorul asta nou cu 2 axe cu came. nici sunetul nu mai e la fel, parca e mai gros. ma rog, e un fel de downgrade de la gt dar eu sunt multumit ca voi putea merge si prin oras mai comod, am sa ma duc cu el la munca vara, k-ul prin natura lui nu era motor de oras. asa ca sigur maine plec in rodaj la mare.

post-818-1270824134_thumb.jpg

post-818-1270824148_thumb.jpg

post-818-1270824168_thumb.jpg

post-818-1270824182_thumb.jpg

post-818-1270824196_thumb.jpg

post-818-1270824209_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata am adus-o, m-a stropit nitel pe drum. e noul rt1200/2010. ma bucur ca pe de o parte ma simt acasa pe ea, am mai avut una timp de un an, pe de alta parte mi se pare ca arata mai bine si are cuplu mai mare de la motorul asta nou cu 2 axe cu came. nici sunetul nu mai e la fel, parca e mai gros. ma rog, e un fel de downgrade de la gt dar eu sunt multumit ca voi putea merge si prin oras mai comod, am sa ma duc cu el la munca vara, k-ul prin natura lui nu era motor de oras. asa ca sigur maine plec in rodaj la mare.

 

Sa-l stapinesti sanatos, inteleg ca la Tismana vei veni cu el, nu de alta dar trebuie sa-l uzi , nu ? :blink:

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata am adus-o, m-a stropit nitel pe drum. e noul rt1200/2010. ma bucur ca pe de o parte ma simt acasa pe ea, am mai avut una timp de un an, pe de alta parte mi se pare ca arata mai bine si are cuplu mai mare de la motorul asta nou cu 2 axe cu came. nici sunetul nu mai e la fel, parca e mai gros. ma rog, e un fel de downgrade de la gt dar eu sunt multumit ca voi putea merge si prin oras mai comod, am sa ma duc cu el la munca vara, k-ul prin natura lui nu era motor de oras. asa ca sigur maine plec in rodaj la mare.

 

 

Salutare Dorule, sa te bucuri de el. cu stima si respect, Pompi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa e multumesc pompi & co, asta era singurul din care nu am avut 2 - 2 gt-uri, 2 gs-uri, rt numai unul, al tau. asta e al doilea. pana nu apare ceva notabil cum ar fi ala in 6 alt motor nu mai iau. rt-ul e ok, e bun pt ce fac eu, touring. cu viteza m-am mai linistit asa ca nu e problema. de fapt mint, rr nu am avut decat tot unul dar ala e naked, nu prea faci treaba cu el la drum. toate costumele erau pline de ganganii moarte vara. ploaia ma rupea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este drept ca prin oras merg cu R 1200 GS si-mi este atat de usor, de parca merg cu bicicleta, dar nu m-as putea desparti de K 1200 GT pentru drumurile lungi, cu pasager.

Iarta-mi intrebarea, de ce ai facut-o? :blink:

 

Toate cele bune Doru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este drept ca prin oras merg cu R 1200 GS si-mi este atat de usor, de parca merg cu bicicleta, dar nu m-as putea desparti de K 1200 GT pentru drumurile lungi, cu pasager.

Iarta-mi intrebarea, de ce ai facut-o? :blink:

 

Toate cele bune Doru!

 

am o tacaneala sa le tot schimb anual, nu vezi ca ma invart in cerc? asa e, la drum lung nimic nu bate gt-ul, le dai praf la toti. n-am vrut sa tin 2 motoare din motiv de bani blocati aiurea, era sa iau un ktm 990adv si sa tin si gt-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut, nu e naked, ma bag in pijamale de la plecare, n-o ploua peste tot intr-una.

Dar duminica nu ploua... Ca doar nu vrei sa mergi cu ditama dihania de BMW in doua zile pana la mare la noi si inapoi :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am schimbat motorul dar pana nu il am in curte (azi nitel mai tarziu) nu ma laud. m-as duce la mare la un peste undeva sa fac nitel rodaj. e careva amator? nu pot iesi la bulgari cu numere rosii.

Salut , sa il stapanesti sanatos! La ce ora este plecarea si de unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stapanesti sanatos! Arata bine. Paraca e mai ''stilat'' decat modelul anterior (daca pot spune asa).

Tu chiar vrei sa pleci la mare indiferent de vreme?

Daca Duminica nu ploua, poate ne combinam la un Giurgiu pana in port unde e carciuma aia cu peste bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stapanesti sanatos! Arata bine. Paraca e mai ''stilat'' decat modelul anterior (daca pot spune asa).

Tu chiar vrei sa pleci la mare indiferent de vreme?

Daca Duminica nu ploua, poate ne combinam la un Giurgiu pana in port unde e carciuma aia cu peste bun.

 

 

Vedem cum este vremea , ar fi interesant un peste pa malul Dunarii!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...