Sari la conținut

montare bec


Postări Recomandate

in primul rand daca topicul nu este deschis in sectiunea care trebuie rog moderatorii sa mute.dupa titlu probabil o sa radeti..ce dracu..nu stii sa montezi un bec? Treaba sta in felul urmator: am 2 faruri cu bec S2 (din acela fara filet).Vreau sa trec la becuri H7 (oricum..ceva superior celor pe care le am acum).Este posibil?si daca da cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bec S2 (din acela fara filet)

bec de far cu filet?!?

oricum in principiu merge si nu merge

nu o sa focalizeze bine in far si atunci risti sa ai o lumina mai proasta ca inainte

becurile tale cati wati au<cred ca 35 nu?>si atunci daca ii pui h7 de 55 o sa fortezi instalatia si risti

dar daca tii neaparat le pui<plus la plus, minus la minus si aia e

<daca cautai un pic in urma au mai fost discutii pe chestia asta>

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bec de far cu filet?!?

oricum in principiu merge si nu merge

nu o sa focalizeze bine in far si atunci risti sa ai o lumina mai proasta ca inainte

becurile tale cati wati au<cred ca 35 nu?>si atunci daca ii pui h7 de 55 o sa fortezi instalatia si risti

dar daca tii neaparat le pui<plus la plus, minus la minus si aia e

<daca cautai un pic in urma au mai fost discutii pe chestia asta>

:)

Si cam in ce discutie scria ca becul se leaga plus la plus si minus la minus? :P

 

Becurile sunt rezistente si nu au polaritate, motiv pentru care functioneaza la fel de bine si in curent alternativ, cum ai in casa.

 

Nu te agita sa iti schimbi becul, mai bine strange niste bani si ia un xenon :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresesti amarnic, dmnu' Switch... poa sa pui orice pe el, cu conditia sa lege plus la minus si minus la plus, astfel terminalele vor fi in antifaza, sau daca becul e mai puternic, curentu defazat fata de tensiune cu pi/2. Asta in c.c.

 

:love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Din pacate nu ai nicio solutie.

Becurile de tip S1 sunt doar 35/35W.

Nu ai sa gasesti cu putere mai mare.

Chiar daca ai gasi ceva asemanator nu duce instalatia scuterului, ai sa ramai fara baterie in citeva zile.

Din pacate nici nu poti adapta un kit xenon, din vina aceleiasi instalatii electrice, care are curentul pulsatoriu.

Nu-ti ramane decit sa te chinuiesti asa cu lumanarile alea sau sa-l vinzi si sa upgradezi.

O zi buna.

luigi vicol

luigimotori.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...