Sari la conținut

Ducati Hypermotard


DucatiMeccanica
 Share

Postări Recomandate

Salutare, voi face mai jos o scurta descriere a motocicletei pe o detin de anul trecut din vara. Este vorba de o Ducati Hypermotard de 1078 cmc. Indata ce am cumparat-o am si inceput sa o personalizez dupa cum urmeaza :

 

- set complet Termignoni racing compus din toba finala carbon Termignoni, galerie racing (cu eliminarea catalizatorului), filtru de aer sport K&N, capac de filtru de aer sport, ECU racing

- amortizor ghidon Ducati Performance

- set complet scarite Rizoma

- placa de presiune Rizoma

- capac deschis ambreiaj Ducati Performance

- semnalizari spate LED Rizoma

- suport numar Rizoma

- capacele vase de expansiune, aparator noroi roata fata, aparator noroi roata spate, 3 aparatori de lant, capac rezervor, capac contact, aripioare spate (protectia la tobe), capace curele de distributie, aparatori furca - toate din carbon produse Ducati Performance

- suport GPS pe ghidon

 

Pozele urmatoare sper sa lamureasca cele scrise mai sus.

 

Va doresc tuturor asfalt uscat si un sezon moto 2010 plin de satisfactii pe 2 roti :love:

post-56319-1271613736_thumb.jpg

post-56319-1271613753_thumb.jpg

post-56319-1271614338_thumb.jpg

post-56319-1271614373_thumb.jpg

post-56319-1271614397_thumb.jpg

post-56319-1271614420_thumb.jpg

post-56319-1271614429_thumb.jpg

post-56319-1271614444_thumb.jpg

post-56319-1271614480_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina mobra. visam si eu la asa ceva dar mi-a trecut. E mult pt capabilitatile mele si probabil ca m-ar corupela multe ilegalitati.

 

Sa o stapanesti sanatos.

 

PS accesoriile care le-ai adaugat cat te-au costat??? 1500-2000 euro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavaleru : Mersi de urari :love:

 

Cu orice motocicleta se poate merge si legal si se pot face si "nebunii", depinde de persoana.

 

Investitiile in motocicleta ajung momentan undeva intre 5000 si 6000 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavaleru : Mersi de urari :love:

 

Cu orice motocicleta se poate merge si legal si se pot face si "nebunii", depinde de persoana.

 

Investitiile in motocicleta ajung momentan undeva intre 5000 si 6000 euro.

 

gizaz... 3-4 TDM-uri ca al meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina mobra. visam si eu la asa ceva dar mi-a trecut. E mult pt capabilitatile mele si probabil ca m-ar corupela multe ilegalitati.

 

Sa o stapanesti sanatos.

 

PS accesoriile care le-ai adaugat cat te-au costat??? 1500-2000 euro?

@DucatiMecanica:minunata bijuterie.cati viseaza la asa ceva,dar limitele finaniciare sunt prea jos din pacate.

@cavaleru:mai oameni buni,nu inteleg ce va roade asa mult pe cei mai multi dintre voi cati bani costa una sau alta... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DucatiMecanica:minunata bijuterie.cati viseaza la asa ceva,dar limitele finaniciare sunt prea jos din pacate.

@cavaleru:mai oameni buni,nu inteleg ce va roade asa mult pe cei mai multi dintre voi cati bani costa una sau alta... :love:

 

pura curiozitate prietene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai pus punctul pe I. Intr-adevar mi-ar prinde bine un rezervor mai mare de 15 l inclusiv rezerva. Autonomia e de 170 km. Vara aceasta am de gand sa fac drumuri prin strainatate si un rezervor mai mare ar ajuta concret. Ramane sa vad la reprezentanta daca este asa ceva si ce alte modificari presupune montarea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

800 $ in state, 900 euro in Germania... Trebuie sa merite ca sa fac asa o investitie. Treaba sta si in felul urmator : Degeaba fac 400 km cu noul rezervor, daca eu dupa 170 -200 km ( cat ma tine actualul ) sigur opresc sau mai repede, din cauza oboselii. Ramane de vazut ce drumuri fac pe viitor din in functie de asta voi lua sau nu acel rezervor marit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wacko: ..... ciao DUCATI-stule !!! In sfarsit te-ai hotarat sa prezinti tarii BESTIA ta :lol:

 

Era sa uit cat de frumoasa este :( !!! ..... Astept un semn daca mai treci prin zona ,daca nu ,ne vedem in MAI ,dupa ce gat DESMODROMICUL meu :laugh: !

 

......... ASFALT USCAT !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] Vara aceasta am de gand sa fac drumuri prin strainatate si un rezervor mai mare ar ajuta concret. [...]

 

arata genial motoreta. foarte fain. pe de alta parte ce Ducati nu arata bine? :wacko:

 

in alta ordine de idei, chiar se poate iesi cu trebusoara asta in afara? nu de alta dar pozitia nu cred ca te protezeaza mai deloc de "briza", iar saua e ca la KTM. si seile de KTM nu prea sunt facute sa petreci prea mult timp pe ele (ca doar de-aia ai scarite :laugh: )...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua de pe hypermotard nu e ca la KTM. Si nu te protejeaza aproape nimic de briza asa e. Ca la un naked. Dar toate astea nu au nimic de-aface cu mersul la drum lung. Pot sa zac in sa cu orele. Eu am facut in 5 luni 12000 km. Am fost mult si pe afara. Deci se poate lejer (si chiar la viteze ce se invart + - 200 km/h).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multistrada veche!!!

 

dar HM-u e intr-adevar genial mai ales cum se aude

 

asta asa e. oaia neagra. pe aia cred ca au facut-o doar ca sa contrasteze cu restul modelelor, sa sublinieze ce bine arata restul :wacko:

 

pe de alta parte, pana si Multistrada veche arata genial.. din spate :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ultimele modificari aduse recent :

 

Inlocuirea elementelor de pe ghidon dupa cum urmeaza :

 

Semnalizatoare Rizoma LED Avio 21 pe fata si spate

Manete si manere, Pro Safe Guard si ambele oglinzi Rizoma gold

 

p1010122wm.jpg

p1010123c.jpg

p1010124c.jpg

p1010125w.jpg

p1010126.jpg

p1010127w.jpg

p1010128p.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau nr baiatului care aduce orice de la Rizoma, e foarte operativ, a avut pe stoc semnalizarile. Trimite marfa mai ales in Bucuresti. Tel 0768667929.

Iti alegi ce doresti din catalogul Rizoma, si de pe luni pe luni ajunge marfa.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E sexy rau motocicleta asta. Sa te bucuri de ea!

 

Am o intrebare, cum vezi in oglinzile alea? Avand un ghidon mai lung, trebuie sa stai cu coatele mai flexate si cred ca iti cam blocheaza imaginea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Puskyboy. Oglinzile reglate cum trebuie isi fac treaba. Mi-a luat ceva timp pana sa le pun in pozitia corecta. Ai vrut sa zici probabil ghidon mai lat. Fiind lat iese bine in exterior, deci oglinzile acopera bine zona posterioara a motocicletei.(imaginile sunt foarte clare, nu sunt distorsionate, sunt f multumit din toate punctele de vedere)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...