Sari la conținut

Vineri 30.06 La Ora 11 Se Da Drumul Pe Tronsonul Drajna-fetesti!


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Asa ca puteti veni la mare si pe aici.Tentant nu ,pt vitezane?Si nu numai!Aveti grija cu carburantul .Nu e nici un peco pana la Cernavoda!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie deci daca plecati pe la 10:30 cu 200 km/h din Bucuresti sa nu il calcati pe Base care taie panglica la

Drajna la 11 :lol:

 

 

Acuma serios, e posibil sa fie aglomeratie ca tot poporul se buluceste la inaugaurat autostrada extinsa :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie deci daca plecati pe la 10:30 cu 200 km/h din Bucuresti sa nu il calcati pe Base care taie panglica la

Drajna la 11 :cheers:

Acuma serios, e posibil sa fie aglomeratie ca tot poporul se buluceste la inaugaurat autostrada extinsa :cheers:

 

 

P.S. Joi se tine ultimul parastas la restaurantele de la intersectie la Drajna, dupa care vin buldozerele :lol: Prea era tiganie acolo :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca puteti veni la mare si pe aici.Tentant nu ,pt vitezane?Si nu numai!Aveti grija cu carburantul .Nu e nici un peco pana la Cernavoda!

 

:lol: Cati kilometrii sunt de la Bucuresti la Cernavoda? Daca dam talpa s-ar putea sa ajungem "uscati" in Cernavoda sau sa cersim ca coltu' curbii un litru de benzen...

Eu am patit-o o data cand am facut Bucuresti - Drajna si retur cu 200+ si am ajuns pe ROSUUUUU la Peco in Ozana.

Dar in Fetesti nu e benzen?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este ,dar era mancarea buna si chiar ieftina!O sa dea faliment peco de la intrare unde nu aveai loc vara sa arunci un ac.O sa ma duc sa-i fac inaugurarea cand taie panglica.Ca pe naspa am fost deja si m-am fugarit cu paznicii!Cu benzenul e cam nasol!Autostrada ocoleste orasul.Poti insa sa te intorci din drum daca arde asa rau.Daca ti-ai luat-o suna=ma si vin cu sticla.Sper ca mai ai nr meu!Situatia este asa=Bucuresti -DRAJNA SUNT APROXIMATIV 100KM,DRAJNA-FETESTI 35-40,FETESTI-CERNAVODA 20KM SI CATIVA INB PLUS PANA LA SALIGNY.Tot acolo este si un restaurant gen impinge tava unde se mananca binisor si ieftin.Langa service Daewoo si peco.De aici incolo incepe nebunia.Trafic insuportabil,blocaje,sosele in reparat :lol: ie.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe portiunea Drajna =Cernavoda nu vor fi.Nu au deocamdata.Ma informez mai sigur si anunt.Da vedeti ca vineri va filmez eu cand treceti de pe un pod.Ca sa mai arat pe la prieteni ca nu sunt singurul...nebun!Si poate ma lipesc si eu de vreun grup de nelinistiti ca ai mei cica merg tare si nu ma iau cu ei ca nu fumez! :lol:

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este ,dar era mancarea buna si chiar ieftina!O sa dea faliment peco de la intrare unde nu aveai loc vara sa arunci un ac.O sa ma duc sa-i fac inaugurarea cand taie panglica.Ca pe naspa am fost deja si m-am fugarit cu paznicii!Cu benzenul e cam nasol!Autostrada ocoleste orasul.Poti insa sa te intorci din drum daca arde asa rau.Daca ti-ai luat-o suna=ma si vin cu sticla.Sper ca mai ai nr meu!Situatia este asa=Bucuresti -DRAJNA SUNT APROXIMATIV 100KM,DRAJNA-FETESTI 35-40,FETESTI-CERNAVODA 20KM SI CATIVA INB PLUS PANA LA SALIGNY.Tot acolo este si un restaurant gen impinge tava unde se mananca binisor si ieftin.Langa service Daewoo si peco.De aici incolo incepe nebunia.Trafic insuportabil,blocaje,sosele in reparat :lol: ie.

 

Multam de oferta de ajutor :cheers: . Eu plec cu gasca vineri pe la 5-6 (seara) din Bucuresti. Presupun ca tu vei fi deja la mare la ora cand traversam noi Cernavoda... :cheers: .

Intrebarea cu radarele se refera si la prima parte a autostrazii... Sunt radare ? Weekendul trecut am forjat masina la greu...si sper ca nu incep sa-mi vina plicuri hazlii acasa.

 

PS: te rog da-mi PM cu numarul tau ca nu-l mai am..

 

Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm... daca fac plinul la gazaria de la intrarea pe autostrasse, cei 21 litri ai rezervorului cred ca mi-ar ajunge... e drept ca ajung cam pe uscat pe litoral. Oarece sanse ca peste 3 saptamani sa fac un w/e in Vama :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marfa!

Sper sa fie sigura informatia asta si nu cumva sa amane inaugurarea (din motive tehnice).

Ma surprinde informatia, fiindca in aprilie cand m-am uitat mai de-aproape, lucrau inca la poduri (care nu stateau inca).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat pe cineva la AND si mi-a zis ca s-ar deschide doar una din cele 2 parti ale autostrazii si s-ar circula o perioada de timp pe o singura banda pe sensul de mers (cum e intre Fetesti si Cernavoda).

Ce zici emylyo, (tu ai fost pe acolo)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati si un amarastean cu GS500 si 0 experienta de mers in afara cu voi? Sau imi gasesc alt grup care merge mai usor? (oare exista asa ceva? :lol: )

 

Later edit: damn, cred ca am gresti topicul, scuze

Editat de Thot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...