Sari la conținut

30 aprilie - 02 mai - Veliko Tarnovo


spectra
 Share

Postări Recomandate

incercati sa schimbati in vama, in ruse e mai scump. in plus, daca aveti carduri internationale puteti sa le folositi la veliko fara nicio problema. cazare in veliko gasiti pe la 20 de euro camera dubla cu mic dejun inclus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Uhmm, as veni si eu, dar nu stiu ce sa fac... mai am inca o oferta spre Vama Veche, plimbare cu bacu', etc.

Da' parca as merge la bulgari, ca m-am cam saturat de litoralul romanesc.

Bai drace, nu mai dai si tu un telefon, ceva ? Mi-am si schimbat motoreta de cand nu m-ai mai sunat !

Cred ca va stiu pe toti, pe drac, cry si logan ii stiu de 2 ani. Il stiu si pe SDS. :laugh: A ramas pe SOS Giurgiului la OMV, right ?

Editat de knight_rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ... drumul de la Ruse la Biala ~ 50 km ... e destul de prost chiar daca doar ce au terminat de plombat ... apropo de la Ruse la Veliko sint ~ 105 km. Legat de leva sfatul meu este sa nu schimbati RON in BGN (LEVA) pentru ca este destul de prost cursul ... cel mai bine este sa veniti cu EURO ... chiar daca atunci cand faceti schimbul pierdeti de 2 ori (RON-EURO, EURO-LEVA) tot iesiti mai bine decat daca schimbati RON-LEVA. O alta varianta este sa folositi la ATM cardul de debit sau credit. Eu merg de mai bine de un an cu scos bani de la ATM si nu am avut decat odata probleme si asta din cauza bancii mele din Romania.

Legat de cazare maxim 50 LEVA camera dubla (~25 EURO) ce este peste este deja LUX sau teapa. Am stat inclusiv in Sofia cu 50 leva la hotel de 3 stele. Nu va feriti chiar daca sint foarte putine de hotelurile sau motelurile de 2 stele. 2 stele in Bulgaria sunt cam 3 stele la noi. Nu cred ca aveti probleme in a gasi loc la hotel pentru ca 1 Mai la ei nu are acelasi impact ca la noi. Bulgarii au o minivacanta saptamana viitoare 6-9 mai. Mai sint multe de spus despre Bulgaria dar nu cred ca e cazul acum. Sper sa reusim sa ne vedem mai tarziu la intalnire.

 

Legat de benzina exact la intrarea in vama de la Giurgiu este un Petrom alimentati acolo benzina e o idee mai scumpa in Bulgaria.

 

Cursul oficial 1 Euro = 1.95583 BGN ... deci cand schimbati EURO in Leva nu acceptati un curs mai jos de 1.94 (hai minim 1,93)

Editat de xborne3000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SDS pune frate tutorialul ala de intors mobra pe cric, ca e de belea...

 

Mai nenicule, cu parere de rau n-am ce sa pun, ptr. ca nu a inregistrat mare lucru, era intuneric si camera prea "performanta", doar niste umbre si ceva zgomot,............oricum ceilalti care nu au fost prezenti au pierdut un mare spectacol, felicitari AadaA, ne-ai distrat pe cinste :cheers:

Mesaj completat

Dan, daca-l pui...vezi ca stiu unde stai! :huh:

 

Nici o problema, angajez o firma de paza :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nenicule, cu parere de rau n-am ce sa pun, ptr. ca nu a inregistrat mare lucru, era intuneric si camera prea "performanta", doar niste umbre si ceva zgomot,............oricum ceilalti care nu au fost prezenti au pierdut un mare spectacol, felicitari AadaA, ne-ai distrat pe cinste :cheers:

Mesaj completat

 

 

Nici o problema, angajez o firma de paza :huh: .

 

 

 

Vreau REPEAT....sunt ofticos...noi nu am ras..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat, facea toti banii.

Am ras de ma durea burta. A nu se intelege ca radeam de AadaA, dar are un stil de a intoarece mobra pe cric de te strici de ras :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...