Sari la conținut

Schumy e plecat cu moto


Postări Recomandate

Sa mai zica Grecii ca au probleme! Vind citeva insule si imediat sint pe plus. De aia cred ca sint atit de relaxati, chiar daca au rezervorul uscat :) Faine peisaje! Felicitari pentru tura din tura :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DSC_8839.jpg

 

DSC_9148.jpg

 

DSC_9214%252520Panorama.JPG

 

DSC_9314.jpg

 

DSC_9276.jpg

 

DSC_9456.jpg

 

DSC_9487.jpg

 

Mai multe imagini si rezumatul incursiunii din Thassos aici: http://vladtrips.blogspot.com/2011/07/thassos.html

 

Super faine locuri.Felicitari pt tura!

Ieftin a fost inchiriatul mobrei.Eu am inchiriat un xt cam obosit in creta cu 30eu si asta in pimavara{extrasezon}...avea niste coptaturi de anvelope crapate de nu stiu cum de nu s-au desirat,alt enduro nu era asa ca am decis sa risc si am cam strans din popou 270km prin munti.Oricum nu regret nici o clipa.Cat despre benzina 1.8 eu/l si acelasi procedeu: mi-a dat-o cu rezervorul aproape uscat urmand sa i-o innapoiez tot asa.

 

Daca mai ai poze ....da sa vie. :ok:

 

Multumesc :)

Si eu era sa inchiriez un XT500 vechi de 20 de ani cu 30€.

 

vara asta mergem si noi cu mobrele din nou. am mai fost acum 2 ani .

 

foarte frumoasa insula.

 

dc nu ai inchiriat un scuter? cu 50 euro ti-l luai vreo 4-5 zile :)

 

eu am inchiriat cu 70 euro 7 zile

 

Un scuter de 200 sau 250cc cu care puteam merge comod 2 persoane era 20€/zi. Cu unul mai mic ne-am fi chinuit si la Giola nu ajungeam clar(nici cu XT'ul nu a fost simplu).

Nu am inchiriat pe o perioada asa de lunga fiindca benzina era scumpa si cum am fost o gasca am mers impreuna pe jos, cu bicicleta sau cu autocarul.

 

Sa mai zica Grecii ca au probleme! Vind citeva insule si imediat sint pe plus. De aia cred ca sint atit de relaxati, chiar daca au rezervorul uscat :) Faine peisaje! Felicitari pentru tura din tura

 

Multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Un scuter de 200 sau 250cc cu care puteam merge comod 2 persoane era 20€/zi. Cu unul mai mic ne-am fi chinuit si la Giola nu ajungeam clar(nici cu XT'ul nu a fost simplu).

Nu am inchiriat pe o perioada asa de lunga fiindca benzina era scumpa si cum am fost o gasca am mers impreuna pe jos, cu bicicleta sau cu autocarul.

 

 

eu cu unu de 50cmc am fost la giola :) era un piaggio liberty

 

astu asta bag tdm-ul la inaintare ca inca mai am caucioace de off :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Duminica am fost pe traseul Cluj-Ocna Mures-Farau(DJ107D)-Sanmiclaus(DJ 107V)-Cetatea de Balta(DJ 107)-Blaj-Aiud-Cluj.

Pana la Farau am mers pe un asfalt bun(doar in Ocna Mures e bombardat), apoi ne-am distrat putin pe urmatorul drum judetean care e macadam si am iesit din nou in asfalt pe drumul care uneste Blaj de Tarnaveni. Drumul acesta il recomand, fiind foarte bun pentru o plimbare cu motocicleta: liber, sate in limite accceptabile si portiuni de drum care amintesc de o tura cu rollercoasterul.

 

DSC_0961.jpg

 

DSC_0965.jpg

 

DSC_0962.jpg

 

DSC_0967.jpg

 

In comuna Cetatea de Balta se afla Castelul Bethlen-Haller, ce aminteste putin prin stilul sau de niste castele din Franta. Din pacate nu mai poate fi vizitat decat la cerere.

 

DSC_0996.jpg

 

DSC_0973.jpg

 

DSC_0976.jpg

 

La Blaj am vizitat Campia Libertatii, dar a fost dezamagitor comparativ cu ce imi aminteam eu cand o vizitasem prin gimnaziu.

 

DSC_1000.jpg

 

Un rezumat putin mai amplu, mai multe poze si alte excursii se gasesc pe blogul meu(linkul e in semnatura).

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...