Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

cat costa un powervalve ? ca a meu e bulit, e rupt si cablu si simeringu e dus,de unde as putea face rost si cu cat ? pt aprilia rs din 95

daca esti din bucuresti, de la united motors e vreo 100 de euro parca...nu mai stiu sigur..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma pun si io la detinatori de rs ... ca intr-un fel is mandru de a meu :lol: rs 125 an1997 replica...pacat acu la sf lunii mai se fac 2 luni de cand nu sa miscat pt ca din pacate mi sau rupt rotitele din plastic din cutia cu ambreaju :| ... dar acu o sa fie ok ca imi vin piesele :D .

credeam ca ii mai mare baiu cand mi sa opritsi am desfacut-o , atunci am vazut ca power valve era rupt in chiuloasa era blocat in interior deci bloca gazele spre evacuare. acu am anulat power valve si is curios sa vad dak merege, de aia va intreb pe voi ...merge??dak ati mai patito :D ... si aveam si un limitator pe langa cdi (cel din poza) ... ii full de limitatoare ...se vede import germania :lol:)

 

 

oare merge cauciuc de 170/60/17 :crack:)?? :kiss:

 

as fi mandru de miati raspunde :lol:

post-37988-1211900003_thumb.jpg

post-37988-1211900050_thumb.jpg

post-37988-1211900066_thumb.jpg

post-37988-1211900089_thumb.jpg

post-37988-1211900193_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o stapanesti sanatos, lamela aia s-a rupt din cauza ca nu a fost curatata si sa blocat acolo...

 

 

dar culmea ca a mea era blocata in cgiuloasa pana in capat si facea si ardere completa si nu murea motoru ... tragea ca si cand era bun power valevu si defapt nu era. scria aci pe forum ca dak power valve nu deschide motoru nu depaseste 110km/h, dar culmea ca a meu merea cu aprox 150km/h ...

 

 

...pai cred si io ca aia era baiu pt ca peste suportu de la valva era facut un fel de saiba din aluminiu ca imi era rupta :D (ca in poza) si era plina de ulei si mizerie :| oricum is curios dak merge motoru dak am anulato :lol: ... am facut un fel de capac cu garnitura inchide etans :lol: ...sper sa mearga :crack:

Editat de thel3g3nd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

credeam ca ii mai mare baiu cand mi sa opritsi am desfacut-o , atunci am vazut ca power valve era rupt in chiuloasa era blocat in interior deci bloca gazele spre evacuare. acu am anulat power valve si is curios sa vad dak merege, de aia va intreb pe voi ...merge??dak ati mai patito :) ... si aveam si un limitator pe langa cdi (cel din poza) ... ii full de limitatoare ...se vede import germania :D)

 

 

oare merge cauciuc de 170/60/17 :))?? :lol:

 

as fi mandru de miati raspunde :lol:

 

De ce sa nu mearga fara Power Valve ? Merge motorul , doar ca nu se deschide . Un prieten de aici a patit-o la fel , si motorul ii mergea doar ca nu se deschidea si nu a scos mai mult de 108 km/h .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa nu mearga fara Power Valve ? Merge motorul , doar ca nu se deschide . Un prieten de aici a patit-o la fel , si motorul ii mergea doar ca nu se deschidea si nu a scos mai mult de 108 km/h .

 

 

da culmea ca motoru meu cu poweru bolcat in interior depasa 150 :) :D a mers langa un honda cb500 si zicea ca aveam catre 155 si dupa aia am mers pe langa o masina care zicea ca am catre 140 deci acu nu mai stiu io oricum lam inchis si poate o sami fac o flansa asemanatoare dar care nu se deschide :lol:

 

Manual pentru rs 50 este sau are cineva? :) Ma bag si eu ca musca in lapte stiu :(

 

 

acici gasesti ... http://www.serviceaprilia.com/public/lum/index.asp?l=RS%2050 ... uitate acolo sub poze si cauta una in engleza :lol: ... trebuie sa fie :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand aprilia rs 125 , model 2007 spain`s no.1 , necesita reparatii optice . Pret 1800 euro negociabil . Acte in regula . 0727342926 mai multe detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand aprilia rs 125 , model 2007 spain`s no.1 , necesita reparatii optice . Pret 1800 euro negociabil . Acte in regula . 0727342926 mai multe detalii

vezi ca ai postat gresit!la BURSA acolo trebuia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti sa ne intalnim cei cu Rs 50 si Rs 125 dar din Buc , Constanta care sunteti mai aproape.

Eu sunt din Ialomita... in mijloc :D Daca mergem cu altii mai mari de 250 sau...mie ca rad de noi si ne lasa in urma 300 de km :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil era blocata pe deschis si de-aia mergea atat...in ture joase tragea ?

 

 

da tragea incontinuu ...

 

...man mai is curios de cablu de kilometraj ... lam rupt :) cat ar fi dak il mai ai... cel putin mijlocu :D :)

 

pm plz :lol: ultima dat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah...probabil tie iti mergea pv-ul...si atunci cand l-ai desfacut sa intamplat sa se blocheze...

 

 

acuma stiu ce so intamplat :) ... era stricat dar nu rupt... eu cand lam adus din germania era limitat la 11kw prin cv cip care limita motoru fix la 8000ture si 100km/h ... probabil ca nu deschidea pv-u si dupa ce lam delimitat nu am curatat lamela si so rupt ... dar am vazut ca nici releu care actioneaza nu ii prea stralucit ... nujt dak mere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sf am intrat si eu in legalitate cu rs-ul meu:D:X:D:D:D!mi-am luat nr..:)

 

Salutari cu faru` si cati mai multi km fara incidinte la toti!:);)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Caut Si eu la un schimb un rs50 sau rs125....dau la schimb o yamaha majesty 125 .4t debea intrat in tara ,.dau si dif daca e cazul..pt mai multe detalii id de mes :rossi_florin

post-24144-1215065535_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut Si eu la un schimb un rs50 sau rs125....dau la schimb o yamaha majesty 125 .4t debea intrat in tara ,.dau si dif daca e cazul..pt mai multe detalii id de mes :rossi_florin

 

 

 

o sa trebuiasca diferenta, dar nustiu cine se da jos de pe rs pt scuter, in fine bafta :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa trebuiasca diferenta, dar nustiu cine se da jos de pe rs pt scuter, in fine bafta :bigstar:

cata diferenta crezi tu ca o sa trebuiasca sa dea..un scuter ca ala e cam 1000 de euro..pe un rs din 97-98 mai da 3-5 sute euro..maxim...poate sunt si unii care vor combinatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

salut!am si eu o intrebare!care face comanda de pe e-bay?un id sau stiu eu careva de pe forum.ca vreau sa cumpar un sistem de evacuare Arrow pentru rs-ul meu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Daca amestec ulei de castrol 2 T cu ulei Motul 2 T este vreo problema?

 

nare nici o treaba........... :blink: poti sa ii bagi linistit .........

 

9 kw in talon............. :) set polini.................... deci are ceva vlaga..............

 

mie imi place la 7 cuie cat am dat pe ea........... shi inmatriculata..........

 

post-18012-1219067597_thumb.jpg

 

o sa mai pun poze numa sa imi ieu permisu' k pe cric nu prea zambeste................. :)

Editat de black_prince
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...